مشاوره کسب وکار

شبکه اجتماعی لینکدین برای توسعه کسب وکارها

شبکه اجتماعی لینکدین برای توسعه کسب وکارها

امروزه شبکه های اجتماعی  ازجمله لینکدین، در دنیا از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار هستند و وظیفه ی ایجاد ارتباط ؛سرگرمی و بسیاری از فعالیت های دیگر را بر عهده دارند.

اما در جهان امروز به شبکه های اجتماعی فقط نمی توان به عنوان یک ابزار برای سرگرمی استفاده کرد ؛بلکه ابزاری برای کسب و درآمد هم هستند .

شبکه اجتماعی لینکدین چیست؟

در واقع لینکدین یکی از بهترین پلتفرم ها برای کسب و کار است و کار کردن با آن به هیچ عنوان سخت نیست.

این شبکه اجتماعی برای بهبود کسب و کار های مختلف و آشنایی دیگران با کسب و کارها طراحی و ساخته شده است. حتی کسانی که به دنبال کار می گردند و یا کسانی که به دنبال استخدام افراد دیگری هستند نیز می توانند سری به این شبکه اجتماعی جذاب بزنند.

برای شروع کارتان با لینکدین باید مثل فیسبوک اطلاعات پروفایل خودتان را کامل کنید و به دنبال افرادی بگردید که با آنها علایق مشترکی دارید چون این موضوع بسیار در بهبود کسب و کارتان به شما کمک خواهد کرد.

نکاتی برای شروع فعالیت در لینکدین

شروع کار با لینکدین

نکاتی برای شروع فعالیت در لینکدین

 1. در واقع لینکدین برای شما می تواند پلی به سمت موفقیت باشد شما باید یک پروفایل بسیار حرفه ای داشته باشید و رزومه ی خود و همچنین مهارت ها و سوابق کاری خود در آن بیاورید.
 2. صفحه شخصی شما در لینکدین معرف شماست و باید سعی کنید آن را کامل کنید
 3. این صفحه شامل اطلاعات شخصی ؛ عکس ؛ عنوان ؛ تصویر پیش زمینه ؛ تجربیات ؛جوایز و افتخارات ؛ تحصیلات آکادمیک می باشد که باید توسط شما کامل شود.
 4.  برای آنکه دیگران به پروفایل شما دسترسی داشته باشند باید پروفایل خود را باز بگذارید زیرا لینکدین مانند اینستاگرام و فیسبوک نیست بلکه فضایی برای بهبود کسب و کار شماست و برای آنکه به عموم دسترسی داشته باشید و دیگران هم بتوانند شما را به راحتی پیدا کنند بهتر است محدودیتی برای صفحه خود قائل نشوید.
 5.  شما به راحتی با لینکدین می توانید به ارائه وب سایت و کسب و کارخودتان بپردازید و دیگران را از فعالیت های خودتان با خبر کنید.
 6.  برای آنکه پروفایل تان را برای عموم باز بگذارید باید وارد صفحه تان شوید و بر روی گزینه  edit your public profile   کلیک کنید و بعد در قسمت ستون سمت راست گزینه Make my public profile visit to every one  کلیک کنید و این موضوع باعث می شود صفحه شما باز شود و دیگران بتوانند وارد پروفایل شما شوند و از کسب وکار و فعالیت های شما باخبر شوند .
 7.  در گروه های تخصصی شرکت کنید و در  linkedin groups  مطالب مرتبط با علایق افراد گروه را به اشتراک بگذارید و مطالب دیگران را نقد کنید و یا نظر بدهید. این کار باعث می شود افراد توجه شان به شما جلب شود و در نتیجه باعث می شود به پروفایل شما سر بزنند و ارتباطات جدید برای پیشرفت کارتان شکل بگیرد.
شبکه اجتماعی لینکدین چه منفعتی برای کسب و کارها دارد؟

منفعت لینکدین برای کسب وکارها

شبکه اجتماعی لینکدین چه منفعتی برای کسب و کارها دارد؟

همانطور که اشاره کردیم لینکدین یک فضای کاملا حرفه ای برای کسب و کارها است و این فضا فرهنگ خاص خودش را دارد و در واقع فضایی است که افراد رشد و پیشرفت کاری شان و همچنین تجربیاتشان را با هم به اشتراک می گذارند و این شبکه اجتماعی با فضای صمیمانه و غیرمتعارف بیگانه است .

شما در این شبکه اجتماعی شروع به برقراری ارتباط برای پیشرفت و بهبود کارتان می کنید پس در نتیجه کمکی که لینکدین می تواند برای کسب وکارها داشته باشد برقراری ارتباط بین آن ها است.

پیشنهاد ما به شما این است که به محض ایجاد یک ارتباط جدید ؛ سری به پروفایل افراد بزنید و با فعالیت ها و کارهای او آشنا شوید .

و در مرحله بعد یک پیام کوتاه بفرستید و خودتان و فعالیت تان را به او معرفی کنید و به این نکته هم باید توجه کنید که لحن شما کاملا محترمانه باشد و به هیچ عنوان در پیامتان نباید عبارتی بنویسید که قصد دارید محصول یا خدماتتان را به آن فرد بفروشید .

در واقع این برقراری ارتباط می تواند شروع یک همکاری بسیار جذاب و پر سود برای شما باشد!

در مرحله بعد از فرد جدید اجازه بگیرید تا ایمیلش را از پروفایلش بردارید تا بتوانید خبرنامه هایتان را برایش ارسال کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بدون اجازه به او پیام و ایمیل ندهید زیرا این کار بسیار غیرحرفه ای می باشد.

همچنین مطالب و محتوای فرد مورد نظر را لایک کنید و نظر بدهید و این موضوع باعث می شود تا ارتباط شما با  آن فرد یا بهتر بگویم با آن کسب وکار بهتر وبهتر شود و در مرحل بعد سعی کنید با آن فرد قرار کاری به صرف صبحانه یا ناهار داشته باشید تا بتوانید فضای کارتان را در خارج از فضای مجازی توسعه دهید.

در واقع همانطور که اشاره کردیم لینکدین فضایی برای ارتباطات کاری برای گسترش و بهبود کسب وکار شما می باشد و می تواند نقطه عطفی برای بهبود وضعیت کسب و کار شما شود.

با مخاطبین تان در تماس باشید

تماس با مخاطب

با مخاطبین تان در تماس باشید !

می توانید با ارسال یادداشت های تبریک برای موقعیت شغلی جدید و یا دستاورد های افراد به آن ها واکنش نشان دهید . این کار باعث می شود شما بیشتر دیده شوید.

مهمترین مخاطبینی که می توانید با آن ها در ارتباط باشید کسانی هستند که قبلا در محل کار شما حضور داشتند و یا کسانی هستند که سال هاست با آنها ارتباطی نداشته اید.

مزایای استفاده از لینکدین در تجارت

 • امکان پیوستن به گروه های لینکدین برای ایجاد ارتباط و توسعه کسب و کار
 • قابلیت دنبال کردن شرکت ها
 • استفاده از لینکدین به عنوان یک ابزار تحقیق و بررسی
 • مکان بسیار عالی و حرفه ای برای پیدا کردن کار و یا استخدام افراد .در واقع خود سایت لینکدین معتقد است که در هر ۱۰ ثانیه یک استخدام صورت می گیرد.

 

شما باید به این نکته توجه کنید که صفحه پروفایل شما باید هر از گاهی به روز رسانی شود و برای انجام این کار کافی است نکات زیر را مد نظر قرار دهید :

 • از تجربیات تان بگویید.
 • مطالب دیگران را بخوانید لایک کنید و نظر بدهید و نقد کنید.
 • اگر در مطالعات یا وبگردی هایتان به نکات جالب و کاربردی برخورد کردید حتما به آن ها اشاره کنید.
 • برای کسب وکاری که در آن فعالیت می کنید مطالب تخصصی و کاربردی بنویسید.

نتیجه گیری:

پس اگر تا به حال لینکدین را نصب نکرده اید این کار را انجام دهید و برای خود یک حساب کاربری بسازید زیرا از این طریق می توانید هویت کاری خود را بسازید و با برقراری ارتباط با همکلاسی ها ؛همکاران و دوستان خود فرصت های شغلی جدید را پیدا کنید یا کسب و کار خودتان را توسعه دهید و همچنین فراموش نکنید لینکدین فضای حرفه ای مخصوص کار شما است و مطالب شما باید متناسب با حوزه کاری و تخصصی شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید