مشاوره کسب وکار

آشنایی با 7 نوع مشاور حرفه ای کسب و کار

آشنایی با 7 نوع مشاور حرفه ای کسب و کار

شروع کار جدی ممکن است هیجان انگیز به نظر برسد اما فکر کردن به آن بسیار آسان است و شروع کار جدید بسیار سخت است. بسته به توانایی و دانش خود ، باید چندین مرحله را طی کنید که می تواند برای شما آسان یا سخت باشد. گرچه کارآفرین بودن می تواند رویای شما باشد ، اما فراموش نکنید که به عنوان یک کار آفرین، باید راهکارهایی را یاد بگیرید.

شما باید نقش های زیادی را بازی کنید. خواه یک مالک، حسابدار، مدیر اجرایی فروش و یا دارای هر شغلی باشید. تصمیم گیری های مهم برای کسب و کار شما با هر تخصص در آن منطقه خاص ممکن است منجر به ضرر و زیان شود بنابراین نیاز به مشاور حرفه ای کسب و کار حس می شود. به یاد داشته باشید، مشاور حرفه ای کسب و کار با هیأت مدیره تفاوت دارند. به عنوان کارآفرین ، شما حق دارید تیم مشاوران حرفه ای را هر زمان که بخواهید مطابق نیاز خود داشته باشید.

مشاور حرفه ای کسب و کار کیست؟

یک مشاور حرفه ای کسب و کار با افراد کارآفرین بسیار نزدیک و اما روی استراتژی خود کار می کند و آنها را در مورد جنبه های مختلف به ویژه در مورد توسعه محصول، بازاریابی و امور مالی مشاوره می دهند. این سه فعالیت برای هر تجارت مهم است.

چرا مشاغل به مشاور حرفه ای کسب و کار نیاز دارند؟

نیاز مشاغل به مشاور کسب و کار

چرا مشاغل به مشاور حرفه ای کسب و کار نیاز دارند؟

خوب، هیچ کس در هر کاری که انجام می دهد استاد نیست و استفاده از یک رویکرد معمولی برای تجارت شما می تواند شما را به دردسر بیاندازد. بنابراین، کارشناسان به کار آفرینان توصیه می کنند قبل از تصمیم گیری، از مشاور حرفه ای کسب و کار در جنبه های مهم یک تجارت استفاده کنند. مشاوران مشاغل مجهز به دانش و روند کافی از بازار هستند که در نهایت با یک تصمیم گیری آگاهانه به کار آفرینان کمک می کنند.

انواع مشاور حرفه ای کسب و کار

 • مشاور حرفه ای کسب و کار مالی

مشاور مالی ستون فقرات هر مشاغل است. آنها همچنین به عنوان یک برنامه ریز مالی شناخته می شوند. یک مشاور مالی به شما کمک می کنند تا یک استراتژی مالی قوی برای تجارت خود تهیه کنید که در تصمیم گیری آگاهانه درباره سرمایه گذاری، راه های بدست آورن پول و … به شما کمک کنند.

وظیفه یک مشاور حرفه ای کسب و کار مالی جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت مالی شما و مشاوره شما در زمینه برنامه ریزی سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، افزایش اعتبار، بازنشستگی، معیار مالی و مالیات است. علاوه بر این، به یاد داشته باشید ، یک مشاور حرفه ای کسب و کار مالی مطابق قانون کشور شما باید دارای مدرک مشاوره مالی باشد.

کارگزار بیمه یک مشاور حرفه ای کسب و کار

کارگزار بیمه به عنوان یک مشاور حرفه ای کسب و کار

 • کارگزار بیمه یک مشاور حرفه ای کسب و کار

یک برنامه بیمه ای درست می تواند حداکثر ریسک شغلی شما را پوشش دهد، این امکان را برای شما فراهم می کند که از شما سوء استفاده های مالی نشود و شما به دور از استرس باشید. با این حال، انتخاب بیمه نامه مناسب می تواند بسیار زیاد باشد. به همین دلیل مشورت با کارگزاران بیمه برای گرفتن حق بیمه نامه برای دارایی ها، کارمندان و بدهی های خود ضروری است.

یک کارگزار بیمه یک مشاور حرفه ای کسب و کار است و از همه روندهای موجود در بازار بیمه باخبر است، آنها با برنامه درست بیمه نامه شغل شما را مورد حمایت قرار می دهند. آنها می توانند برای ارائه برنامه های مقرون به صرفه بیمه ای ، سیاست بهتری داشته باشند.

 

 • کارشناس حقوقی می تواند به عنوان یک مشاور حرفه ای کسب و کار نقش آفرینی کند

کارشناسان حقوقی کسانی هستند که شما نمی توانید در سال های اولیه فعالیت خود از آن ها غافل شوید. می توانید برای موضوعات متنوع تجاری خود که ممکن است در برخی از دوره های چرخه فعالیت تجاری با آن مواجه شوید یک مشاور حرفه ای کسب و کار از نوع حقوقی پیدا کنید ، کارشناسان حقوقی می توانند شما را در این زمینه ها راهنمایی کنند:

 • انتخاب ساختار تجاری مناسب
 • اخذ مجوز برای شغل خود و رعایت مقررات
 • تهیه قراردادهای حقوقی
 • محافظت از مالکیت معنوی شما (IP)
 • حل و فصل انواع اختلافات
 • بیمه و دارایی
 • بدهی و ورشکستگی
 • تجارت خود را ببندید
 مشاور حرفه ای کسب و کار مشاغل

مشاور حرفه ای کسب و کار مشاغل چه نقشی دارد؟

 • مشاور حرفه ای کسب و کار مشاغل

یک مشاور حرفه ای کسب و کار مشاغل معمولاً الگوی نقشی برای کارآفرینان است که شور و شوق درونی صاحبان مشاغل را تقویت می کند و شما را در مواقع بد حمایت می کند. یک مشاور حرفه ای کسب و کار مشاغل می تواند یک مشاور غیر رسمی باشد. شخصی که می تواند عضو خانواده یا دوست شما یا مشاور باشد. با این حال، مشاوران رسمی نیز وجود دارند و بهتر عمل می کنند که آنها دارای برنامه های مشخصی هستند که توسط دولت یا کارآفرینان موفق اداره می شوند.

 

 • مشاور سرمایه گذاری ثبت شده

این نوع مشاوران نوعی مشاوران مالی با تجربه هستند که مسیر خود با توجه به آگاهی ها و تجربیات خود تغییر می دهند، آنها بیشتر مشاور سرمایه گذاری های کلان هستند و به یک کارآفرین های مختلف توصیه می کنند تا تصمیمات بهتری را اتخاذ کند. از این گذشته، این مشاوران همیشه با بورس اوراق بهادار به روز می شوند و کارآفرین راهنما با برنامه سرمایه گذاری متنوع هستند.

نقش مشاور حرفه ای کسب و کار چیست؟

نقش مشاور حرفه ای کسب و کار در معرفی افراد بزرگ چیست؟

نقش مشاور حرفه ای کسب و کار چیست؟

نقش یک مشاور حرفه ای کسب و کار در معرفی افراد بزرگ یا مشتری در صنعت است. با این وجود، هنگامی که به یک شخص مشاور وصل شدید، اگر ارتباط خود را حفظ نکنید، ممکن است رابطه شما از بین برود. به همین دلیل توصیه می شود که کارآفرینان باید ارتباط را تجزیه و تحلیل کرده و سپس یک مشاور را استخدام کنند که بتواند شما را به طرف مقابل کاری معرفی کند.

مشاور حرفه ای کسب و کار در نقش حسابدار

اینها رایج ترین نوع مشاوران حرفه ای کسب و کار هستند و مشاغل معمولاً به دنبال حسابداران هستند تا حسابداری خود را ساده تر كنند. برخی از شرکت ها دارای مشاوران حسابداری تمام وقت هستند و برخی دیگر فقط سالی یک بار به دنبال مشاوره هستند. حسابداران مسئولیت کارهای زیر را دارند:

 • شروع، کسب یا بسته شدن یک تجارت
 • تهیه مالیات و تشکیل پرونده
 • کسر مالیات، مالیات و امتیازات
 • تعهدات مربوط به کارمند
 • مدیریت تمام سوابق مالی

نتیجه گیری:

در این مقاله با حرفه مشاور کسب و کار ، انواع آن ها و  نقشی که هر کدام می توانند داشته باشند آشنا شدیم، برای خواندن مقالات دیگر، پیشنهاد می کنیم مقالات دیگر ما را دنبال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید