بیزینس و کوچینگ

کوچینگ شرکت(سازمان) و راهکارهای مربیگری

کوچینگ شرکت(سازمان) و راهکارهای مربیگری

این مقاله مروری بر صلاحیت منابع انسانی برای آموزش در یک محیط کسب و کار  و شرکت دارد. و در مورد ارزش کوچینگ بحث می کند و برخی از روش های عملی و ابزارهای مورد استفاده در عمل را شرح می دهد. همچنین این برنامه به کاربردهای مختلف آموزش کوچینک کردن شرکت ها و به آموزش، گواهینامه ها و مشاغل در این زمینه می پردازد.

مربیگری در محیط کسب و کار روشی برای آموزش است که در آن افراد باتجربه یا ماهرتر مشاوره و راهنمایی برای کمک به توسعه مهارت ها ، عملکرد و شغل به مدیر ارائه می دهد.

آموزش از مهارت های مشابه منابع انسانی در مربیگری و راهنمایی (به عنوان گامی در سیستم انضباط مترقی) متمایز است. آموزش ممکن است یکی از ابزارهای مورد استفاده برای توسعه مدیریت باشد، اما کاربرد آن از آموزش مدیریت ساده بیشتر است.

مربیگری فرآیندی کاملاً فردی است که هم به ماهیت مشتری و هم به دانش، مهارت و توانایی مربی بستگی دارد. با این حال، مربیان بسیاری از تکنیک ها و ابزارها را دارند که تقریباً در هر موقعیت آموزشی می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

افزایش تقاضا برای مربیگری شرکت و سازمان

با آگاهی شرکت ها از بسیاری از اهداف و مزایای آموزش، این حوزه رشد چشمگیری پیدا کرده است و برخی از شرکت ها به طور فعال در حال ایجاد فرهنگ آموزش و کوچینگ شرکت هستند.

فرهنگ آموزش در یک سازمان شامل مواردی بیشتر از آموزش رسمی است. این یک فرهنگ است که در آن از رفتارهای مربیگری به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط، مدیریت و تأثیرگذاری بر دیگران استفاده می شود. همچنین محیطی است که ارزش یادگیری و توسعه کارمندان را قائل است.

باید به آموزش مانند هر هدف استراتژیک دیگری نزدیک شد. اجرای موفقیت آمیز کوچینگ شرکتی نیازمند تعهد از طرف سازمان، فرد تحت آموزش، برنامه ای برای کسب نتایج است. امروزه می توان در زمینه کوچینگ سازمان ها و شراکت ها گواهینامه گرفت.

ویژگی مهم کوچینگ شرکت برای سازمان ها

از ویژگی های مهم برای کوچینگ شرکت

ویژگی مهم کوچینگ شرکت برای سازمان ها

از ویژگی های برجسته این کوچینگ این است که این آموزش شخصی و سفارشی است و معمولاً به صورت جداگانه و در یک دوره زمانی خاص و با هدف داشتن یک هدف تجاری خاص انجام می شود.

روش دوم یک روش توسعه شغلی است که به موجب آن کارکنان کم تجربه با همکاران باتجربه تر برای راهنمایی یا از طریق برنامه های رسمی یا غیررسمی مطابقت دارند. کوچینگ معمولاً برای کمک به افراد هنگام آماده سازی یا حرکت به سمت کارهای جدید، بهبود عادت های کاری، سازگاری با یک محیط در حال تغییر یا غلبه بر موانع خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ارزش های کوچینگ کردن شرکت ها و مزایای آن

مربیگری روشی متداول برای توسعه کارمندان است که نتایج مثبتی در تجارت ایجاد کرده است. طبق یک نظرسنجی که در سال 2015 توسط فدراسیون بین المللی مربیان (ICF) و موسسه سرمایه انسانی (HCI) در سال 2015 انجام شد، یک فرهنگ آموزش قوی با افزایش عملکرد تجاری و مشارکت کارکنان مرتبط است.

براساس نظرسنجی ICF / HCI ، پاسخ دهندگان گزارش شده اند که در پنج زمینه زیر پیشرفت های تجاری دارند:

 • عملکرد تیم را بهبود ببخشید
 • تعامل را افزایش دهید
 • بهره وری بیشتر
 • بهبود روابط کارکنان
 • توسعه سریع تر رهبری

 

با این حال، آموزش برای همه مناسب نیست. برخی از افراد پذیرای نظر نیستند و دیگران تمایلی به تغییر ندارند. این مسئله مشکلی است که فرد تحت آموزش قرار می دهد و نه کمبود ابزار آموزشی. حتی بهترین کارمند می تواند از داشتن یک مربی شخصی برای کمک به آنها در حل مشکلات و برتری بیشتر بهره مند شود.

برای کسانی که متعهد هستند، مربیگری می تواند دنیای کاملاً جدیدی از صمیمیت بیشتر، احترام بیشتر کارکنان در تمام سطوح، اتحاد ها، روابط حرفه ای و مهارت های بهتر برای دستیابی به اهداف استراتژیک را باز کند.

تکنیک ها و ابزارها برای کوچینگ یک شرکت

مربیگری شرکت مربوط به مشارکت و تلاش

تکنیک ها و ابزارها برای کوچینگ یک شرکت

در بهترین حالت، مربیگری شرکت مربوط به مشارکت و تلاش است و نه “متخصص” بودن و سخنرانی برای یکدیگر. مربی به شرکت کمک می کند تا سطح بالاتری از تخصص را داشته باشد. یک مربی می تواند از روش های مختلفی برای تسهیل روند آموزش استفاده کند:

برای شناسایی رفتارهای عینی که می توانند با نتایج تجارت مرتبط باشند، از داده های نظرسنجی های به صورت ناشناس استفاده کنید. مدیران عامل اغلب از اختلاف در رتبه بندی خود و افراد زیرمجموعه خود شوکه می شوند. این ممکن است اولین آگاهی از دور بودن آنها از واقعیت باشد. ما در این قسمت نکات و روش هایی را برای کوچینگ شرکت بیان خواهیم کرد.

 • از ارزیابی شخصیت و رفتار برای تشخیص صفات و رفتارهای مختلف استفاده کنید که تغییر دادن آن آسان یا دشوار است.
 • گوش دادن فعال به یک مربی مشکلات مشتری را حل نمی کند  بلکه مشتری باید مشکلات خود را حل کند.
 • کمک به شرکت ها برای تشخیص تفاوت بین موارد مهم و غیر مهم
 • شرکت ها را به خارج از منطقه راحتی خود هدایت کنید.
 • تأیید موفقیت های مشتری و همدلی در هنگام مشکلات آنها.
 • دیدگاه های کاربردی را براساس تجربیات خود ارائه دهید.
 • کمک به مشتری در تعیین اهداف و ایجاد یک برنامه عملیاتی برای حرکت به جلو
 • پیش بینی و غلبه بر موانع احتمالی شرکت ها
 • کتابهای خاص یا سایر منابع یادگیری را به کارمندان و مدیارن شرکت ها توصیه کنید.
 • تشویق انتقادات و نظرات کارمندان برای آگاهی از احساسات و رفتارها و پیگیری پیشرفت به سمت اهداف.
 • برای ارتقای تمرین مهارت در تلاش برای نقش آفرینی شرکت کنید.
 • ملاقات به طور منظم ، تاکید بر انجام وظایف هنگام کار بین جلسات.

 

مراحل تبدیل شدن به یک کوچینگ شرکت

1.برنامه های آموزشی

رشد صنعت آموزش شرکتی سریع بوده است. مشابه آموزش شخصی در حوزه خصوصی، آموزش در یک محیط تجاری به سرعت رواج پیدا کرد و در تمام زمینه های مدیریت سازمانی منشعب شد. آموزش می تواند ابزاری موثرتر در تأمین بسیاری از نیازهای سازمانی باشد.

 

2.توسعه اجرایی

مربیگری اجرایی، که بعضاً برای رفع رفتارهای مخرب یا بی تأثیر رهبری ارشد انجام می شود، می تواند به عملکرد اجرایی توانمند در سطح بالاتری کمک کند. همچنین در ایجاد راه کار با پتانسیل بالا برای اهداف برنامه ریزی شرکت جایگزینی مفید باشد.

بسیاری از سازمان ها به آینده و در نظر گرفتن گسترش جهانی فکر می کنند، که این امر نیاز به مهارت های جدید رهبری جهانی و روش های متفکرانه و ساختار یافته برای رهبران آینده را برجسته کرده است.

مدیران فعلی بعنوان مشتری آموزش دیده ، به ویژه مدیران عامل ممکن است از این موضوع آگاه نباشند که صلاحیت هایی که آنها را به اوج رسانده است، توانایی ادامه موفقیت آنها را تضمین نمی کند. علاوه بر این، مدیران عامل تمایل دارند افراد بسیار پویایی باشند و همیشه نظرات ناخواسته را نمی پذیرند.

کارمندان ممکن است بخاطر ترس از نظرات و انتقادات از گفتن آنچه که باید بگویند خودداری کنند. اگر مدیران شرکت ها کوچینگ را به عنوان یک دستاورد عملی همراه با منطق ببینند، ممکن است تمایل بیشتری به پذیرش نظرات کارمندان داشته باشند و آن را به ابزاری کارآمد برای توسعه شرکت تبدیل کنند.

مربیگری اجرایی یک فرم عملی است که بر هدف توسعه فردی متمرکز است. شرکت ها معمولاً به دنبال یک شخص باتجربه و متفکر در کنار خود می گردند که با او در مورد تصمیم گیری، دیدگاه های گسترده تر، تعادل در کار و فعالیت های شرکت بحث کرده و در شرایط دشوار یا غیرمعمول استراتژی جدید طراحی کنند.

توسعه مدیریت

سرپرستان و مدیران در خط مقدم عملکرد سازمانی

توسعه مدیریت

سرپرستان و مدیران در خط مقدم عملکرد سازمانی هستند و برای تحریک تلاش تیمی در شرکت و سازمان نیاز به توسعه مهارت شخصی دارند. بعضی اوقات سرپرستان و مدیران مهارت های لازم برای افراد را ندارند، مانند مهارت در تعیین اهداف، تفویض اختیار، ارائه پاسخگویی، ارائه بررسی های مؤثر عملکرد و حتی مربیگری در خود. کوچینگ و آموزش می تواند به آنها در پرورش این مهارت ها کمک کند.

این احتمال وجود دارد که مدیر در یک سطح نظارتی موفق شود و به سطح بالاتری ارتقا یابد یا منصوب شود. بر این اساس، یک مدیر ممکن است از کوچینگ در زمینه خاصی مانند واگذاری کار ، مدیریت زمان، تیم سازی، مدیریت عملکرد، کارکنان، مهارت های ارتباطی یا مذاکره به پرداخت نیاز داشته باشد.

 

توسعه متخصصان منابع انسانی با کوچینگ

کوچینگ می تواند یک رویکرد توسعه مهم برای متخصصان منابع انسانی باشد. شاید قانع کننده ترین دلایلی که متخصصان منابع انسانی برای آموزش به آنها متوسل می شوند، کمک به آنها برای مؤثرتر شدن در:

 • اهمیت برنامه های منابع انسانی را نشان دهید
 • برنامه ریزی استراتژیک
 • بازگشت سرمایه را نشان دهید
 • نهادینه کردن ابتکارات منابع انسانی
 • شرکت های ارتباطی مؤثر

کوچینگ افزایش مهارت درشرکت

کوچینگ همچنین می تواند ابزاری مؤثرتر در حمایت از ابتکارات متنوع و جدید یک سازمان باشد ، اگرچه سازمان ها باید مراقب باشند که این تلاش ها به معنای تبعیض بین کارمندان نباشد. فعالیت های آموزشی مبتنی بر تنوع ممکن است بر موارد زیر متمرکز شود:

 

1.آگاهی و فراگیری

می توان از کوچینگ برای آموزش کارمندان منفردی که ممکن است در معرض رفتارهای ناشایست ، تبعیض آمیز یا آزار و اذیت قرار گرفته اند ، استفاده کرد.

هدف این است که به آنها کمک کنیم با یک نگاه دیگری افرادی که از نظر جنسیت، نژاد، مذهب یا سایر ویژگی ها با آنها متفاوت هستند ، ارتباط برقرار کنند و در یک محیط تجاری به طور موثر پاسخ دهند. (این با هرگونه برخورد انتظامی که ممکن است لازم باشد متفاوت است.)

 

اختلاف سنی

آموزش می تواند به کارگران مسن و جوان کمک کند

2.اختلاف نسلی

آموزش می تواند به کارگران مسن و جوان کمک کند تا دیدگاه های مختلف جهانی و مهارت های نسل های مختلف را درک کنند، یاد بگیرند که چگونه تجارب مختلف آنها بر نحوه کار دوستان آنها تأثیر می گذارد و کشف کنند که چگونه می توانند برای دستیابی به اهداف سازمانی به طور موثرتری با هم کار کنند.

همچنین آموزش می تواند به شناسایی و از بین بردن برخورد با تفکرات نسل های خاص کمک کند.

 

 

3.الگوهای رفتاری و شخصی

کوچنگ در شرکت می تواند به افراد کمک کند تا درک کنند که همتایان آنها در کار مشابه و متفاوت هستند و چگونه می توانند با افرادی از نوع رفتارهای مختلف تعامل موثر داشته باشند.

 

4.کوچینگ بین فرهنگی

همانطور که دنیای تجارت در بازار جهانی به تکامل خود ادامه می دهد، مربیگری اجرایی بعد جدیدی به خود می گیرد: دیدگاه های چند فرهنگی.

خواه رهبران شرکت ها از طریق ادغام با تغییرات فرهنگی دست و پنجه نرم کنند یا با نیروی کاری از دیدگاه ها، ارزش ها و انتظارات مختلف قومی و ملی کار کنند ، مربیان می توانند در کمک به مدیران در پیمایش در محیط های چند فرهنگی موثر باشند.

 

5.کوچینگ سلامت کارمندان

در این روش از مراقبت های سلامتی مشتری مداری، مربی گری بهداشت و سلامتی نقش مهمی در آموزش کارمندان و توانایی آنها در تصمیم گیری هوشمندانه برای مراقبت های سلامتی و تصمیم گیری دقیق تر در مورد آن دارد.

مطالعات نشان می دهد افرادی که در آموزش های سلامتی شرکت می کنند ارتباطات و تلاش بیشتری در جهت اهداف سازمانی ارائه می دهند و در نهایت هزینه های مراقبت های بهداشتی و سلامتی در سازمان و شرکت را نیز کاهش می دهند.

آیا استفاده از کوچینگ مناسب شرکت ها و سازمان ها هست؟

کوچینگ شرکت مناسب متخصصان منابع انسانی باسابقه

آیا استفاده از کوچینگ مناسب شرکت ها و سازمان ها هست؟

برای متخصصان منابع انسانی با سابقه و اعتبار مناسب، کوچینگ شرکت می تواند فرصت های خوبی را فراهم کند. مشاغل کوچینگ معمولاً شامل مشاوره خارج از منزل است.

قدم گذاشتن برای مشاوران مستقل تمرین در بازاریابی شخصی، شبکه سازی، ایجاد وب سایت، ایجاد اعتبار در جامعه شرکتی و لیست رو به رشد داستان های موفقیت مربیگری است که می توان در مورد آنها نوشت و با شرکت های بالقوه و مرتبط به اشتراک گذاشت.

تقریباً همه مربیان خدمات اضافی مانند مشاوره و کوچینگ را ارائه می دهند. یکی از چالش های پتانسیل رشد این حرفه، ایجاد معیارهای سازگار با شرکت ها برای توسعه اهداف آنها است که ارزش خدمات را به وضوح منتقل می کند.

در حالی که بیشتر مربیان کوچینگ خارج از وظایف یک پیمانکار هستند، مربیان داخلی به ویژه برای کارمندان سطح متوسط ​​محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. برخی از سازمان های بزرگ برای کارمندان ثابت خود مشاور و مربی کوچ استخدام می کنند.

برای موفقیت در یک کوچینگ شرکتی به ترکیبی از مهارت ها، مدارک، تجربیات و هوشمند بودن در کسب و کار نیاز هست. برای احراز صلاحیت به عنوان مربی اجرایی، ممکن است فرد نیاز به اخذ مدرک کارشناسی در توسعه سازمانی یا توسعه رهبری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید