دنیای مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ و اصول بازاریابی در آن چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ و اصول بازاریابی در آن چیست؟

اینستاگرام مارکتینگ یکی از روش های جذاب و برطرفدار در بازایابی است. که در سال 2010 راه اندازی شد. و طرفداران بیشماری را در سرتاسر جهان به خود جلب کرد. ما در این مقاله می خواهیم در مورد اینستاگرام مارکتینگ، تنظیم حساب کاربری، اصول بازاریابی در آن و بهینه سازی حساب اینستاگرام صحبت کنیم.

اگر کسب و کار شما نیز در اینستاگرام فعالیت دارد. پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد آن مطالب مفیدی بخوانید.

 

مفهوم اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

25 میلیون پروفایل تجاری در اینستاگرام مارکتینگ وجود دارد. 80٪ از کاربران آن، حداقل یک تجارت را دنبال می کنند. و 72٪ از کاربران می گویند محصولی را که در پلت فرم مشاهده کرده اند خریداری کرده اند.

روشن است که اینستاگرام مارکتینگ فقط برای استفاده شخصی نیست. اکنون این بستر جهانی است که به برندهای مختلف امکان می دهد تا محتوای خود را انسانی تر کنند، استعدادهای جدیدی را جذب کنند، محصولات خود را به نمایش بگذارند و به مخاطبان خود را القا کنند.

علاوه بر این، کاربران اینستاگرام فقط فعال نیستند، آنها مشغول فعالیت هستند. بیش از نیمی از کاربران فعال روزانه از سایت بازدید می کنند، و 35٪ می گویند که چندین بار در روز آن را بررسی می کنند.

یکی از مزیت های مفید اینستاگرام مارکتینگ

مزایای استفاده از اینستاگرام

 

یکی از مزیت های مفید اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ، همچنین می تواند به شما در افزایش آگاهی از برند و معرفی محصولات جدید کمک کند. 70٪ از کاربران آن، وقت خود را صرف جستجوی یک برند در این سیستم کرده اند. بطوریکه، به شما امکان می دهد تا برند و محصول خود را به روشی دوستانه و معتبر و بدون فروش سخت به مشتریان خود تبلیغ کنید.

حتی با وجود تمام این آمار اینستاگرام مارکتینگ ، اگر شما هنوز هم از نحوه شروع کار مطمئن نیستید. ما می دانیم که این موضوع در ابتدا کمی می تواند نگران کننده باشد و به همین دلیل است که این اطلاعات را ایجاد کرده ایم.

 

گام های راه اندازی حساب کاربری در اینستاگرام مارکتینگ

قبل از شروع، توجه داشته باشید که اینستاگرام مارکتینگ برای مطالب لحظه ای در نظر گرفته شده است. برای ارتباط با مخاطبان خود، باید منابع مورد نیاز برای ارسال را جمع آوری کنید.

بهترین راه برای نگه داشتن طرفداران خود این است که پروفایل اینستاگرام را خود را به روز کنید. در ادامه مقاله، ما در مورد چگونگی ساخت و نگهداری یک پروفایل موفق در اینستاگرام مارکتینگ بحث خواهیم کرد.

 

1.تنظیم حساب کاربری اینستاگرام مارکتینگ برای کسب و کار خود

 • با باز کردن برنامه اینستاگرام مارکتینگ باید دو گزینه برای ایجاد حساب کاربری خود داشته باشید. با سیستم وارد شوید یا با تلفن یا ایمیل وارد شوید. حتماً با یک ایمیل تجاری ثبت نام کنید تا نمایه اینستاگرام شما به حساب شخصی Facebook شما مرتبط نشود.
 • در مرحله بعد، در جزئیات حساب خود را وارد کنید. مواردی از قبیل نام کامل، نام تجاری واقعی خود را ثبت کنید. تا نمایه شما برای بازدید کنندگان قابل تشخیص باشد. این نام همان چیزی است که در پروفایل شما نمایش داده می شود.
 • نام کاربری در اینستاگرام مارکتینگ نامی منحصر به فرد برای مشخصات شما است و به سایر حساب ها امکان می دهد تا با نام تجاری شما درگیر شوند.
 • نام کاربری را انتخاب کنید که، قابل تشخیص باشد و براحتی بتوان آن را جستجو کرد. اگر از نام تجاری شما گرفته شده است، سعی کنید قسمت اول نام تجاری خود را در نام کاربری خود نگه دارید.

توجه: می توانید در اینستاگرام مارکتینگ نام کاربری خود را بعداً در تنظیمات حساب خود به روز کنید، بنابراین اگر می خواهید در آینده تغییر دهید، نگران نباشید.

