دنیای مارکتینگ

اینفلوئنسر چیست ؟ و انواع آن کدام است؟

اینفلوئنسر چیست ؟ و انواع آن کدام است؟

امروزه با توجه به این موضوع که افراد بیشتر از هر زمان دیگری در گروه ” اینفلوئنسر ها ” قرار می گیرند، فکر می کنیم این موضوع می تواند به معنای تأثیرگذار بودن کمک کند. اما تعداد زیادی از مردم نمی دانند که افراد تأثیرگذار چیزی فراتر از افرادی هستند که دارای دنبال کننده های زیاد در اینستاگرام هستند. دراین مقاله می خواهیم در مورد اینفلوئنسر و انواع آن حرف بزنیم.

مفهوم اینفلوئنسر

اینفلوئنسر، یک فرد یا گروهی است که دارای اقتدار، وضعیت بدنی، تخصص یا روابط شخصی است که بر تصمیمات خرید دیگران تأثیر می گذارد. فرد تأثیرگذار می تواند چهره شناخته شده ای در صنعت خاص، حوزه موضوعی یا جایگاهی خاص باشد که افرادی را به خود اختصاص داده است.

کلید اصلی فرد تاثیرگذار این است که آن ها یا با استفاده از تخصص یا تجربه با مخاطبان خود رابطه برقرار کرده اند. از نظر بازاریابی، برند ها این امکان را دارند که با اینفلوئنسر ها همکاری کنند تا تجربیات سودمند متقابل را برای مخاطبان خود فراهم کنند.

 

اینفلوئنسر ها فراتر از رسانه های اجتماعی

اینفلوئنسر ها فراتر از رسانه های اجتماعی

وقتی بیشتر مردم به اینفلوئنسر  و بازاریابی تاثیرگذار فکر می کنند، معمولاً به کانال های سنتی رسانه های اجتماعی فکر می کنند : فیس بوک، اینستاگرام، توییتر. با این حال، بازاریابی تاثیرگذار مدت ها قبل از این که اینستاگرام محلی برای تبلیغ برند های مشهور شود، آغاز شد .

از زمانی که بازاریابی و تبلیغات وجود داشته است، ما با افراد دارای قدرت کار کرده ایم تا محصولات یا خدمات را برای مردم تبلیغ کنیم. امروزه، بازاریابی تاثیرگذار با فناوری ها تکامل یافته است و ما آن را در سیستم عامل های شخصی و دیجیتالی، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، سرویس های پخش بازی و سایر موارد مشاهده می کنیم.

 

انواع اینفلوئنسر ها کدام است؟

از آن جا که این افراد تاثیرگذار اکنون در زندگی روزمره ما ادغام شده اند، ممکن است شما همیشه متوجه نفوذ آن ها در تصمیمات روزمره زندگی خود نشوید. در این جا چند نمونه از انواع افرادی که ما آن ها را اینفلوئنسر می دانیم، آورده شده است.

 

1.چهره های معروف یکی از اینفلوئنسر ها

بازیگران و نوازندگان از متداول ترین انواع اینفلوئنسر ها هستند. در کنار اجرای پروژه ها  آن ها اغلب در تایید مشاهیر شرکت می کنند. در عصر رسانه های اجتماعی، بسیاری از بازیگران و نوازندگان دنبال کنندگان زیادی را در شبکه های اجتماعی جمع کرده اند.

ستارگان ورزشی نیز تأثیرات بزرگی دارند و خارج از ورزش خود، مشغول همکاری با برند های ورزشی یا محصولات و خدمات ورزشی هستند.

در کنار وفاداری به رانندگی و فروش کالا و بلیط، ستارگان ورزشی همچنین می توانند با لیگ ها و برند های خود برای تحت تأثیر قرار دادن دنبال کنندگان سفر، محصولات و خدمات غیر ورزشی و سایر عناصر منحصر به فرد طرفداران ورزش، کار کنند . بسته به سطح مشهور بودن آن ها در ورزش، آن ها اغلب می توانند در شرایط تاثیرگذاری بزرگ یا کلان قرار بگیرند .

هر فرد مشهوری این پتانسیل را دارد که افراد زیادی را جذب کند و در بازاریابی تاثیرگذار مشارکت کند. آن دسته از افراد مشهور که به هواداران اعتماد می کنند، اغلب دنبال کنندگان زیادی دارند اما به طور بالقوه تعامل کمتری دارند.

 

2.گیمر ها

این روز ها به لطف ظهور ورزش ها و سیستم عامل های جریانی مانند Twitch و Mixer، گیمر ها تحت تأثیر قرار می گیرند. این بدان معناست که نه تنها شرکت ها می توانند از گیمر ها در سطوح بالا حمایت مالی کنند، بلکه هرکسی می تواند یک فرد تاثیرگذار در بازی باشد و به اندازه کافی دنبال کنندگان را در یک سایت پخش جریانی داشته باشد. بسته به مخاطبان، این اینفلوئنسر ها می توانند از تعامل بسیار بالایی برخوردار باشند و اینفلوئنسر کلان باشند.

مشارکت های مشترک فرد تاثیرگذار با گیمر ها شامل مجموعه مواردی مانند میان وعده ها و نوشیدنی های انرژی زا ( برای تقویت جلسات بازی های چند ساعته ) است. با ادامه رشد بازاریابی تاثیرگذار، بازی ها فرصت بیشتری برای مشارکت در زمینه های دیگر را نیز به وجود می آورند که شامل پوشاک، خرده فروشی ، زیبایی و غیره می باشند .

وبلاگ نویسان اینفلوئنسر ها

وبلاگ نویسان اینفلوئنسر ها

 

3.وبلاگ نویسان اینفلوئنسر

قبل از اینکه اینستاگرام بستر تبلیغاتی برند ها شود، بلاگر ها، اینفلوئنسر بودند. بسیاری از برند ها تلاش کردند تا وبلاگ نویسان محصولات آن ها را امتحان کنند و بررسی های صادقانه ای را ارائه دهند. این مدل نیز بسته به مخاطب هدف شما هنوز هم می تواند به خوبی کار کند . بسیاری از وبلاگ نویسان همچنین در اینستاگرام و سایر سیستم عامل های اجتماعی هستند، بنابراین مشارکت با آن ها می تواند به معنای قرار گرفتن در معرض توجه و دید بیشتری باشد.

وبلاگ نویسان می توانند از تاثیرگذار های کلان تا خرد متغیر باشند، اما غالباً از مشارکت بسیار بالایی برخوردار هستند و دارای احساس اجتماعی هستند، بنابراین آن ها می توانند که با برند شما بهترین همکاری ها را داشته باشند.

4.کارشناسان صنعت

در بازاریابی اینفلوئنسر ، متخصصان صنعت می توانند شرکای تجاری شما باشند. متخصصان صنعت با جلو بودن از منحنی حوزه های تخصصی خود، مخاطبان خود را ایجاد می کنند .

مردم آن ها را برای آخرین اخبار، اطلاعیه ها درباره موارد جدید در صنعت، مطالعات موردی و موارد لازم دیگر دنبال می کنند. مشارکت با یک متخصص صنعت می تواند اقدامی عالی برای برند هایی باشد که قصد دارند در بازاریابی تاثیرگذار فعالیت کنند . بسته به تخصص، افراد می توانند که دارای درجه های مختلفی از اینفلوئنسری باشند .

شخص همسایه مؤثر در بازاریابی اینفلوئنسر

شخص همسایه مؤثر در بازاریابی اینفلوئنسر

 5.شخص همسایه مؤثر در بازاریابی اینفلوئنسر

از آن جا که بازاریابی اینفلوئنسر یک کانال دهان به دهان است، هر کسی می تواند یک فرد تاثیرگذار باشد. برند ها دریافتند که کار با شخصی که می تواند در سطح کوچکتر فعال باشد به آن ها کمک می کند تا تعامل و آگاهی از برند، بیشتر شود.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی شد در مورد اینفلوئنسر و انواع آن حرف بزنیم. امیدوارم با این مفهوم آشنا شده باشید. و از مطالب آن بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید