مشاوره کسب وکار

راه اندازی کسب و کار و تعیین اهداف آن

از مثال ها استفاده کنید

خیلی از افراد علاقه دارند که در سال جدید بتوانند یک کسب و کار جدید را راه اندازی کنند. اما این موضوع وقتی به مرحله عمل و انجام می رسد کمی دور از ذهن هست. مهمترین دلایل آن می تواند عدم شناخت صحیح بازار و یا عدم تعیین دقیق اهداف باشد.

تعیین اهداف تجاری در راه اندازی کسب و کار یک عمل معمول است که در سطح جهانی توسط همه شرکتها به اشتراک گذاشته می شود. مدیران اهداف شغلی را تعیین می کنند که به افزایش انگیزه و عزم و اراده، و همچنین اهداف ارائه دهنده استراتژی های یادگیری مهم برای اهداف مربی گری کمک می کند.

تعیین اهداف تجاری شرکت

حتی اگر دانش خاصی در مورد تعیین هدف و آموزش رهبری با توجه به فضای کسب و کار  جدید خود داشته باشید، ممکن است اهدافی را تعیین کنید که بی نهایت مبهم باشند. اینکه آیا تازه شروع به ارزیابی اهداف خود کرده اید یا اگر در مرحله ارزیابی مجدد هستید، این 6 مرحله را برای تعیین یک هدف موفق دنبال کنید:

مراجل تعیین هدف برای راه اندازی کسب و کار

تعیین هدف برای کسب و کار

مراجل تعیین هدف برای راه اندازی کسب و کار

اولین قدم در تعیین اهداف تجاری این است که دقیقاً آنچه را می خواهید بدست آورید تعریف کنید. مطمئن شوید که هدف شما ارزش تلاش شما را دارد. در صورت موفقیت در تعیین اهداف، به چگونگی طراحی آنها بیندیشید.

برعکس، اگر این آخرین فرصت شما باشد، استراتژی شما چیست؟ تعیین اهداف مشخص مهم است. شما باید دقیقاً بدانید که می خواهید به کجا بروید و صرف نظر از شکست در این راه، نباید در هدف خود سازش کنید.

1.اهداف خود را مشخص کنید

باز هم، اطمینان حاصل کنید که اهداف تجاری شما خیلی مبهم نیستند. استفاده از یک فرمول تعیین هدف که به شما یک برنامه عملیاتی درونی می دهد ضروری است. هدف نهایی خود را مشخص کنید و نقشه راهی ایجاد کنید که نشان دهد دقیقاً چگونه به هدف خود می خواهید برسید.

 

2. در هر زمان بعد از راه اندازی کسب و کار به اهداف خود پایبند باشید

هنگامی که برنامه خود را عملی کردید، تا هنگام رسیدن به اهداف خود هیجان زده باشید. تصمیمات خود را به تعویق نیندازید یا آنها را تغییر ندهید ، زیرا این کار فقط باعث تاخیر در روند کار می شود. فراموش نکنید که از روند کار لذت ببرید و به خاطر تمرکز روی اهداف کسب و کار به خود جایزه دهید.

3.اهداف خود را علنی کنید

یک تکنیک بسیار مؤثر برای دستیابی به اهداف تجاری، علنی کردن آنهاست. در برنامه خود از یک تیم یا حتی یک نفر دعوت کنید. شما با مسئولیت پذیری روبرو خواهید شد که می تواند بسیار تحریک کننده باشد. هنگامی که اهداف خود را با کسی در میان گذاشتید، می توانید تصمیم بگیرید که نوع مشارکت وی در برنامه شما به اشتراک گذاشته شود.

 

4.روز آخر را برای تکمیل کار انتخاب کنید

اگر مهلتی تعیین نکنید، هدف شما شکست می خورد. اهداف بدون مهلت تعیین شده نشان می دهد که شما نتوانسته اید به درستی آنها را بشناسید. تعیین یک مهلت، هدف شما را در اولویت قرار می دهد. یک تاریخ منطقی انتخاب کنید که خیلی عجیب و سختگیرانه نباشد، اما خیلی دور هم نباشد.

 

5.به خودتان جایزه بدهید

در روند تعیین اهداف، یک نکته بسیار مهم برای یادآوری وجود دارد: شما پس از رسیدن به هدفی یا رسیدن به نقطه عطفی در هدف خود، حتماً این تلاش برای موفقیت را جشن بگیرید. شما برای رسیدن به هدف خود زمان، انرژی و عزمی راسخ و باورنکردنی سرمایه گذاری کرده اید ، بنابراین حتماً برای جشن موفقیت خود وقت بگذارید.

راه اندازی کسب و کار و کسب دانش و مهارت عملی

کسب مهارت لازم در زمان را ه انداری کسب و کار

6.راه اندازی کسب و کار و کسب دانش و مهارت عملی

اگر به دنبال تعیین اهداف و آموزش مدیریت با کیفیت بالا از یک رهبر اثبات شده هستید، مدرک اجرایی در رهبری یا گواهی حرفه ای در برنامه های مدیریت را از مؤسسات عالی تخصصی در نظر بگیرید.

برنامه های گواهینامه اجرایی بصورت آنلاین توسط مجموعه های آموزشی زیادی همانند آکادمی مواساتی ، از طریق یک پلت فرم یادگیری آنلاین مبتنی بر فیلم ارائه می شود که به شما امکان می دهد دوره های آموزشی خود را در هر زمان و هر مکان به پایان برسانید.

با استفاده از دوره های اموزشی تخصصی در زمینه رهبری و مدیریت، شما خواهید آموخت که چگونه اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید. همچنین نیازها و انگیزه کارمندان را در همه سطوح ارزیابی کنید، مهارت های خود را در ارائه و دریافت بازخورد افزایش دهید و یاد بگیرید که چگونه به طور مؤثر مربیگری و حل آنها را انجام دهید .

 

7.هدف گذاری برای موفقیت در تجارت را تمرین کنید

تعیین هدف فرایند بررسی آنچه می خواهید به دست آورید و تدوین برنامه ای برای دستیابی به آن نتایج دلخواه است. برای کارآفرینان، تعیین هدف بخشی مهم در برنامه ریزی راه اندازی کسب و کار است.

برای تعریف مؤثر هدف، شما باید کارهای دیگری غیر از تعریف آنچه می خواهید برسید را باید انجام دهید. برای بسیاری از افراد، قسمت دوم تعریف هدف گذاری یک مشکل است. آنها می دانند که می خواهند چه کاری انجام دهند و بسیار مایل به کار بر روی آن هستند، اما برای تهیه برنامه جهت رسیدن به آنجا مشکل دارند.

 

8.اهداف شخصی و شغلی را تعیین کنید

همان فرمول تنظیم هدف و استراتژی که برای رسیدن به اهداف تجاری کار می کند، برای اهداف شخصی نیز مفید خواهد بود. مزیت آن این هست که استفاده از استراتژی های مورد استفاده برای تعیین اهداف تجاری، موفقیت بیشتری در دستیابی به اهداف شخصی به شما می دهد.

اهداف تجاری معمولاً به صورت سالانه تعیین می شوند و باید با اهداف بلند مدت شما همسو شوند. این اهداف باید در برنامه راه اندازی کسب و کار شما و به طور مناسب در زمینه های خاص مانند پیش بینی فروش مورد بررسی قرار گیرد.

در طول سال، هنگامی که پیشرفت خود را به سمت هدف سالانه بررسی می کنید، می توانید جلسات هفتگی، ماهانه یا فصلی برگزار کنید. بررسی نتایج برای ادامه کار در جهت رسیدن به هدف ضروری است.

9.برنامه ریزی روزانه راهی مناسب برای رسیدن موفقیت

در پایان هر روز، باید آنچه را برای این روز به دست آورده اید مرور کنید و در مورد آنچه دوست دارید روز بعد به دست آورید فکر کنید. تهیه لیست کارها برای روز بعد هر شب یک تمرین عالی است که به شما کمک می کند در مسیر خود باشید.

چه شما ترجیح می دهید این کار را در شب انجام دهید و چه در صبح، برنامه ریزی روزانه راهی بسیار توصیه شده برای افزایش موفقیت در تجارت شماست. مرور منظم اهداف خود و پیشرفت در جهت دستیابی به آنها باعث تمرکز و انگیزه شما می شود.

اهدافی که می توانید پیگیری کنید

پیگیری مستمر اهداف

10.اهدافی که می توانید پیگیری کنید

یک راه آسان برای اطمینان از رسیدن به اهداف خود پیروی از اختصار SMART است که مخفف عبارت: تعیین هدف موثر با درک روشنی از اهداف و آگاهی از فرآیند لازم برای دستیابی به آنها.

به طور مثال: به جای “من می خواهم درآمد خود را امسال افزایش دهم” ، سعی کنید از عبارت “من می خواهم امسال سود مشاغلم را 30٪ افزایش دهم.” استفاده کنید.

 

11.قابل اندازه گیری بودن اهداف

اهداف قابل اندازه گیری “افزایش فروش” یا “کاهش بدهی” ؛ “بیشتر کار کردن” یا “افزایش رضایت شخصی ” مبهم است و اندازه گیری آن دشوار است. تنظیم اهداف قابل اندازه گیری به صورت نوشتاری به حفظ تمرکز شما کمک می کند و می دانید که در پایان دوره زمانی مشخص شده چقدر پیشرفت کرده اید.

تعیین اهداف دست یافتنی در زمان راه اندازی کسب و کار

مشخص کردن اهداف دست یافتنی

12.تعیین اهداف دست یافتنی در زمان راه اندازی کسب و کار

هدف باید دشوار اما قابل دستیابی باشد. اگر تجارت شما حیاط چوبی است ، پیشی گرفتن از هوم دپو در فروش هدف منطقی نیست. شاید فقط 5 درصد افزایش سهم بازار کافی باشد.

 

13.مرتبط بودن اهداف و زمان بندی کردن آن

اهداف باید با برنامه های بلند مدت شما مطابقت داشته باشند. اگر برنامه بلندمدت شما تولید 200000 دلار در سال فروش است، اهداف کوتاه مدت شما باید به دستیابی به این هدف برسد.

بدون وجود یک بازه زمانی مشخص برای رسیدن به اهداف ، نمی توان آنها را به درستی اندازه گرفت. هدف باید حاوی یک محدودیت زمانی باشد (به عنوان مثال ، “تا پایان سال می خواهم 20 درصد فروش را افزایش دهم”).

 

چگونه اهداف تجاری را تعیین کنیم؟

مرحله 1: ورودی عملیاتی دریافت کنید

اگر مدیر عامل شرکت هستید، عمدتاً به شما بستگی دارد که مهمترین اهداف خود را در کل شرکت چگونه مشخص کنید. برخی از سازمان ها برای شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها از تجزیه و تحلیل SWOT استفاده می کنند، سپس اهداف را بر اساس نحوه استفاده از هر یک به نفع خود تعیین می کنند. همچنین می توانید از مدیران اجرایی خود بخواهید که در مورد آن فکر کنند.

 

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، تصمیم بگیرید که در مدت پنج سال کجا قرار بگیرید. سپس، این اطلاعات را به مرحله بعدی برسانید تا دریابید که در یک سال کجا می خواهید باشید.

 

مرحله 2: اهداف و مقاصدی را برای در زمان راه اندای کسب وکار یک ساله انتخاب کنید

اگرچه شما دیدگاهی دارید که می خواهید شرکت شما طی 5 سال آینده به کجا برود، اهداف تجاری شما نباید بیش از یک سال باشد. به غیر از این، شما به دنبال استراتژی های بلند مدت هستید، نه اهداف.

استراتژی طولانی مدت می تواند سودمند باشد، اما بدون توانایی تمرکز بر اهداف تقسیم بندی شده و قابل اندازه گیری، شما قادر به تمرکز دقیق بر روی آنچه که در حال حاضر مهم تر است نیستید.

برای تعیین اهداف سالانه در طول برنامه ریزی سالانه، تعیین کنید که برای حمایت از چشم انداز پنج ساله خود باید در طول سال آینده چه کاری انجام دهید. به عنوان مثال، اگر امیدوارید که در عرض 5 سال 500000 کاربر داشته باشید، ممکن است هدف سال اول شما این باشد که بر رشد تجارت جهانی خود تمرکز کنید. هدف دیگر ممکن است عرضه موفقیت آمیز یک محصول جدید باشد.

آن را به یک چهارم تقسیم کنید

اهداف را به یک چهارم تقسیم کنید

مرحله 3: آن را به یک چهارم تقسیم کنید

هنگامی که اهداف تجاری خود را در زمان راه اندازی کسب و کار برای این سال تعیین کردید، آنها را با شناسایی آنچه برای هر سه ماهه باید در یک برنامه سه ماهه بدست آورید ، تجزیه کنید. برای نتایج اصلی خود تاریخ مشخصی تعیین کنید. به یاد داشته باشید ، هدف چیزی است که باید به آن دست یابد و این می تواند یک پارامتر کیفی یا کمی باشد.

 

مرحله 4: اهداف را هوشمند کنید

علاوه بر اینکه اهداف را به صورت موقت تعیین می کنید، باید بررسی کنید که آنها با سایر ملاک های SMART مطابقت دارند: خاص ، قابل اندازه گیری ، انطباق، مربوط و دارای محدودیت زمانی. با استفاده از این پنج دستورالعمل برای ایجاد اهداف شغلی خود ، از محسوس بودن آن اطمینان حاصل می کنید.

 

مرحله 5: بیش از انرژی خود تنظیم نکنید

در هر زمان خاص ، شما نباید بیشتر از اهداف خود برنامه ای داشته باشید. داشتن بیش از اینها تمرکز روی اهداف را بسیار دشوار می کند. به یاد داشته باشید ، این مهم جزو بالاترین اولویت های شما هست. حتی سازمان های با عملکرد بالا مانند Google از محدودیت های خاصی استفاده می کنند تا به تیم های خود اجازه دهند با تمرکز بر اهداف فعلی شرکت با دقت تمرکز.

از مثال ها استفاده کنید

اهداف به برخی از عوامل اصلی بستگی دارد، از جمله فرصت های فعلی و تهدیده

مرحله 6: از مثال ها استفاده کنید

اهداف و مقاصد تجاری که تصمیم می گیرید برای شرکت خود تعیین کنید، به

از این رو ، دو سازمان اهداف دقیقاً یکسانی نخواهند داشت. با این حال ، هنوز هم مفید است که به اهداف شرکت های دیگر برای راهنمایی خود نگاه کنید.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد اهداف تجاری در زمان راه اندازی کسب و کار و نحوه تعیین آن به صورت گام به گام مطالبی را بیان کردیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید