بیزینس و کوچینگ

آیا می دانید فعالیت کوچ یا مربی در چه زمینه هایی است؟

آیا میدانید فعالیت کوچ یا مربی در چه زمینه هایی است؟

کوچینگ در فرهنگ لغت کمبریج به معنی ” مربی گری خصوصی ” است؛ اما این تعریف نمی‏ تواند معنی کوچ و مربی را به درستی بیان کند؛ زیرا وظیفه مربی آموزش و آماده کردن افراد برای انجام کاری نیست، بلکه کوچینگ به معنای آن است که مربی‏ ها مسیر دستیابی به هدف را مشخص می ‏کنند و از افراد و گروه‌ها برای رسیدن به هدف پشتیبانی می‏ کنند. به طور کلی کوچینگ و فعالیت‏ های کوچ‏ به 7 دسته تقسیم می‏ شوند که در ادامه مقاله به این موضوع می پردازیم:

 

بنابراین می‏ توان گفت کوچ ها در حوزه ‏های مختلفی به افراد، سازمان‏ ها، مدیران، ورزشکاران و تیم‏ های ورزشی کمک می‏ کنند تا از حداکثر پتانسیل، توانایی و استعداد خود استفاده کنند و به درستی در مسیر اهداف خود گام بردارند. قدرت مربی‏ ها تا حدی است که موفقیت افراد و سازمان‏ ها را در کسب و کار و زندگی افزایش می‏ دهند. در ادامه ما به طور اختصاصی به نقش کوچ زندگی، کسب و کار و ورزش خواهیم پرداخت.

نقش کوچ یا مربی زندگی (لایف کوچ) چیست؟

مربی زندگی چه مقشی ایفا می کند؟

نقش کوچ یا مربی زندگی (لایف کوچ) چیست؟

لایف کوچ با مشاور، روان شناس یا منتورینگ بسیار متفاوت است. مربی زندگی، مسائل، اتفاقات و حوادث را در زمان حال بررسی می ‏کند و تلاش می ‏کند چالش ‏ها و موانع را پیدا کند. مربیان زندگی کمک می‏ کنند افراد به موفقیت‏ های شغلی دست یابند، پروژه ‏ها به درستی هدایت شوند و به ایجاد روابط حرفه ‏ای فردی کمک می‏ کنند.

یک لایف کوچ به یک فرد کمک می‏ کند تا یک  مسیر زندگی موفق را طی کند. ارتباط بین فرد و مربی باعث می‏ شود فرد از بیشترین توانایی خود برای رسیدن به اهداف خود استفاده کند. در بسیاری از موارد مدیران شرکت‌ها و رهبران سازمان‏ ها به دلیل مشغله زیاد به شیوه درستی زندگی نمی‏ کنند؛ بنابراین لایف کوچ هانقش مؤثری در بهبود زندگی فردی و خانوادگی این افراد دارند؛ زیرا  به آن‌ها کمک می‏ کنند روابط خود را در زندگی فردی و خانوادگی در مسیر درستی پیش ببرند و مشکلات و مسائل را در روابط خود برطرف کنند.

 

7 مرحله برای شروع کار کوچ یا مربی زندگی

برای تبدیل شدن به یک مربی زندگی  لازم است مراحل مختلفی را طی کنید. در ادامه به بررسی هر یک از این مراحل و چگونگی اجرای آن خواهیم پرداخت:

 

 1. یک نوع زمینه مربیگری را انتخاب کنید:

ابتدا باید در مورد نوع تجارت مربی گری زندگی که می‌خواهید ایجاد کنید، تصمیم بگیرید. این کار تعیین می‌کند که با چه کسانی کار می‌کنید و در نتیجه بسته‌های مربی گری و نحوه بازاریابی تجارت خود را تعیین می‌کنید.  اما نگران نباشید که توانایی عالی زمینه خاص را ندارید؛ زیرا بعداً همیشه می‌توانید تجارت خود را تغییر دهید.

با شروع کمک به مشتریان، اطلاعات بیشتری در مورد سبک مربی گری منحصر به فرد و نوع مشتریانی که بیشتر از کار با آن‌ها لذت می‌برید، خواهید یافت. در حال حاضر، یک نقطه شروع را انتخاب کنید و سپس با اطمینان پیش بروید. سپس پنج مجموعه مهارت را در لیست خود قرار دهید که بیشترین شناخت را دارید یا بیشترین تجربه را با آن‌ها دارید.

اکنون، تجربیات زندگی خود را که تأثیر زیادی بر شما داشته‌اند، لیست کنید. در کنار هر یک از تجربیات زندگی خود، دانشی را که از طریق آن تجربه به دست آورده‌اید بنویسید. سعی کنید 3 تا 5 چیز را که از طریق هر یک از تجربیات خود آموخته‌اید، لیست کنید.

مثال‌ها: اگر طلاق گرفتید، آیا یاد گرفتید چگونه بهترین وکیل را استخدام کنید؟ یا اینکه یاد گرفتید چگونه با از دست دادن شخصی که دوستش داشتید از نظر احساسی کنار بیایید؟ با توجه به مهارت‌های موجود، تجربه زندگی و دانش به دست آمده، می‏ توانید مشخصات جمعیتی خاص افرادی که بیشترین تمایل را برای خدمت به آن‌ها را دارید، تعیین کنید که نقطه کانونی تجارت شماست و به شما امکان می‌دهد از آنچه در گذشته دارید استفاده کنید.

شرح مختصری از جایگاه مربیگری خود بنویسید.  مثال‌ها: مربیگری معنوی برای افرادی که با غم و اندوه سر و کار دارند، مربیگری مدیریت استرس برای مدیران سطح اجرایی، مربیگری بهداشتی برای مادران خانه دار، مربیگری احساسی برای افراد مطلقه.

مشتری ایده آل خود را بشناسید

مشتری ایده آل خود را بشناسید

 1. مشتری ایده آل خود را بشناسید:

اکنون جایگاه مربیگری خود را دارید، می‌خواهید عمیق‌تر شوید و مشتری ایده آل خود را بشناسید. مشتری شخصی است که در تجارت خود با کمک به او در حل مشکلات و رسیدن به اهداف او، به او خدمت می‌کنید.

هنگامی که زمینه لایف کوچ را انتخاب می‏ کنید، در مورد نوع مشتری که می‌خواهید با آن کار کنید و چگونگی کمک به او می‌کنید شروع به تصویرسازی می‏ کنید.  اکنون، وقت خود را صرف شناختن جزئیات بیشتر در مورد مشتری ایده آل کنید. شما می‌توانید این کار را از چند طریق انجام دهید.

 

 روش 1: تحقیقات آنلاین:  با تحقیق آنلاین در مورد مشتری ایده آل خود، می‌توانید به سرعت اطلاعات زیادی را جمع آوری کنید.

 

 روش 2: با مشتریان ایده آل خود صحبت کنید:  این روش بیشتر طول می‌کشد، اما شما اطلاعات مفید بیشتری جمع می‌کنید. وقتی مستقیماً با مردم صحبت می‌کنید، آن‌ها بینش عمیقی به شما پیدا می ‏کنند.

 در اینجا چند روش برای صحبت با مشتریان ایده آل آورده شده است:

 • برای قهوه با آن‌ها ملاقات کنید.
 • از آن‏ها در مورد زندگی و چالش‌های زندگی که با آن روبرو شده ‏اند بپرسید.
 • یک نظرسنجی منتشر کنید.
 • گپ زدن با آن‌ها به‌صورت آنلاین (ایمیل، پیام‌های فیس بوک و غیره)

هنگام صحبت با مردم، سؤالات باز بپرسید. هدف شما کاوش دردهای اضطراری و امیدها و رؤیاهای مخفی آن‌ها است.

 در اینجا چند نمونه سؤال وجود دارد که می‌توانید بپرسید:

 • می‌توانید در مورد آخرین باری که مشکلی راتجربه کرده‌اید بگویید؟
 • این اتفاق چه حسی را به شما می‌دهد؟
 • در صورت حل مشکل، چه کاری انجام داده‌اید؟
 • از راه‌حل‌هایی که امتحان کرده‌اید چه چیزی را دوست دارید یا دوست ندارید؟

جزئیات بیشتر را  از مشتری ایده آل خود را ضبط کنید. حتماً همه‌ چیز را یادداشت کنید. از جمله زبان خاصی که مشتری ایده آل شما از آن استفاده می‌کند.

 1. اولین پیشنهاد خود را بسازید:

خوب، وقت آن است که اولین پیشنهاد مربی گری خود را ارائه دهید. مردم مربیگری نمی‌خرند. آن‌ها راه‌حل‌هایی برای مشکلات خود می‌خرند.  این مهم است؛ و به همین دلیل است که شما می‌خواهید با تعریف یک مشکل  به مشتریان خود کمک می‌کنید تا آن را حل کنند و نتیجه یا نتایج مشخصی را که می‌توانند انتظار داشته باشند کسب کنند.

نتیجه‌ای که ارائه می‌دهید را تعریف کنید. در این مرحله حتما به یادداشت‌های تحقیق مشتری خود در مرحله قبل نگاه کنید.

 

 

 1. یک طرح اطلاع رسانی ایجاد کنید:

انتخاب استراتژی اطلاع رسانی و پیگیری آن برای حداقل 30 روز مهم است. اگر نتیجه‌ای نمی‌بینید، می‌توانید برنامه خود را تغییر دهید یا یک استراتژی جدید برای ارتباطات انتخاب کنید. روش‌های زیادی برای یافتن اولین مشتری‌ شما وجود دارد. در اینجا پنج مورد مناسب برای مربیان جدید که بهترین پیشنهاد را آزمایش می‌کنند آورده شده است:

 • شبکه ارتباطی خود را ایجاد کنید
 • به یک گروه شبکه بپیوندید
 • در گروه‌های آنلاین مشهور شوید
 • میزبان یک گروه باشید
 • یک گروه فیس بوک ایجاد کنید
اولین مشتری علاقمند را جذب کنید

جذب کردن مشتری های علاقه مند

 1. اولین مشتری علاقمند را جذب کنید:

مربیگری سرمایه‌گذاری قابل توجهی در پول، وقت و احساسات است. مشتریان بالقوه شما انواع نگرانی‌ها را در مورد پرداخت هزینه مربیگری شما دارند؛ و این اشکالی ندارد. مربیگری یک تجربه شخصی است و اعتماد مهم‌ترین عامل در یک رابطه موفق بین مشتری و مربی است. همه این‌ها بدان معنی است که مردم باید قبل از تصمیم گیری در مورد کار با شما، باید شمارا بشناسند.

یک راه سریع برای جلب اعتماد، ارائه مکالمات رایگان است؛ اما فقط در صورت انجام صحیح آن‌ها. به محض اینکه فردی علاقمند به مربیگری با شما باشد، او را از طریق یک تماس رایگان پیدا کنید و با ارائه مهارت‏ه ای خود، خود را به او معرفی کنید.

 

 1. کار خود را به طور رسمی و قانونی شروع کنید:

پس از اطمینان از اینکه مربیگری برای شما مناسب است، باید تجارت خود را رسمی کنید.

برای این کار چهار مرحله وجود دارد:

 • نام تجارت خود را مشخص کنید
 • شخصیت حقوقی خود را تنظیم کنید
 • شرایط قانونی را به وب سایت خود اضافه کنید
 • موارد خارج از مسئولیت خود را بنویسید

 

 1. تجارت خود را مقیاس بندی کنید:

شما حوزه فعالیت خود را تعریف کرده‌اید، اولین پیشنهاد خود را ایجاد کرده‌اید و یک حضور آنلاین (یک وب سایت) دارید. حتی ممکن است اولین مشتری (های) خود را از طریق استراتژی اطلاع رسانی خود پیدا کرده باشید.

در برهه‌ای از زمان، شما می‌خواهید چگونگی مقیاس کاری خود را برنامه ریزی کنید. برای این کار دو مرحله وجود دارد:

 • یک استراتژی بازاریابی مداوم ایجاد کنید
 • پیشنهاد‌ها خود را گسترش دهید

با توجه به نقش مؤثر مربی ‏ها در ورزش و کسب و کار در ادامه به معرفی این دو مورد کوچینگ خواهیم پرداخت.

 

1.نقش کوچ یا مربی در ورزش (اسپورت کوچینگ)

کوچ در ورزش نقش بسیار حساس و دشواری را دارد؛ زیرا عملکرد خوب یا ضعیف او بر روی نتایج فرد و تیم در مسابقات ورزشی تأثیر زیادی دارد. کوچ در ورزش یک شخصیت چند بعدی دارد و مجموعه‏ای از مهارت‏های فنی، ورزشی، ارتباطی و میان فردی را دارد.

تا کنون برای پرورش مربی‌های ورزشی منبع خاصی معرفی نشده است. اغلب اوقات یک کوچ ورزشی موفق یک بازیکن ورزشی موفق بوده است. یک مربی یا کوچ ورزشی علاوه بر علاقه به ورزش باید دانش کافی در یک ورزش خاص داشته باشد تا بتواند به طور مؤثر به ورزشکار یا تیم در کنار زمین در حین انجام بازی کمک کند و مشکلات و مسائل را در هنگام مسابقه ورزشی به نحو مؤثری برطرف کند.

 

مربی کسب و کار (بیزینس کوچ) کیست؟

مربی کشب و کار را بشناسید

 2.مربی کسب و کار (بیزینس کوچ) کیست؟

مربیان کسب و کار معمولاً کارآفرینان یا مدیران اجرایی هستند که می‌دانند چگونه مشاغل موفقی را رشد دهند. آن‌ها تجربه‏ های خود را برای کمک به صاحبان مشاغل دیگر در رسیدن به اهداف آن‏ها به اشتراک می‌گذارند.

استخدام مربی کسب و کار مانند این است که یک شریک باتجربه در کنار خود داشته باشید. آن‌ها مشاوره‌های اختصاصی را ارائه می‌دهند که می‌توانند به شما کمک کنند تا در هنگام بروز مشکلات در کسب و کار به سمت جلو حرکت کنید. کار آن‌ها شامل مواردی مانند تعریف اهداف، تهیه راهکارهایی برای رشد، یا تدوین برنامه‌ای برای احیای یک برند تجاری باشد.

 

چند گروه خود تنظیمی مانند فدراسیون بین‌المللی مربیان و انجمن بین‌المللی مربیگری وجود دارند که مربیان را تأیید می‌کنند. این گواهینامه‌ها نشان دهنده آن است که افراد تحت آموزش رسمی قرار گرفته‏ اند و از یک سری اصول اخلاقی پیروی می ‏کنند. با این حال، برای مربیگری نیازی به صدور مجوز نیست و بسیاری از مربیان بزرگ گواهینامه ندارند.

به طور کلی، یک بیزینس کوچ به یک مدیر اجرایی کمک می‌کند تا در مورد جایی که اکنون کسب و کارشان در آن قرار دارد، جایی که می‌خواهند باشد و همچنین چگونگی رفع این شکاف متمرکز شود. از طرف دیگر، یک مشاور تجاری یا استراتژیست در مورد ارائه راهکارهای عملی و تاکتیکی کسب و کار فعالیت می‏ کند.

آن‌ها دانش خود را به اشتراک می‌گذارند، مشاوره می‌دهند و برنامه ریزی می‌کنند. در مواردی که مربیان کسب و کار کمک و راهنمایی می‌کنند، مشاوران ممکن است برخی از کارهای سنگین مرتبط با مشتریان خود را انجام دهند.

اقداماتی که مربی کسب و کار انجام می دهد؟

مربی کسب و کار به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا چشم انداز تجارت خود و چگونگی انطباق آن با اهداف شخصی خود را روشن کنند. این امر به صاحبان کسب و کار این امکان را می‌دهد تا تأثیری را که رسیدن به اهداف در زندگی آن‌ها دارند، درک کنند. اگر یک هدف تجاری با برنامه‌ها و آرزوهای صاحب کسب و کار ارتباط نداشته باشد، بعید است که آن‌ را با شور و شوق دنبال کنند.

پس از روشن شدن دید صاحب کسب و کار، یک مربی کسب و کار در اولویت بندی اهداف مختلف کمک خواهد کرد. آن‌ها می‌توانند به مالکان کسب و کار کمک کنند تا ببینند کدام موارد جز وظایف جاری هستند و کدام یک از اهداف بلند مدت هستند. مربی و صاحب کسب و کار ممکن است با هم کار کنند تا مشخص کنند کدام استراتژی‌ها نتایج مطلوبی را ایجاد می‌کنند.

مدیران با مشغله زیاد ممکن است موانع و مشکلات کسب و کار خود را مشاهده نکنند. یک مربی کسب و کار به عنوان یک ناظر خارجی، می‌تواند به طور عینی‌تر مسائل داخلی و خارجی یک شرکت را ببیند. آن‌ها می‌توانند به صاحبان کسب و کار کمک کنند تا درک بهتری از آنچه ممکن است لازم باشد تغییر کند داشته باشند و همچنین می‌توانند مالکان را در ایجاد یک برنامه عملی برای ایجاد نتایج مطلوب راهنمایی کنند.

 

همچنین مربی می‌تواند صاحب کسب و کار را در ایجاد شاخص‌های اصلی عملکرد (KPI) یا معیارهایی که موفقیت را بسنجند، راهنمایی ‌کند. پاسخگویی یکی از مؤلفه‌های مهم مربیگری در تجارت است.

یک مربی کسب و کار معمولاً به طور منظم، هفتگی یا ماهانه، با صاحب کسب و کار ملاقات می‌کند تا تعهدات خود را در جلسات مربیگری قبلی بررسی کند. باز هم یادآوری می‏ شود، یک مربی مشاور نیست که کار را برای شما انجام دهد. در عوض، آن‌ها شما را بر روی نتیجه نهایی متمرکز نگه می‌دارند و به شما یادآوری می‌کنند که چرا هدف نهایی مهم است.

آن‌ها به شما انگیزه می‌دهند تا به تعهدات خود عمل کنید و به شما کمک می ‏کنند تا نقاط کور شخصی و حرفه‌ای خود را ببینید. یک مربی کسب و کار یا بیزینس کوچ به احتمال زیاد روی مهارت‌های خود مانند ارتباطات، انعطاف‌پذیری، رهبری، حل مشکلات و مدیریت زمان تمرکز خواهد کرد. از طرف دیگر، صلاحیت‌های فنی را در مدرسه، در یک برنامه صدور گواهینامه یا در محل کار یاد می‌گیرد.

 

 

چرا مربی کسب و کار (بیزینس کوچ) استخدام می کنید؟

آیا احساس می‌کنید چیزی باعث می‌شود شرکت شما به پتانسیل کامل خود نرسد؟ در این صورت، ممکن است زمان استفاده از یک مربی حرفه‌ای فرا رسیده باشد.

ازخدمات مربیگری بهره‌مند شوید

بهره مندی از خدمات مربی گری

در اینجا سه ​​نشانه مشخص وجود دارد که می‌توانید از خدمات مربیگری بهره‌مند شوید:

 1. شما اغلب آرزو می‌کنید که بتوانید مواردی را به شخصی واگذار کنید، اما مطمئن نیستید چه کسی.
 2.  شما فکر می‌کنید که باید تیم خود را رشد دهید، اما مطمئن نیستید چه کسی را اضافه کنید. نماینده دیگر فروش؟ مدیر بازاریابی؟ متخصص پشتیبانی سیستم؟
 3. شما دائماً احساس  می‌کنید فرصت ‏ها را از دست داده ‏اید، اما نمی‌توانید مشخص کنید که چه موقعیتی از دست رفته است.

شما مرتباً فکر می‌کنید، “اگر من فقط جواب این سؤال را می‌دادم، موفق‌تر می‌شدم.”

هیچ کس نمی‌تواند استاد همه‌چیز باشد. حتی اگر آن‌ها بتوانند، هیچ کس وقت ندارد که همه کارها را انجام دهد. پیتر دراکر، استاد راهنمای مدیریت می‌گوید، شرکت‌های موفق آن‌هایی نیستند که بیشترین مغز را دارند، اما آن‌هایی که بیشترین مغز را دارند، به طور هماهنگ عمل می‌کنند.

آیا می‌توانید یک برنامه بازاریابی را اجرا کنید، اما از دانش لازم برای تهیه طرح خود برخوردار نیستید؟ آیا شما در استخدام کارمندان عالی هستید، اما در نوشتن تبلیغات برای دریافت رزومه‌های درجه یک وحشت دارید؟ مطمئن نیستید در کجا سرآمد هستید و مهارت‌های شما کم است؟ شاید مدیر خرده فروشی شما برای خریدهای خارجی مناسب‌تر باشد، اما هیچ یک از شما نمی‌توانید آن را ببینید.

یا اینکه کارمند حسابداری شما در ارائه خدمات به مشتری بهره‌وری بیشتری خواهد داشت، اما هنوز کسی این کار را انجام نداده است. یک مربی کسب و کار می‌تواند چشم‌اندازهایی را برای ارزیابی عینی نیازهای شما ارائه دهد. مربی خوب نه تنها احساس  از دست دادن فرصت را کاهش می‌دهد و  باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود، یک مربی خوب در جایگاه مناسب، بهره‌وری، شادی و سودآوری بیشتری دارد.

یک مربی کسب و کار به شما کمک خواهد کرد نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید تا بتوانید مهارت‌ها را تقویت کنید، وظایف خود را برون‌سپاری کنید و روی بهترین ویژگی‌های خود تمرکز کنید تا تجارت خود را به یک ماشین روغن کاری شده تبدیل کنید. شما معتقدید شرکت شما می‌تواند کارهای بیشتری انجام دهد و بهتر باشد، اما مطمئن نیستید که چگونه. هیچ کس به تنهایی امپراتوری تجارت نمی‌سازد.

سر ریچارد برانسون یا مگ ویتمن هر چقدر با استعداد یا باتجربه باشند، آن‌ها به ترتیب برای ایجاد خطوط هوایی ویرجین و eBay  به کمک نیاز داشتند. حتی باهوش‌ترین ذهنیت‌های تجاری می‌توانند از یک مربی کسب و کار بهره‌مند شوند. آن‌ها ایده‌های مختلفی را به روی میز شما می‌آورند، دیدگاه‌های مختلفی را ارائه می‌دهند، مجموعه مهارت و چشم انداز متفاوتی دارند. رهبران با یک مربی می‌توانند از محدودیت‌های خود عبور کنند.

 

مربیان تجارت همه‌ چیز را دیده‌اند. با یادگیری اشتباهات (و موفقیت‌های) دیگران همراه با تجربه خود، می‌توانند در وقت، انرژی شما صرفه‌جویی کنند. این کار به شما امکان می‌دهد، وقت گذاشتن روی اهداف کوچک را متوقف کنید و در عوض بر روی آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنید.

 مزایای مربی گری در تجارت

مربی گری در کسب و کار چه مزایایی دارد؟

 مزایای مربی گری در تجارت

چه چیزی باعث می‏ شود که بیزینس کوچ ارزش سرمایه‌گذاری در وقت، انرژی و پول را داشته باشد؟ مربیگری در تجارت فواید بسیاری دارد، اما در اینجا شش مورد از مهم‌ترین فواید را به شما معرفی می‏کنیم:

 

 • افزایش اعتماد به نفس:

حمایت یک مربی عالی، شمارا تشویق می ‏کند تا برای مقابله با چالش‌ها به تنهایی اقدام کنید و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. این امر می‌تواند به شما کمک کند تا درگیری‌ها، بحران‌ها و چالش‌ها را با سهولت بیشتری کنترل کنید.

 

 • می‏توانید چشم انداز خود را به درستی تعیین کنید:

ما نمی‌دانیم چه چیزی را نمی‌دانیم. یک مربی با یک چشم انداز جدید و یک تجربه گسترده، به شما کمک کند تا نقاط کور خود را ببینید و کاهش دهید. آن‌ها می‌توانند سؤالاتی را بپرسند که شما را به سمت تفکر انتقادی و خلاقانه سوق دهد.

 

 • می‏توانید منطقه آسایش و امن را ترک کنید:

 

افتادن در دام “ما همیشه این کار را انجام داده‌ایم ” آسان است. یک مربی کسب و کار می‌تواند شما را وادار کند که چیزهای جدیدی را امتحان کنید، علاوه بر این به شما کمک می‌کند خطر و پاداش یک چالش جدید را بسنجید.

 

 • می‏توانید رهبری را بهبود ببخشید:

بیشتر مربیان بینشی پیرامون سبک‌های شخصیتی و رهبری را ارائه می‌دهند. با ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود، می‌توانید برخی از وظایف را محول کنید و از استعداد و نبوغ خود استفاده کنید. همه این‌ها شمارا به یک رهبر بهتر و استراتژیک تبدیل می‌کند.

 

 • افزایش بهره‌وری:

انجام کار به بهترین وجه و کمک به تیم خود در انجام همین کار، باعث افزایش کارایی و روحیه می‌شود. این یک دستورالعمل برای افزایش بهره‌وری گسترده است. بعلاوه، یک مربی شما را در مورد اهدافی که تعیین می‌کنید پاسخگو می‌داند که این امر احتمال رسیدن به هدف را افزایش می‌دهد.

 

 • پول بیشتری به دست می‌آورید:

یک مربی خوب به شما کمک می‌کند اهداف خود را روشن کنید، یک استراتژی محکم طراحی کنید، مشخص کنید. کدام یک از اقدامات به احتمال زیاد باعث افزایش سود می‌شوند و شما  در مورد اجرای آن مسئول هستید. این امر معمولاً به دریافت و ذخیره بیشتر پول در بانک می‌شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله تمام تلاشمان را کردیم تا هر آنچه که باید در مورد مربی کسب و کار بدانید آورده شود. شما می توانید سایت مهدی مواساتی را دنبال کنید تا مقالات ی بیشتری در این زمینه مشاهده فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید