دنیای مارکتینگ

ویدئو مارکتینگ و کاربرد آن در کسب وکار چیست؟

ویدئو مارکتینگ و کاربرد آن در کسب وکار چیست؟

با گذر زمان و پیشرفت های تکنولوژی و بررسی های انجام شده در بحث بازاریابی، بشر به این نتیجه رسیده که  یک ویدئو و تماشای تصویر میتواند تأثیر بیشتری روی مخاطبین بگذارد و انسان ها به تماشا کردن بیشتر علاقه مند هستند تا خواندن یک مطلب علاوه بر این یک تصویر می تواند حرف های زیادی به مخاطب بگوید و این از اتلاف وقت و اطاله سخن جلوگیری می کند.

بازاریابی ویدئویی(ویدئو مارکتینگ) چیست؟

در ویدئو که شما برای مخاطب خود آماده می کنید، می توانید به روایت یک داستان، معرفی یک محصول و تبلیغ و در کنار این ها به نحوه استفاده آن بپردازید. مطمئنا بیان نحوه استفاده و مزایای یک محصول آن هم در یک ویدئو چند دقیقه ای و یا حتی چند ثانیه، می تواند در فروش بهتر آن و جذب مشتری بیشتر به شما کمک کند.

بازاریابی ویدیوئی( ویدیو مارکتینگ) میتواند به رتبه سایت شما در رتبه بندی سایت ها کمک کند و شما را می تواند در لیست رتبه های برتر سایت قرار دهد. و تأثیر چندین برابری نسبت به محتواهای متنی دارد. جالب است بدانید که 73 درصد افراد با دیدن بازاریابی ویدیوئی(ویدیو مارکتینگ) ها هستند که به استفاده از محصولات ترغیب میشوند.

تأثیر بازاریابی ویدیوئی در رتبه سایت شما

تأثیر ویدئو مارکتینگ در رتبه سایت

تأثیر بازاریابی ویدیوئی(ویدیو مارکتینگ)در رتبه سایت شما

1.افزایش محتوای سایت شما

بازاریابی ویدیوئی(ویدیو مارکتینگ) به دلیل حجم بالایی که دارد می تواند موتور های جستجو را متقاعد کند که در سایت شما محتوای زیادی وجود دارد. به همین دلیل موتور های جستجو برای سایت شما اهمیت بیشتری قائل میشوند.

2.جلوگیری از کپی برداری از محتوای شما

زمانی که شما یک بازاریابی ویدیویی(ویدیو مارکتینگ) تولید می کنید و لوگو خود را در آن قرار میدهید، مطمئن هستید که دیگر افراد سودجو که کپی برداری میکنند از محتوا های متنی، دیگر نمیتوانند این محتوای شما را کپی کنند چون این امکان وجود ندارد که لوگوی گذاشته شده توسط شما را حذف کنند.

3.بالا بردن سئو سایت با ویدئو مارکتینگ

در بازاریابی ویدیوئی(ویدئو مارکتینگ) امکان حذف برند و یا لوگو شما وجود ندارد، که این موضوع باعث می شود که وقتی ویدئو مارکتینگ شما توسط کاربران دست به دست می شود لوگو و یا آدرس سایت شما نیز منتشر شود. و همین باعث بالا رفتن سئو سایت با ویدئو مارکتینگ می شود.

4.جلب اعتماد مشتریان

وقتی شما برای معرفی محصول و یا شرکت خود و یا سایت خود از بازاریابی ویدیوئی(ویدئو مارکتینگ) استفاده می کنید، به معنای احترام به کاربران است و شما به دلیل هزینه ای که برای تولید این ویدئو مارکتینگ کرده اید در واقع اقتدار شرکت خود را نشان داده اید و همین باعث جلب اعتماد مشتریان شما خواهد شد.

نکات مهمی که در ویدئو مارکتینگ می بایست رعایت کنید

نکات مهمی که در ویدئو مارکتینگ می بایست رعایت کنید

نکات مهمی که در ویدئو مارکتینگ می بایست رعایت کنید

  • امکان ویرایش در ویدئو ها نیست پس باید ابتدا تمام نکات مورد نظر خودتان را همان اول بدانید و وارد کنید چون امکان ویرایش وجود ندارد.
  • این ویدئو مارکتینگ ها را باید در شبکه ها اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید تا تعداد بازدید بیشتری داشته باشید
  • انتخاب عنوان مناسب برای ویدئو مارکتینگ باعث می شود تا کاربران ترغیب  به کلیک کردن و دیدن ویدئو مارکتینگ شما شوند.
  • در بازاریابی ویدیوئی، شما باید سعی کنید در کمترین زمان مطلب مورد نظر خود را به مخاطب بیان کنید و از اضافه گویی پرهیز کنید.
  • هزینه و زمان برای ساخت ویدئو مارکتینگ زیادتر از تولید محتوای متنی است اما باید بدانید که این شیوه چندین برابر حالت نوشتاری موثرتر است. ارزش یک دقیقه ویدئو را برابر با 1.8 میلیون کلمه دانست که این نشان دهنده تأثیر زیاد بازاریابی ویدیویی(ویدیو مارکتینگ) بجای تولید محتوا متنی است.

مواردی که در حین ساخت ویدئو مارکتینگ باید به آنها توجه شود

1.شما باید راوی داستان باشید

یکی از روش های مناسب در بحث تبلیغات این است که شما بجای تعریف و تمجید از محصول خود باید به فکر منافع مخاطب خود باشید و طوری تبلیغ خود را انجام دهید که بیشتر به منافع مخاطب خود احترام بگذارید. و خود را راوی یک حقیقت نشان دهید. اکنون راوی بودن یک روش مفید برای تبلیغ و جلب مشتری بیشتر است.

2.ویدئو راهنما تهیه کنید

اگر قصد دارید کسب و کاری جدید راه اندازی کنید ابتدا یک ویدئو راهنما برای آن تهیه کنید. همانطور که می دانید ویدئو راهنما مدت کمتری دارند و با توضیحات مختصر و بیان قسمت های جذاب برای بازدیدکننده، آنها را ترغیب به دیدن ویدئو کامل می کند.

به یاد داشته باشید اکنون 30 درصد جستجو های کاربران در فضاهای مجازی، مواردی را تشکیل می دهد که افراد به دنبال راهنمایی هستند. این ویدئو های راهنما خیلی خلاصه و سریع اطلاعات زیادی را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد.

 

3.جلب توجه فرد در همان ثانیه های ابتدایی

شما باید ویدئویی  بسازید که در همان ثانیه های ابتدایی بتواند رضایت بازدیدکنندگان را جلب کند؛ قبل از اینکه بازدید کننده، به سراغ دیگر ویدئوها دیگر برود. تحقیقات نشان می دهد که در 30 ثانیه اول از هر 3 بیننده 1 نفر را از دست می دهند و 60 درصد آنها بعد از 2 دقیقه صفحه را خواهند بست، پس شما فرصت کمی برای جذب مشتری در اختیار دارید و ثانیه های ابتدایی ویدیو مارکتینگ شما بسیار دارای اهمیت است.

می توانید در ابتدا به دلایلی که باید بیننده برای ویدئو شما وقت بگذارد بپردازید و یا اطلاعاتی که قرار است بعد از دیدن ویدئو شما بدست آورد اشاره کنید.

4. در بازاریابی ویدئویی کسل کننده نباشید

شما برای جلب مشتری نباید کسل کننده باشید، یعنی مخاطب خود را بخندانید و آن را به دنیای جدیدی ببرید و  مواردی را به شکل های گوناگون آموزش دهید تا کسل نشود. محبوب ترین ویدئو ها ابتدا ویدئو های کمدی و بعد از آن خبری و موزیکال می باشد.

 ویدئو مارکتینگ یکی از شیوه های نوین در تجارت

ویدئو مارکتینگ یکی از شیوه های نوین در تجارت

 ویدئو مارکتینگ یکی از شیوه های نوین در تجارت

شما اگر دارای کسب و کاری هستید، باید برای جلب مشتری در هر زمان متناسب با وسایل و شرایط موجود شیوه تبلیغ و معرفی محصول خود را به روز کنید تا بتوانید در کسب و کار و تجارت خود موفق باشید. اکنون بازاریابی ویدئویی است که شیوه مناسب برای تبلیغ است، شما با این روش می توانید محصول خود را در کمترین زمان به خریدار معرفی کنید.

با توجه به اینکه افراد اکنون زیاد حوصله مطالعه ندارند و ترجیح افراد این است در رابطه با چیزی که می خواهند خریداری کنند یک ویدئو کوتاه ببینند. بخاطر داشته باشید که اگر تجارت شما در زمینه ای است که رقیب های زیادی دارید باید برای سبقت گرفتن و پیروز شدن در برابر آنها از بازاریابی ویدئویی استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید