مشاوره کسب وکار

9 مشکل بزرگ هنگام راه اندازی کسب و کار

9 مشکل بزرگ هنگام راه اندازی کسب و کار

همه ما در عصر چیزهای زیادی زندگی می کنیم. عصر اینترنت عصر رسانه های اجتماعی. مهمتر از همه، ما در یک دوره خاصی با دسترسی های زیاد در جمعیت زیادی زندگی می کنیم.

تقریباً در همه جا، محتوا به صورت رایگان ارائه می شود. بسیاری از اوقات، بهترین چیز در مورد کار فقط یک توییت است. بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ بشر کتاب نوشته می شود، فیلم بیشتر ایجاد می شود و دوره های بیشتری ایجاد می شود.

اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید یا اشتیاق خود را دنبال کنید، می دانیم که نگاه کردن به وضعیت آینده آسان با این حجم از پیشرفت نیست. اگر امروز در حال راه اندازی کسب و کار جدیدی هستید، شاید در بهترین زمان برای ساختن آن، سپری می کنید. بهترنی زمان برای شروع یک کار جدید و درآمد سریعتر. در این مقاله می خواهیم در مورد مشکلات راه اندازی کسب و کار حرف بزنیم.

برای دستیابی به این نقطه(درآمد سریع تر)، من 9 مورد از رایج ترین مشکلاتی را که مردم هنگام شروع کار (یا انتخاب عدم راه اندازی کسب و کار) انتخاب می کنند و نحوه خلاص شدن از این بهانه ها را مشخص کرده ایم. خوشبختانه تقریباً همه این مشکلات وجود واقعی دارند.

 

پول کافی برای راه اندازی کسب و کار وجود ندارد

نبود پول ناکافی برای راه اندازی کسب و کار

1) پول کافی نیست

پول هنگام شروع کار یک نگرانی بزرگ است. یکی آنکه اکثر مردم می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. کسب و کارها هزینه و در بیشتر موارد، هزینه های زیادی دارند. اما به یاد داشته باشید که زمانی که ما در آن هستیم پر از فرصت است افرادی که قبل از ما آمده اند آنقدر خوش شانس نبوده اند که آن را داشته باشند.

 

2) ارتباطات کم با کاربران هدف از مشکلات راه اندازی کسب و کار

حداقل در این مورد نگرانی خاصی وجود ندارد. زیرا چیز جالبی مانند شبکه های اجتماعی وجود دارد. حتماً از آنها استفاده کنید! هزاران ، حتی میلیون ها نفر در نوک انگشتان شما هستند ، که منتظرند با افرادی مثل شما ارتباط برقرار کنند.

 

3)شبکه های اجتماعی

وقتی نوبت به ایجاد یک شبکه مفید برای سودمندی تجارت شما می رسد، همه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برابر نیستند. در اینجا برخی از بهترین شبکه ها آورده شده است:

  • تلگرام: با اینکه این رسانه در کشور فیلتر شده است. اما خیلی از کاربران اینترنتی نمی توانند براحتی از آن بگذرند. این موضع نشان می دهد اگر بتوانید جایی را برای تبلیغات در تلگرام انتخاب کنید و یا کانالی را ایجاد کنید و سپس به تبلیغات رایگان و غیر رایگان بپردازید، شانس موفقیت شما زیاد خواهد بود.
  • اینستاگرام: خیلی از کاربران اینترنتی امروزه در اینستاگرام حضور دارند و علاقه زیادی به ویدیوهای کوتاه این شبکه اجتماعی دارند. سعی کنید بهترین بهره را از آن کسب کنید.
  • گروه های لینکدین
  • گروه های فیس بوک
  • لیست های توییتر

 

سعی کنید در صورت نیاز حتی از این شبکه ها هم استفاده کنید. مخصوصا توییتر هم که به تازگی ایرانیان زیادی را به سمت خود کشانده است. شما بیش از آنچه فکر می کنید افراد بیشتری را می شناسید. ما این را تضمین می کنیم. ما آنقدر خوش شانس هستیم  که در عصر حاضر با کاربران زیادی در رسانه های اجتماع در تعامل هستیم.

3) وقت کافی نیست برای راه اندازی کسب و کار

اگر می گویید وقت کافی ندارید، اطمینان حاصل کنید که در مورد نحوه و مکان گذراندن وقت خود کاملا صادق هستید. واقعیت این است که فرقی نمی کند سرعت یا کند بودن اجرای مراحل وجود دارد، به شرطی که در حال پیشرفت باشید و متوقف نشوید.

همه می توانند نیم ساعت در روز یا یک ساعت در روز وقت بگذارند تا اهداف خود را انجام دهند و باقی وقت خود را به فعالیت های مرتبط با کسب و کار خود یا زندگی شخصی خود بگذرانند.

نداشتن تجربه کافی

نداشتن تجربه کافی برای راه اندازی کسب و کار

4) نداشتن تجربه کافی

امروزه با تمام اطلاعات موجود در اینترنت، بهانه جویی برای نداشتن تجربه کافی برای هر شخص دشوار شده است. هر چند در طی مدت کار اتفاقات زیادی خواهید شنید، اما باید بدانید که تا وقتی کاری را شروع نکرده اید نمی توانید مشکلات آن را ببینید و بعد از پشت سرگذاشتن آنها ، تجربه خود را افزایش دهید.

می توانید از تجربه کسانی که قبل از شما به راه انداری کسب و کار پرداختند الگو بگیرید و شکست ها و موفقیت های آنها را بررسی کنید.

 

5) شخصیت شما برای راه  اندازی کسب و کار جدید آماده نیست

به نظر می رسد وقتی وارد دنیای تجارت می شوید، شخصیت شما از برون گرا به درون گرا تبدیل می شود. تمایل به ارزیابی استعداد و مهارت بیش از توانایی های رهبری اهمیت دارد.

 

به طور مثال هر چقدر هم که در برنامه نویسی عالی باشید، شما هنوز هم به کسی نیاز دارید تا دیگران را درباره آنچه که ایجاد می کنید هیجان زده کند. به خصوص در بازار رقابتی که امروز وجود دارد.

تنها گزینه در اینجا یافتن یک شخصی است که تمام صحبت های شما را انجام دهد. با این حال ، شما باید در سعی کنید شخصیت درون گرای خود را تغییر دهید. پس بهتر هست هر چه سریعتر خود را برای راه اندازی کسب و کار آماده کنید.

7) شما نمی دانید از کجا برای راه اندازی کسب و کار شروع کنید

احساس ناراحتی می کنید و مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ شاید شما ایده های زیادی برای جرا کردن داشته باشید و نمی دانید کدام یک را شروع کنید. پاسخ کوتاه این است که شما باید از یک جایی شروع کنید و بهتر هست فقط باید با یک ایده در ابتدا همراه باشید.

8) شما تمرکز و امید خود را از دست می دهید

ممکن است از تمام کارهایی که انجام می دهید ناامید شوید. اگر چنین است، سعی کنید دلایل این نا امیدی و اینکه چگونه می توانید آنها را برطرف کنید را یادداشت کنید

و یا از افرادی که در زمینه کوچینگ و مربی گری متخصص هستند کمک بگیرید تا بتوانند در ادامه مسیر شما را به امید دوباره و تلاش برای رسیدن به اهداف خود حمایت کنند.

 

شما می توانید از دوره های سایت آکادمی مواساتی کمک بگیرید تا بتوانید راه دقیق موفقیت در راه اندازی کسب و کار خود را پیدا کنید. همچنین می توانید با مشاوره گرفتن و آموزش در مورد کوچینگ، خودتان به یک متخصص در مورد برنامه ریزی و اهداف برای کسب و کار خود دست پیدا کنید.

ترس یکی از بزرگترین مشکلات راه اندازی کسب و کار

ترس یک مانع بزرگ برای شروع کسب و کار

9) ترس یکی از بزرگترین مشکلات راه اندازی کسب و کار

ترس یکی از بزرگترین ممانعت ها برای بیرون ریختن خود و راه اندازی کسب و کار رویایی شما است. در این بخش ، شما فقط باید یک قسمت از کسب و کار را در ذهن خود تصور کنید تا شما را متقاعد کند که بر ترس خود غلبه کنید ، و این سخنرانی آغازگر استیو جابز در دانشگاه استنفورد است.

اگر این ویدیو را تماشا نکرده اید، حتما این ویدیو را ببینید تا به شما یک رویکرد مقابله با ترس و اینکه چگونه بتوانید در کنار ترس از عدم موفقیت در کار خود، با قدرت بالایی مسیر را ادامه دهید. اگر از این مقاله چیز دیگری دریافت نکردید ، حداقل این ویدیو را تماشا کنید. مطمئن باشید زندگی شما را تغییر می دهد.

 

جمع بندی راه اندازی کسب و کار و بررسی مشکلات و تعیین اهداف

امروزه اگر شما قصد داشته باشید بودن تحقیق در مورد شروع کسب و کار جدید خود فعالیت را شروع کنید، بدون کوچکترین تردید محکوم به شکست در ادامه مسیر خواهید بود. این مقاله می تواند دید بسیار وسیعی در مورد اینکه مشکلات کسب و کار در مورد راه اندازی کار جدید داشته باشید به شما داده است.

همچنین اگر احساس می کنید که نمی توانید یک کسب و کار جدید داشته باشید کاملا در اشتباه هستید. زیرا هر شخصی در این دنیا و با توجه به حجم بزرگی از کاربران اینترنتی می توانید در مدت زمان کمی خود را به یک چهره محبوب تبدیل کنید. با توجه به انواع مشکلاتی که در انتهای این مقاله برای شا بیان کردی ، دیگر می توانید با انرژی و هیجان بیشتری به اهداف خود در سال آینده دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید