بیزینس کوچینگ چیست؟

هر کارآفرینی می خواهد تجارت خود را رشد دهد تا بتواند یک بنگاه اقتصادی موفق و پردرآمد را اداره کند، و تجارت خود را به اوج موفقیت و بالاترین نرخ سود برساند. اینجاست که صحبت از کوچ کسب و کار “Business Coach” به میان می آید و در این زمینه، بسیار تأثیر گذار است.

بیزینس کوچینگ ، به صاحبان مشاغل کمک می کند تا تجارت خود را در آن سطحی که می خواهند ببینند، برساند. مربی بیزینس کوچینگ ، با روشن کردن چشم انداز کسب و کار و چگونگی انطباق با اهداف شخصی خود، صاحب مشاغل را راهنمایی می کند.

این همان نکته کلیدی است که معمولاً بیشتر صاحبان مشاغل آن را از دست می دهند و به همین دلیل نمی توانند کسب و کار خود را به موفقیت مطلوب برسانند. مربیان کسب و کار نه تنها به آنها در این زمینه کمک می کنند بلکه برخی، نقش های دیگر را نیز ایفا می کنند تا تجارت را، به یک تجارت موفق و با سودآوری بهتر تبدیل کنند.

بیزینس کوچینگ برای تجارت شما چه کاری انجام می دهد؟

یک مربی کسب و کار ، همه ی موانعی که تجارت شما را  از رسیدن به موفقیت و رشد روز افزون باز می دارد ، شناسایی کرده و بهترین راه حل ها را متناسب با هر کسب و کار  را  ارائه می دهد.

در واقع ، رهنمودها و روش های ارائه شده  توسط کوچ کسب و کار ، باعث می شود مدیران کسب و کار و صاحبان مشاغل با عبور از موانع، اهداف خود را بطور دقیق مشخص کنند. و با استفاده از مشاوره ها و بکارگیری متدها،  تصویر کلی از تجارت خود خواهند داشت که، در کدام نقطه قرار دارند و به کدامین نقطه  و در چه زمانی می خواهند برسند.

مربی کوچ ، با کار کردن بر روی افکار و باور نادرست مدیران کسب و کار ، اعتماد به نفس آنها را  افزایش می دهد. تا برای رویارویی با چالش ها و مدیریت بحران در تجارت آمادگی لازم را داشته و در هر زمانی بهترین تصمیم گیری داشته باشند.

کوچینگ کسب و کار ، با بالا بردن دانش و آگاهی شما باعث می شود بتوانید ، نیروی انسانی متخصص و مناسب  را در هر پست را به خوبی تشخیص داده و استخدام کنید.  این امر ، بهره وری در تولید را افزایش داده و سود آوری بالا برای کسب و کار  را به همراه خواهد داشت.

به شما کمک می کند

به شما کمک می کند

فرصت های شغلی را شناسایی کنید

یک مربی کوچ ، می تواند به شما کمک کند که فرصت های تجاری مختلف  وجدید  را بهتر بشناسید. و آن ها را مورد ارزیابی قرار داده و با طراحی برنامه دقیق و مشخص، گام ها قوی و محکم برای رسیدن به موفقیت و درآمد زایی بردارید. 

باعث می شود تا

باعث می شود تا

اعتماد به نفس داشته باشید

یک کوچ کسب و کار ، سبب می شود تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و با تغییر افکار و نگرش و باورها  اعتماد به نفس شما ، افزایش می یابد. و انگیزه ی شما برای رسیدن به موفقیت دوچندان می شود.

کمک به

کمک به

شناسایی مشکلات و تبدیل آن به فرصت

یک مربی کسب و کار، به شما کمک می کند تا  موانع کسب و کار خود را شناسایی کنید. و با رفع آن ها، تجارت خود را بر اساس یک برنامه مشخص اداره کنید. همه ی این اقدامات منجر به فروش بیشتر،  سودآوری بالا، و درآمد زایی می شود.

کمک می کند تا

کمک می کند تا

وظایف و اهداف خود را در اولویت قرار دهید

یک مربی کوچ، با رهنمودها و توصیه های خود سبب مدیریت زمان و ایجاد تعادل در زندگی شخصی و شغلی مدیران می شود. تا بدون لطمه زدن به زندگی شخصی همه ی کارها در کسب وکار، بر اساس اولویت و طبق زمان مشخص انجام می شود. به این ترتیب هر روز برای رسیدن به هدف گام بر می دارید. 

در کنار شما است تا

در کنار شما است تا

کسب و کار خود را گسترش دهید

اگر قصد دارید کسب و کار خود را گشترش دهید و بیشتر صاحبان مشاغل می توانند بیش از آنچه فکر می کنند، کار کنند و پیشرفت نمایند. یک بیزینس کوچینگ می تواند به شما کمک کند تا تصویر گسترده تری نسبت به کسب و کار و زندگی خود داشته باشید و اهداف بزرگتری را تعیین کنید.

باعث می شود تا افزایش دهید

باعث می شود تا افزایش دهید

مسئولیت پذیری فردی و تیمی

یک مربی کسب وکار ، از شما انتظار دارد که در مورد طرحی که تنظیم کرده اید، اقدامی انجام دهید و در صورت عدم اجرای آن شما را فراخوانی می کند. کوچ کسب و کار با افزایش مسئولیت پذیری فردی و تیمی، فاکتور فساد را کاهش می دهد تا سرمایه مالی شرکت فقط در جهت منافع آن صرف شود.

به شما کمک می کند تا

به شما کمک می کند تا

ایده های خود را بیابید و استفاده کنید

کوچ کسب و کار ، تخصصی دارند، که ایده های جدیدی به شما می دهد یا ایده های قدیمی را می توانید اصلاح کنید و از آن ها بهترین استفاده را نمایید.

به صحبت های شما گوش می دهد

به صحبت های شما گوش می دهد

و می توانید بازخورد بگیرید

اگر ایده دارید یا فقط می خواهید درباره کاری که انجام می دهید بازخورد بگیرید، یک کوچینگ کسب و کار می تواند به شما گوش دهد و نظرات خود را در مورد آن به اشتراک بگذارد.

شما را راهنمایی می کند و

شما را راهنمایی می کند و

تخصص خود را به اشتراک می گذارد

بیزینس کوچ می تواند به عنوان کارشناس تجارت نکات و راهنمایی هایی به شما ارائه دهند که می تواند در ارتقای مهارت تجاریتان کمک کند.

چرا کسب و کارها، باید از خدمات کوچ یا مربی کسب و کار استفاده کنند؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما نیاز به راهنمایی تخصصی کوچ کسب و کار دارید. در موارد زیر، باید از یک مربی کسب و کار استفاده کنید:

تجارت شما سود قابل توجهی ندارد

اگر کسب و کار شما سود کافی ندارد، قطعاً باید از یک مربی کسب و کار کمک بگیرید. او می تواند در ، یافتن موانع و بهبود آن شما را یاری کند. و روش های مؤثری را برای انتقال تجارت شما به موقعیت سالم، ارائه دهد.

شما از بازاریابی و تبلیغات خود نتیجه نمی گیرید

اگر شما یک محصول ایده آل ارائه می دهید، اما به دلیل تبلیغات و استراتژی های بازاریابی ضعیف، هیچ نتیجه ای نمی بینید.

این بدان معنا نیست که شما باید تسلیم شوید. بلکه ، باید با استفاده از راه حل های ارائه شده  توسط مربی کسب و کار  ، مناسب ترین متد را برای ارائه محصولات و خدمات خود به کار گیرید. 

advanced divider

شما مطمئن نیستید که برای رونق کسب و کار خود باید چه روشی را بکار ببرید

شما برای پاسخگویی بیشتر نسبت به فعالیت های خود و تمرکز روی آنچه باید برای رشد آن انجام شود، به مربی تجاری نیاز دارید. یک کوچ کسب وکار در هر مرحله شما را راهنمایی می کند، تا بتوانید آموخته های خود را عملی کنید.

شما از استفاده و یا ترک فرصت ها می ترسید

مربی کسب و کار ، یک  فرد قابل اعتماد و باهوش است. که شما را از روند کاری تجارت تان آگاه کرده ، و برای حرکت در مسیر درست با توصیه های کاملاً تخصصی شما را هدایت می کند.  همچنین، یک بیزینس کوچ شما  را مطلع می کند، در زمان فراهم آمدن بهترین فرصت های شغلی، دقیقاً چه کاری باید انجام دهید.

برای استفاده از خدمات کوچینگ کسب و کار لطفا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.