 

 

بهینه سازی حساب اینستاگرام مارکتینگ

حساب خود را در اینستاگرام بهینه کنید

 

2.بهینه سازی حساب اینستاگرام مارکتینگ

 • اکنون زمان آن رسیده که تصویر پروفایل مناسب را انتخاب کنید. تصویر نمایه شما اولین برداشت بازدید کنندگان جدید در مورد شما است. به همین دلیل، تصویر خود را با مارک های تجاری و نشانگرهای بصری خود سازگار نگه دارید.
 • در اینستاگرام مارکتینگ شخصی خود، شما می توانید کاربران را ترغیب به انجام یک کار خاص کنید.  به عنوان مثال، با استفاده از یک هشتگ خاص و استفاده از لینک سایت، دیگران را ترغیب به بازدید از وب سایت خود کنید.
 • به همین دلیل، معمول است که کسب و کارها نشانی اینترنتی خود را به روز کنند تا با جدیدترین پست خود هماهنگ شوند. اگر تصمیم دارید لینک خود را اضافه کنید، حتماً از یک لینک کوتاه مانند سازنده استفاده کنید تا نمایه شما به هم ریخته نشود.

3.مدیریت تنظیمات اینستاگرام مارکتینگ شما

در آخر، بگذارید تنظیمات حساب شما را مرور کنیم. بر روی سه خط انباشته در گوشه سمت راست بالای نمایه خود کلیک کنید، سپس روی تنظیمات در پایین پنجره کلیک کنید. (با نام کاربری خود، چند پیوند مشاهده خواهید کرد که ما در زیر آنها را پوشش می دهیم.)

 

از زمان ایجاد اینستاگرام مارکتینگ از آن به عنوان پلت فرم نهایی برای به اشتراک گذاری عکس تبدیل شده است.

 

اصول بازاریابی در اینستاگرام مارکتینگ

1.نکات مربوط به بازاریابی اینستاگرام مارکتینگ

حدود 800 میلیون کاربر در اینستاگرام فعال هستند و روزانه حدود 60 میلیون عکس در این شبکه اجتماعی پرطرفدار، بارگزاری می شود. تعداد زیادی دنبال کننده برای پست های شما در اینستاگرام وجود دارد و با یک برنامه تنظیم شده، می توانید به یک برند پر قدرت تبدیل شوید.

 

در اینجا چند نکته قدرتمند در زمینه بازاریابی اینستاگرام مارکتینگ (که در واقع کار می کنند) وجود دارد که می توانید برای به اشتراک گذاشتن پست های این بستر محبوب استفاده کنید. تا باعث ارزش فروش را برای شما فراهم آورد:

 

 • ابتدا باید به نمایه تجاری تغییر دهید.
 • قبل از شروع فکر کردن در مورد یک برنامه بازاریابی در اینستاگرام مارکتینگ، مطمئن شوید که یک حساب کاربری اینستاگرام مارکتینگ در اختیار دارید.
 • تغییر نمایه فعلی خود به یک حساب تجاری آسان است.
 • از زمانی که این حساب را ایجاد کرده اید، آن را به پلت فرم نهایی برای به اشتراک گذاری عکس تبدیل کرده اید.
 • بهتر است بدانید، بیش از 800 میلیون کاربر، ماهانه دراین شیکه اجتماعی، فعال هستند.و روزانه بیش از 60 میلیون عکس در آن ارسال می شود. که روزانه 1.6 میلیارد  آن، “لایک” داده می شود.

 

2.تغییر نمایه فعلی خود به یک حساب تجاری آسان است

 • برای شروع کار، کافی است به تنظیمات خود بروید و روی “Switch to Profile Business” کلیک کنید. این نکته مزایای واضحی برای داشتن نمایه تجاری ایجاد می کند.به عنوان مثال، دنبال کنندگان می توانند بر روی دکمه تماس شما کلیک کنند تا درست از صفحه اینستاگرام مارکتینگ شما، با شما ارتباط برقرار کنند. یعنی مثل آنچه از وب سایت شما دریافت می کنند.
 • نمایه تجاری به شما امکان می دهد بدون نیاز به استفاده از ابزارهای تبلیغاتی فیس بوک، تبلیغات اینستاگرام را ایجاد و منتشر کنید. همچنین می توانید به ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام موسوم به Insights دسترسی داشته باشید. که آماری را در مورد برداشت ها و دسترسی پست های خود ارائه می دهید.
 • پس از باز کردن قفل های رایگان و همراه با نمایه تجاری، باید از آنها برای ردیابی معیارها و درک مخاطبان خود استفاده کنید.

 

از ابزارهای رایگان اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید

کاربرد ابزارهای رایگان در اینستاگرام

3.از ابزارهای رایگان اینستاگرام مارکتینگ استفاده کنید

 • پروفایل های تجاری در اینستاگرام مارکتینگ تفاوت چندانی با پروفایل های تجاری Facebook ندارند.
 • بهتر است بدانید، از طریق Insights، می توانید آماری مانند برداشت، داده ها و موارد دیگر را مشاهده کنید. حتی می توانید اطلاعاتی از جمعی از دنبال کنندگان خود از جمله درباره سن، جنسیت، مکان و اکثر ساعتهای فعالیت خود بدست آورید.
 • این ابزار رایگان، ارزان قیمت است. زیرا می توانید از آنها برای درک دقیق نحوه تعامل کاربران با محتوای شما استفاده کرد. هرچه بیشتر درباره نحوه تعامل کاربران با پست های شما آگاهی بیشتر باشد، می توانید محتوای خود را برای تقویت تعامل بین کاربران تنظیم کنید.
 • یک دسته از پست هایی که تقریبا همیشه مورد توجه قرار می گیرند، تیزرهای محصول هستند.
 • تیزرهای محصول ارسال کنید که (به آرامی) مردم را ترغیب به خرید می کند.
 • اگر توانستید فقط با ارسال تیزرهای محصول در اینستاگرام مارکتینگ، محصولات بیشتری بفروشید، خوب، می توانید. اینستاگرام مارکتینگ مکانی عالی برای تبلیغ محصولات شما است و اگر کارت ویزیت های خود را به درستی پخش کردید، کاربران را به انتخابی صحیح هدایت می کنید.
 • اما پست های تبلیغاتی محصولات شما، روشی ساده برای صحبت در مورد محصول شما و افزایش هیجان است. بدون اینکه بخواهید خیلی تلاش کنید. بنابراین از ارسال کالاها با ارسال عکس محصول واهمه نداشته باشید.

 

3.تبلیغات حمایتی مالی ایجاد کنید.

تبلیغات اینستاگرام مارکتینگ، در این سیستم عادی است. با تعیین بودجه تبلیغ می توانید بدانید که دقیقاً چقدر می خواهید برای آنها هزینه کنید. فقط با یک ویژگی می توانید، یک آگهی تبلیغاتی یا تبلیغات چندگانه را به نمایش بگذارید.

این امر به برندها این امکان را می دهد که مخاطبان خود را به روشی کاملاً جدید،مورد هدف قرار دهند. قبل از حمایت از پست ها، فقط کاربران می توانند زیر حساب شما پیام ها بگذارند و عکس های شما را مشاهده کنند. اکنون، بازاریاب ها می توانند عکس های خود را به هر کسی که متناسب با مخاطب هدفشان باشد ترویج کنند. تا بیشتر از هر زمان دیگری دسترسی خود را افزایش دهند.

برای تبلیغات در اینستاگرام مارکتینگ از مطالبی استفاده کنید که جذاب هستند

استفاده از مطالب جالب برای تبلیغات در اینستاگرام

4.برای تبلیغات در اینستاگرام مارکتینگ از مطالبی استفاده کنید که جذاب هستند

می توانید پست های اینستاگرام خود را، به نوعی تبلیغات تبدیل کنید،. بنابراین به پست های اصلی خود توجهی ویژه کنید. شما این امکان را دارید تا، این پست های پرمحتوا را بعداً در قالب تبلیغات حمایت شده به مشتریان بالقوه منتقل کنید. چندین پست را همزمان با مخاطبان مختلف اجرا کنید تا بیشتر درگیر شوند. به خاطر داشته باشید که تبلیغات مختلفی وجود دارد که می توانید ارسال کنید، مانند:

 • عکس
 • فیلم
 • تبلیغات پویا
 • متن ها

شما باید دقت کنید تبلیغاتی حرفه ای را برای تجارت خود انجام دهید. در صورت امکان، برای جذب بازدیدکنندگان، از گذاشتن مبلغ مالی در زیر پست های خود خودداری کنید. تا بازدیدکنندگان و حمایتگران شما، به کنجکاوی بسیاری برای خرید محصول شما دست پیدا کنند.

جمع بندی:

ما در این مقاله به مطالب مفیدی در مورد اینستاگرام مارکتینک، اصول بازاریابی در این شبکه اجتماعی پرداختیم. همچنین نکات آموزشی در مورد نحوه ی ایجاد حساب در آن، ابزارهای رایگان در اینستاگرام پرداختیم. اگر شما هنوز از این شبکه گسترده جهانی برای افزایش فروش و بازاریابی کسب و کار خود استفاده نمی کنید، لازم است عجله کنید، تا این فرصت با ارزش را از دست ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید