دنیای مارکتینگ

مدیریت بازاریابی و تأثیر آن در کسب و کار

مدیریت بازاریابی و تأثیر آن در کسب و کار

زمانی که مدیر بازرگانی و مشاور چندین کسب و کار مختلف بودم مسئله ای خیلی ذهنم را به خود مشغول نمود، هر گاه گزارشات بازاریابی را به بعضی از مدیران ارائه میدادم نمی دانستند چه طور باید آن گزارش را بخوانند و از آن استفاده کنند و یا حتی از نزدیک شاهد ورشکسته شدن و انحلال چندین کسب و کار بودم. به جرأت میتوانم بگویم یکی از علت های اصلی این امر عدم سیستم بازاریابی منسجم و عدم آگاهی مدیران نسبت به مسائل بازاریابی بود. به همین منظور در این مقاله سعی کردیم در مورد مدیریت بازاریابی مطالب مهمی ذکر شود.

 

مدیریت بازاریابی چیست؟

به اقداماتی می گویند که در آن همه کارها و مسائل مربوط به محصول و توزیع آن به بازار بررسی و برنامه ریزی می شود. و  برای موارد مهمی از قبیل قیمت گذاری محصول، روش تبلیغات، کنترل کالاها و خدمات و… ایده ها و برنامه های متنوعی ارائه می شود. و سپس همه ی برنامه ها بررسی و تحلیل می شود و از بین آن ها بهترین مورد انتخاب می شود و درنهایت، یک استراتژی بازاریابی تنظیم می شود.

نداشتن آگاهی مدیران در مورد مدیریت بازاریابی

نبود دانش مدیران در مورد مدیریت بازاریابی

نداشتن آگاهی مدیران در مورد مدیریت بازاریابی

بسیار اتفاق افتاده است که از نزدیک در جلسات گوناگون متاسفانه شاهد مدیرانی بودیم که اطلاعات کافی در مورد بازاریابی نداشتند. همین امر موجب از دست دادن اعتبار و پروژه های بسیار برای آن مجموعه می‌شد و به دفعات شاهد چالش هایی بین مدیران و بخش های بازاریابی بودم که تنها بر اثر عدم آگاهی مدیریت از روند بازار و نیاز آن بوده است.

 

از این قبیل تجربیات بسیار فراوان است، به همین خاطر لازم و واجب دانستم تا به سهم خود بتوانم در دوره‌هایی که برگزار می کنم، از جمله تجربیات علمی و عملی خود را با صاحبان کسب و کار و یا کسانی که قصد شروع کار را دارند انتقال دهم.

بنابراین دوره مدیریت کسب و کار و بازاریابی را به شما تقدیم میکنم که بتوانم بخش عمده ای از دغدغه های صاحبان مشاغل را برطرف نموده و با اطلاعات جامع و به‌ روز که در اختیار شما قرار میدهیم. تا شما عزیزان بتوانید هرچه بهتر و با قدرت تر کسب و کار خود را مدیریت نموده و به سود چشم گیری برسید.

دوره مدیریت بازاریابی به چه کسانی توصیه می شود؟

چرا در دوره مدیریت بازاریابی شرکت کنیم؟

دوره مدیریت بازاریابی به چه کسانی توصیه می شود؟

اگر صاحب کسب و کار خودتان هستید و یا قرار است مدیر کسب و کار خودتان باشید به شما تبریک می گویم که در حال خواندن این مقاله هستید چون مشخص است اهل یادگیری و آموزش و پیشرفت و به دنبال کسب موفقیت در شغل و کسب و کارتان هستید.

 

  • دانستن مهارت ها و دانش بازاریابی یکی از توانمندی‌هایی است که، امروزه برای مدیران و صاحبان کسب و کار در کنار سایر مهارت ها و آموزش ها جهت موفقیت در کارشان توصیه می گردد، زیرا بیشتر مدیران مهارت های بسیاری را دارند و در رهبری و مدیریت بسیار توانمند هستند ولی اتکاء آنها به نوع محصول, تکنولوژی و یا خدماتی که ارائه می دهند می باشد.
  • و اطلاعات کافی در مورد نیازهای بازار ندارند و هنگامی که یک بیزینس مدل به ایشان نشان می دهیم نمی دانند که چگونه باید از آن استفاده نمایند و عناوینی که در آن ذکر شده است چگونه باید اجرائی شود، در صورتی که باید بدانند همین گزارش نتیجه روند موفقیت فعالیت‌ های کسب و کار آنها را نشان خواهد داد.

 

احتمالا برای شما که صاحب کسب و کار خود هستید دانستن روند بازار, وضعیت امروز مجموعه شما, پیش بینی آینده بازار و اینکه بدانید چه نقاطی از بازار برای سرمایه گذاری مناسب می باشد، یا حتی در حال حاضر باید در کدام وضعیت فروش باشید و نحوه تبلیغات شما باید چگونه باشد و در نهایت رقبای شما در حال حاضر چه می کنند بسیار مهم است.

 

چه کسانی در دوره بازاریابی شرکت نکنند

برخورداری از نقشه راه قبل از شرکت در دوره بازاریابی

توصیه ما به شما اگر قصد ندارید در این دوره شرکت کنید

  • مهارت های مدیریتی عالی هستند ولی بدون در نظر گرفتن نقشه راه بازاریابی(بیزینس مدل) شاید پاسخ همه نیازهایتان در کسب و کار را نگیرید.
  • ما به هیچ وجه به شما نمی گوییم کل بازاریابی را خودتان انجام دهید زیرا شما به عنوان صاحب یک کسب و کار فرصت چنین کاری را نخواهید داشت. توصیه ما این است که حتما یک تیم بازاریابی خوب داشته باشید یا حداقل اگر در شروع کار هستید یک مشاور با تجربه در این زمینه داشته باشید،
  • و حتماً پیشنهاد می گردد که دانش کافی در زمینه بازاریابی و فروش را آموزش ببینید و به عنوان یک مدیر و صاحب کسب و کار رهبری بهتری در امور مجموعه‌ تان داشته باشید تا بتوانید به روند فعالیت بخش بازرایابی کسب و کارتان نظارت نمایید
  • و همچنین  بتوانید، گزارش هایی که از جانب کارشناسان فروش و حتی مدیران فروش به شما ارائه می گرددرا، ارزیابی نمایید و همینطور تصمیمات مهم و به موقع برای رشد کسب و کارتان بگیرید و  در جلسات قدرتمند ظاهر شوید.

جمع بندی

رشد در کسب و کار شما دوستان، هدف اصلی آکادمی مواساتی می‌باشد. دوره آموزشی مدیریت بازاریابی به شما عزیزان کمک می‌کند، تا بتوانید از شروع کسب و کار تا زمانی که مشغول به فعالیت هستید با آگاهی و گام های درستی حرکت نمایید و بتوانید تصمیم گیری های عالی در جهت رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان داشته باشید. بنابراین می توانید با شرکت در این دوره از مزایای مفید آن برای کسب و کار خود بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید