بیزینس و کوچینگ

نحوه اجرای یک برنامه مربی گری مؤثر

آموزش مداوم کارکنان، بخش مهمی از یک شرکت موفق است. با وجود همه ابزارهای آموزشی و توسعه ای ، به راحتی می توان فراموش کرد که یکی از مؤثرترین ابزارهایی که ما داریم ، توانایی مربیگری است.

افزودن مربی گری به برنامه آموزشی و توسعه فعلی شما می تواند مزایای زیادی داشته باشد. این می تواند به کارکنان جدید کمک کند تا مواد را جذب کرده و احساس ارتباط بیشتری با شرکت کنند. همچنین تأثیر مثبتی بر کارکنان فعلی دارد و به نشان دادن سرمایه گذاری در توسعه مداوم حرفه ای آنها کمک می کند. برای افزایش دانش و مهارت های مربیگری توصیه می شود در دوره ای مرتبط با تربیت کوچ شرکت کنید.

 

این مقاله به شرح موارد زیر می پردازد

 • چگونه مربی گری اثر آموزش آنلاین را افزایش می دهد.
 • چگونه می توان یک برنامه مربی گری مؤثر ایجاد کرد.

بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا مربی گری اینقدر همراه قوی برای آموزش است و چگونه می توان یک برنامه مربی گری مؤثر ایجاد و اجرا کرد.

مربی گری

کوچینگ و مربی گری

1.چگونه مربیگری اثر آموزش آنلاین را افزایش می دهد

هاروارد بیزینس ریویو، اخیراً به بررسی چرایی شکست آموزش رهبری پرداخته و به این نتیجه رسیده است، که مزایای آموزش کوتاه مدت و بدون حمایت سازمانی دیگر کوتاه مدت خواهد بود. چندین افزودنی به یک برنامه آموزشی آنلاین وجود دارد که اثر بلندمدت این ابتکارات را افزایش می دهد ، یکی از آنها مربی گری است.

 

برخی از مزایای اصلی مربیگری

 • یادگیری را افزایش می دهد زیرا به زبان آموزان این فرصت را می دهد که دانش خود را  به سرعت، مرور کرده و به کار گیرند. هم جلسات مربیگری زنده و هم مجازی شامل تکرار و تقویت مطالبی است که در آموزش ذکر شده است.
 • دانش آموزان این فرصت را دارند که سوالات خود را مطرح کرده و هر چیزی را که در مورد آنها نامشخص است روشن کنند.
 • کارکنان می توانند در مورد مسائلی که مانع اجرای آموزش آنها می شود بحث کرده و راه حل هایی را ایجاد کنند.
 • به کارکنان کمک می کند تا یادگیری را به عنوان یک فرایند مستمر در نظر بگیرند تا چیزی که با آموزش شروع شده به پایان برسد.

 

2.چگونه می توان یک برنامه مربیگری مؤثر ایجاد کرد

در اینجا مراحل اصلی ایجاد یک برنامه مربیگری است که به زبان آموزان کمک می کند تا بهترین نتایج ممکن را از آموزش خود دریافت کنند.

 • اهداف برنامه را مشخص کنید

دقیقاً تصمیم بگیرید که می خواهید از برنامه مربیگری خود به چه چیزی برسید. باید در تمرینات خود به دنبال نقاط مشکل دار باشید. آیا مسائل یا مهارت های خاصی وجود دارد که حفظ آنها پس از آموزش برای کارکنان چالش برانگیز باشد؟ اینها زمینه هایی است که مربیگری می تواند به آنها کمک کند. همچنین ممکن است اهدافی مانند نتایج بهتر در زمینه آموزش کسب وکار خود داشته باشید.

 • ارائه آموزش برای مربیان (تربیت کوچ)

برای کمک به زبان آموزان ، مربیان باید با مطالب آموزشی آشنایی کامل داشته باشند. انتخاب مربیانی با انگیزه بالا ، مهارت های ارتباطی عالی و متعهد به رعایت آخرین الزامات آموزشی بسیار مهم است. آموزش مداوم برای مربیان باید شامل تجزیه و تحلیل نتایج و توجه زیاد به بازخورد فراگیران باشد. این به مربیان کمک می کند تا تکنیک های خود را برای برآوردن نیازهای زبان آموزان تنظیم کنند.

 

مربی گری

 • ارتباط در مورد برنامه جدید

برای اینکه مربیگری مؤثر باشد ، مردم باید از برنامه مربیگری شما مطلع باشند. برای به دست آوردن حداکثر مشارکت در برنامه مربیگری ، تا آنجا که ممکن است این مطالب را منتشر کنید. این شامل:

 • خبرنامه ها و ایمیل های شرکت.
 • بحث در جلسات
 • چاپ یادآوری روی تابلو اعلانات.
 • در طول مکالمات حضوری به کارکنان یادآوری کنید.

هنگام انتقال اطلاعات در مورد کوچینگ ، مهم است که آن را به عنوان یک مزیت و نه یک تعهد ارائه دهید. مربیگری به کارکنان این فرصت را می دهد تا مهارت های خود را بهبود بخشند ، مشاغل خود را مؤثرتر انجام دهند و با سرعت بیشتری در حرفه خود پیشرفت کنند. تأکید بر این مزایا ، کارکنان بیشتری را برای ثبت نام در مربیگری ترغیب می کند.

 •  زمانبندی جلسات مربیگری

وقتی برنامه را ایجاد کردید و مربیان مناسب را پیدا کردید ، وقت آن است که در واقع جلسات را برنامه ریزی کنید. اینها باید مکمل آموزش منظم باشد. در حالت ایده آل ، کوچینگ باید بر اساس نیازهای هر زبان آموز سفارشی شود. برخی از افراد بیشتر از دیگران به جلسات نیاز خواهند داشت.

نکته اصلی این است که مربیگری در دسترس هر کسی باشد که به آن نیاز دارد و اطمینان حاصل شود که مردم از درخواست کمک ، راحت هستند. اگر از کوچینگ مجازی استفاده می کنید ، زمان بندی بسیار انعطاف پذیرتر است.

 • پشتیبانی از رهبری

همانطور که Harvard Business Review می گوید ، “مدیران منابع انسانی و دیگران مقابله با رهبران ارشد و تیم های آنها را با یک حقیقت ناراحت کننده دشوار یا غیرممکن می دانند: عدم اجرای استراتژی و تغییر رفتار سازمانی نه در کمبودهای افراد بلکه در عوض ریشه دارد. در سیاست ها و شیوه های ایجاد شده توسط مدیریت عالی اینها مواردی هستند که قبل از موفقیت آمیز بودن تمرینات در دراز مدت باید اصلاح شوند. “

هنگام ایجاد تغییرات سازمانی یا اجرای ابتکارات جدید ، عناصر دیگری از سازمان روزمره وجود دارد که باید تغییر کند. این تغییرات زمانی به بهترین نحو اجرا و تداوم می یابند که توسط رهبران ارشد پشتیبانی شوند.

برای ارتقاء موفقیت برنامه مربیگری ، اطمینان حاصل کنید که علاوه بر مربیان بزرگ ، فرایندهای تجاری و رهبری ارشد نیز از برنامه پشتیبانی می کنند. آیا کارکنان زمانی برای شرکت در جلسات مربیگری دارند؟ آیا مربیان برای مؤثر بودن آموزش می بینند؟ آیا رهبران ارشد مربیگری عالی و پیشرفت کارکنان را تشخیص می دهند؟ آیا مدیران ارشد برنامه مربیگری را ارتقا می دهند؟

 • نتایج را ارزیابی کرده و تنظیم کنید

مانند برنامه های آموزشی خود ، اندازه گیری مداوم نتایج مربیگری و انجام هرگونه تعدیل لازم ضروری است. می توانید عملکرد کارکنانی که مربیگری کرده اند را با کسانی که مربیگری نکرده اند مقایسه کنید. همچنین دریافت بازخورد ذهنی از افرادی که مربیگری کرده اند و درخواست پیشنهادات در مورد بهبودهای احتمالی مفید است. با گذشت زمان ، می توانید مربیگری را اصلاح و بهبود بخشید.

این مقاله ادعا می کند که زمانی که مشاغل “مربیگری و مشاوره روزانه” را به آموزش خود اضافه کنند ، آموزش ، نتایج بلندمدت تری را به دنبال دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید