دنیای مارکتینگ

آشنایی با اکسپلورر اینستاگرام چیست؟ کاربردهای آن

آشنایی با اکسپلورر اینستاگرام چیست؟ کاربردهای آن

امروزه بسیاری از افراد هستند که از اینستاگرام برای افزایش درآمد و یا حتی مصارف شخصی خود استفاده می کنند. و کمتر کسی هست که باید این شبکه اجتماعی و اکسپبورر اینستاگرام آشنا نباشد. بنابراین ما هم سعی کردیم در این مقاله در ارتباط با این موضوع حرف بزنیم. اگر شما هم از علاقه مندان این شبکه اجتماعی جهانی هستید ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

مفهوم و کاربرد اکسپلورر اینستاگرام

اکسپلورر و کاربرد آن در اینستا

مفهوم و کاربرد اکسپلورر اینستاگرام

یکی از بهترین راه های افزایش بازدید پست اینستاگرامی رفتن پست به اکسپلورر اینستاگرام است. با استفاده از این روش بازدید های بیشتر و در نتیجه لایک، کامنت و دنبال کنندگان شما افزایش خواهد یافت. در این مقاله به کاربردهای اکسپلور این شبکه اجتماعی می پردازیم.

لازم به ذکر است که در ابتدا این قسمت از اپلیکیشن به عنوان قسمت Popular به معنای محبوب بود؛ به این معنا که اینستاگرام پست هایی که بازدید و لایک بیشتری داشتند را در این قسمت به نمایش می گذاشت و به این ترتیب تنها افرادی که دارای فالوور های زیادی بودند، با لایک ها و کامنت های بسیار پست شان در این قسمت نمایش داده می شدند و برای افراد عادی این امکان وجود نداشت و فقط پست افراد مشهور با فالوور میلیونی در این قسمت نمایش داده می شد.

برای حل این مشکل در نسخه های بعدی اینستاگرام، این قسمت به اکسپلورر اینستاگرام تغییر یافت و زمانی که بر روی ذره بین می زنیم یه صفحه/ تبی باز می شود و پست هایی بر اساس جستجوهای شما پیشنهاد و به نمایش گذاشته می شود. این پست های پیشنهادی بر اساس رفتار شما در اینستاگرام است.

این برنامه پست ها را بر اساس عوامل مختلف به شما نمایش می دهد که عبارتند از:

 • افرادی که فالو کرده اید
 • پست هایی را  که ذخیره می کنید
 • پست هایی را  که ذخیره می کنید.
 • با شخص و افرادی که با آنها تعامل داشته اید
 • فیلم ها و عکس هایی که معمولا مشاهده می کنید،
 • هشتگ هایی که بر اساس آن ها به جستجو پرداخته اید.
 • و همینطور بر اساس کاربری صفحه شما پست ها را به شما نمایش می دهد.

 

در قسمت اکسپلورر اینستاگرام پست های پربازدید بر اساس ملاک های گفته شده و به شیوه ی خاص آنالیز و نمایش داده می شود. در واقع هرچه در زمان کمتری پست شما پربازدید شود آن پست به عنوان پست محبوب شناخته می شود و بر اساس افرادی که شما با آن ها در تعامل هستید، آن ها فالو کرده اید و… نمایش داده می شود.

به این معنا که پست ها در محدوده ی مشخصی محبوب تر می شوند و همه ی پست ها برای همه ی افراد در این قسمت قرار نمی گیرند. اگر پست های شما در این قسمت قرار بگیرند شما در همان ساعات اولیه شاهد افزایش تعداد ورودی به پیج خواهید بود و در نتیجه ی آن فالوور، لایک و کامنت افزایش خواهد یافت زیرا در این صورت پست شما علاوه بر اینکه به فالوور هایتان نشان داده می شود افرادی که شما را فالو نکرده اند نیز آن را می بینند.

چگونه در اکسپلورر اینستاگرام دیده شویم؟

دیده شدن در اکسپلورر اینستاگرام

چگونه در اکسپلورر اینستاگرام دیده شویم؟

با همه ی این اوصاف حالا لازم است بدانیم که چگونه در اکسپلورر اینستاگرام دیده شویم؟

1.اولین راه شناخت خود است

شما در ابتدا باید نسبت به مسیری که می خواهید طی کنید شناخت پیدا کنید. قدم بعدی شناخت مخاطبان است: باید تارگت خود را مشخص کنید و بر اساس آن مخاطبان خود را شناسایی کنید و براساس علاقه خود و مخاطبانتان فعالیت کنید تا مورد رضایت خود و مخاطبین قرار گیرد.

 • استفاده از هشتگ های مرتبط: استفاده از هشتگ های مناسب و البته مرتبط قدم بعدی است. استفاده از هشتگ ها نیز قانون خاص خود را دارد؛ اگر چه حد مجاز ۳۰ هشتگ می باشد اما بهتر است بیشتر از ۱۰ تا استفاده نکنید.
 • همینطور یکی از موارد مهم در استفاده از هشتگ ها کپی نکردن آن هاست، هرگز نباید هشتگ ها را کپی و پیست کنید با این کار اینستاگرام شما را به عنوان ربات شناخته و پیج شما را مسدود خواهد کرد. مورد بعدی این است که از هشتگ های پربازدید و کم بازدید در کنار هم استفاده کنید.

 

2.قدم بعدی برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام برگزاری چالش و مسابقه می باشد

 • شما می توانید برای مناسبت های خاص مسابقه ای طراحی کنید و از فالوورهایتان بخواهید دوستان خود را منشن کنند و کامنت بنویسند و تعداد زیاد کامنت ها اولویت بیشتری در بردن مسابقه داشته باشد و به قید قرعه برای چند نفر پاداش داده شود.
 • می توانید با ایده گرفتن از چالش های مختلف و یا طراحی چالش شخصی، فالوورهایتان را به انجام چالش دعوت کنید و از آن ها بخواهید پس از انجام چالش پیج شما را منشن و یا تگ کنند. مورد بعدی پیدا کردن زمان مناسب است.
 • علاوه بر آنچه اینستاگرام مشخص کرده باید زمان مناسب پیج خود را شناسایی کنید، به این صورت که طی یک هفته به صورت متوالی پست گذاشته و ساعتی که بیشترین بازدید را داشته است را مشخص کنید. این زمان بهترین زمان و موقعیت برای گذاشتن پست ها می باشد.

3.عامل دیگری که در نمایش پست در اکسپلورر اینستاگرام تاثیر دارد مشخص کردن موقعیت و لوکیشن است

 • به این ترتیب مخاطبان بر اساس موقعیت شما را شناسایی می کنند. اما با توجه به همه ی عوامل گفته شده آن چیزی که موجب ماندگاری افراد در صفحه شما می شود اهمیتی است که به مخاطبان می دهید.
 • تعامل و نظرسنجی از افراد به شما در شناسایی علایق آن ها کمک می کند و این عامل مسیر تولید محتوا را برای شما آسانتر خواهد کرد.
 • ظاهر و لی اوت پیج شما نیز از عوامل تاثیر گذار می باشد. زیبایی، ترکیب رنگ، توالی پست ها و دسترسی آسان به پست های مختلف موجب می شود که مخاطبان به راحتی به اطلاعات دست بیایند. اما مهمترین عامل ارزش افزوده ای است که شما با آموزش ها و تولید محتوای مختلف در اختیار افراد قرار می دهید.
اکسپلورر اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

اهمیت اکسپلورر اینستاگرام

اکسپلورر اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟

 • شاید برای شما هم سوال باشد که اکسپلورر اینستاگرام چه اهمیتی دارد؟ لازم است بدانید که این ابزار اینستاگرام این امکان را در اختیار افراد قرار داده است تا با فعالیت ها و به کار گرفتن چند نکته کار و کسب خود را تبلیغ کنند. و همین ابزار را می توان یکی از اصلی ترین ابزار های این شبکه اجتماعی دانست.
 • شناختن الگوریتم ها و شیوه های خاص به شما کمک می کند تا پست های خود را علاوه بر فالوور هایتان در معرض دید دیگران نیز قرار دهید. و با جلب توجه افراد شاهد افزایش فالوور باشید و در نتیجه ی آن لایک و کامنت ها نیز افزایش خواهد یافت.
 • استفاده از ترفندهای مختلف برای دیده شدن در اکسپلورر به عنوان ابزاری کاربردی و مهم برای بازاریابی به شمار می رود و مسیر شما را برای دسترسی به هدف هموارتر خواهد کرد.

نتیجه گیری:

این مقاله برای افرادی که با اکسپلوور اینستاگرام آشنا نبودند و به دنبال راهی برای افزایش آگاهی بودند می تواند مفید باشد. اگر به دنبال مطالعه مقالات بیشتری هستید، با سایت مهدی مواساتی همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید