بیزینس و کوچینگ

نحوه ایجاد و اجرای یک برنامه مربیگری موثر

نحوه ایجاد و اجرای یک برنامه مربیگری موثر

آموزش مداوم کارکنان بخش مهمی از یک شرکت موفق است. با وجود همه ابزار‌‌‌ های آموزشی و توسعه ای ، به راحتی می توان فراموش کرد که یکی از موثر ترین ابزارهایی که ما داریم ، توانایی مربیگری موثر است.

افزودن مربیگری به برنامه آموزشی و توسعه فعلی شما می‌تواند مزایای زیادی داشته‌باشد. این می‌تواند به کارکنان جدید کمک کند تا مواد را جذب کرده و احساس ارتباط بیشتری با شرکت کنند. همچنین تأثیر مثبتی بر کارکنان فعلی دارد و به نشان‌دادن سرمایه گذاری در توسعه مداوم حرفه ای آن‌ها کمک می کند. برای افزایش دانش و مهارت‌های مربیگری توصیه می‌شود در دوره‌ای مرتبط با تربیت کوچ شرکت کنید.

این مقاله به شرح موارد زیر می‌پردازد:

 • چگونه مربیگری اثر آموزش آنلاین را افزایش می‌دهد؟
 • چگونه می‌توان یک برنامه مربیگری موثر ایجاد کرد؟
 • 3‌راه برای ادغام و اجرای مربیگری در آموزش آنلاین.

بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا مربیگری اینقدر همراه قوی برای آموزش است و چگونه می توان یک برنامه مربیگری موثر ایجاد و اجرا کرد.

چگونه مربیگری اثر آموزش آنلاین را افزایش می دهد؟

هاروارد بیزینس ریویو اخیراً به بررسی چرایی شکست آموزش رهبری پرداخته و به این نتیجه رسیده است که مزایای آموزش کوتاه مدت و بدون حمایت سازمانی دیگر؛ کوتاه مدت خواهد بود. چندین افزودنی به یک برنامه آموزشی آنلاین وجود دارد که اثر بلندمدت این ابتکارات را افزایش می دهد ، یکی از آنها مربیگری است.

این مقاله ادعا می کند که زمانی که مشاغل مربیگری و مشاوره روزانه” را به آموزش خود اضافه کنند، آموزش نتایج بلند مدت تری را به دنبال دارد.

برخی از مزایای اصلی مربیگری

برخی از مزایای اصلی مربیگری:

یادگیری را افزایش می دهد؛ زیرا به دانش‌آموزان این فرصت را می‌دهد که دانش خود را فوراً مرور کرده و به کار گیرند. هم جلسات مربیگری حضوری و هم مجازی شامل تکرار و تقویت مطالبی است که در آموزش ذکر شده‌است.

 • دانش‌آموزان این فرصت را دارند که سوالات خود را مطرح کرده و هر چیزی را که در مورد آنها نامشخص است روشن کنند.
 • کارکنان می‌توانند در مورد مسائلی که مانع اجرای آموزش آنها می‌شود بحث کرده و راه‌حل‌هایی را ایجاد کنند.
 • به کارکنان کمک می کند یادگیری را به عنوان یک فرایند مستمر در نظر بگیرند، آموزش از یک‌نقطه شروع و به پایان می رسد.

چگونه می توان یک برنامه مربیگری موثر ایجاد کرد

چگونه می‌توان یک برنامه مربیگری موثر ایجاد کرد:

در قسمت با مراحل اصلی ایجاد یک برنامه مربیگری آشنا می شوید که به دانش‌آموزان کمک می‌کند؛ بهترین نتیجه ممکن را از آموزش خود دریافت کنند.

 1. اهداف برنامه را مشخص کنید.

دقیقاً تصمیم بگیرید که می خواهید از برنامه مربیگری خود به چه چیزی برسید. باید در تمرینات خود به دنبال مناطق مشکل دار باشید. آیا مسائل یا مهارت‌های خاصی وجود دارد که حفظ آنها پس از آموزش برای کارکنان چالش برانگیز باشد؟ این زمینه‌هایی است که مربیگری می تواند کمک کند. همچنین ممکن است هدف‌هایی مانند نتایج بهتر در زمینه آموزش رعایت صنعت خود داشته باشید.

 ارائه آموزش برای مربیان (تربیت کوچ)

 1.  ارائه آموزش برای مربیان (تربیت کوچ):

برای کمک به دانشجویان، مربیان باید با مطالب آموزشی آشنایی کامل داشته باشند. انتخاب مربیانی با انگیزه بالا، مهارت‌های ارتباطی عالی و متعهد به رعایت آخرین الزامات آموزشی بسیار مهم است. آموزش مداوم برای مربیان باید شامل تجزیه و تحلیل نتایج و توجه زیاد به باز‌خورد فراگیران باشد. این به مربیان کمک می‌کند تا تکنیک‌های خود را برای بر‌آوردن نیاز‌های دانشجویان تنظیم کنند.

 ارتباط در مورد برنامه جدید

 1.  ارتباط در مورد برنامه جدید:

برای اینکه مربیگری موثر باشد، مردم باید از برنامه مربیگری موثر شما مطلع باشند. برای به دست آوردن حداکثر مشارکت در برنامه مربیگری، می‌بایست برنامه‌ها را به شکل های زیر منتشر کنید:

 • ارسال خبرنامه ها و ایمیل‌های شرکت.
 • بحث در جلسات.
 • چاپ یادآوری روی تابلو اعلانات.
 • در طول مکالمه ‌های حضوری به کارکنان یادآوری کنید.

هنگام انتقال اطلاعات در مورد کوچینگ ، مهم است که آن را به عنوان یک مزیت و نه یک تعهد ارائه دهید. مربیگری به کارکنان این فرصت را می‌دهد تا مهارت های خود را بهبود بخشند، مشاغل خود را موثر‌تر انجام دهند و با سرعت بیشتری در حرفه خود پیشرفت کنند. تأکید بر این مزایا، کارکنان بیشتری را جهت ثبت نام در مربیگری ترغیب می‌کند.

 زمانبندی جلسات مربیگری

 1.  زمانبندی جلسات مربیگری:

وقتی برنامه را ایجاد کردید و مربیان مناسب را پیدا کردید، وقت آن است که جلسات را برنامه ریزی کنید. این‌ها باید مکمل آموزش منظم باشد. در حالت ایده‌آل، کوچینگ باید بر اساس نیازهای هر فرد سفارشی‌سازی شود. برخی از افراد بیشتر از دیگران به جلسات نیاز خواهند داشت که با تمرین و آموزش های مناسب می توان به بهترین شکل سطح آموزش آن ها را افزایش داد.نکته مهم در مربیگری دسترسی و پشتیبانی شماست. نفرات شرکت کننده باید اطمینان داشته باشند که هر زمانبه شما نیاز داشتند در دسترس خواهید بود و کمک آنها می کنید. در کوچینگ غیر حضوری و آنلاین باید زمانبندی انعطاف پذیر و مناسب تمامی شرکت کنندگان در دوره باشد.

 پشتیبانی از رهبری

 1.  پشتیبانی از رهبری:

همانطور که Harvard Business Review می گوید، “مدیران منابع انسانی و دیگران مقابله با رهبران ارشد و تیم‌های آنها را با یک حقیقت ناراحت کننده دشوار یا غیرممکن می دانند: عدم اجرای استراتژی و تغییر رفتار سازمانی نه در کمبود‌های افراد بلکه در عوض ریشه دارد. در سیاست‌ها و شیوه‌های ایجاد شده توسط مدیریت عالی این‌ها مواردی هستند که قبل از موفقیت آمیز بودن تمرینات در دراز مدت باید اصلاح شوند. ”

هنگام ایجاد تغییرات سازمانی یا اجرای ابتکارات جدید، عناصر دیگری از سازمان روزمره وجود دارد که باید تغییر کند. این تغییرات زمانی به بهترین نحو اجرا و تداوم می‌یابند که توسط رهبران ارشد پشتیبانی شوند.

برای ارتقاء موفقیت برنامه مربیگری، اطمینان حاصل کنید که علاوه بر مربیان بزرگ، فرایند‌های تجاری و رهبری ارشد نیز از برنامه پشتیبانی می‌کنند. آیا کارکنان زمانی برای شرکت در جلسات مربیگری دارند؟ مربیان برای موثر بودن آموزش می‌بینند؟ رهبران ارشد مربیگری عالی و پیشرفت کارکنان را تشخیص می‌دهند؟ مدیران ارشد برنامه مربیگری را ارتقا می‌دهند؟

 نتایج را ارزیابی کرده و تنظیم کنید

 1.  نتایج را ارزیابی کرده و تنظیم کنید:

مانند برنامه‌های آموزشی خود، اندازه گیری مداوم نتایج مربیگری و انجام هرگونه تعدیل لازم ضروری است. می‌توانید عملکرد کارکنانی که مربیگری کرده‌اند را با کسانی که مربیگری نکرده اند مقایسه کنید. همچنین دریافت بازخورد ذهنی از افرادی که مربیگری کرده اند و درخواست پیشنهاد‌ها در مورد بهبود‌های احتمالی مفید است. با گذشت زمان ، می‌توانید مربیگری را اصلاح و بهبود بخشید.

شروع اصولی و حرفه ای بیزینس کوچینگ

مقدمه هر پیشرفت بزرگ، پایه های محکم در بحث آموزش است، و بیزینس کوچینگ نیز از این موضوع بی دریغ نیست … با توجه به پیشرفت رقبا و به روز بودن منابع آموزشی از سایت ها و مقالات مختلفت تبدیل به کاری سرسام آور شده .

به همین منظور زیر نظر استاد مهدی مواساتی برای شما دوره ای تدارک دیده‌ایم تا شما بتوانید شروعی قدرتمند در این عرصه داشته باشید. ارجاع به صفحه دوره بیزینس کوچینگ.

دیدگاهتان را بنویسید