دنیای مارکتینگ

ارزهای دیجیتال و آشنایی با آن ها

ارزهای دیجیتال و آشنایی با آن ها

در این مقاله می خواهیم شما را با ارز دیجیتال و ویژگی های آن، مزیت های ارز دیجیتال صحبت کنیم. و از علت محبوبیت این ارز و انواع آن اطلاعات لازم بدست آوریم. اگر شما نیز تمایل دارید با این نوع ارز آشنایی کامل بدست آورید با ما تا آخر مقاله همراه باشید.

تعریف ارزهای دیجیتال چیست؟

در واقع ارزهای دیجیتال، نوعی ارز به شمار می آیند که فقط به صورت دیجیتالی یا الکترونیکی می‌توان آنها را استخراج کرد و در فرم فیزیکی خاصی وجود ندارند.

نام دیگر ارزهای دیجیتال؛ پول دیجیتالی، پول الکترونیکی و یا وجه نقد سایبری می باشد.

 

برخی از ویژگی های ارزهای دیجیتال کدامند؟

ارزهای الکترونیکی و یا دیجیتال؛ ارزهایی هستند که فقط با رایانه و تلفن همراه میتوان به آنها دسترسی داشت؛ زیرا فقط به صورت الکترونیکی وجود دارند. از آنجا که ارزهای دیجیتالی نیازی به واسطه ندارند، از جمله رایج ترین و ارزان ترین روش ها برای تجارت ارز هستند. ارزهای دیجیتالی ثابت و پایدار بوده و با بازار سهام معامله می‌شوند در حالیکه ارزهای رمزپایه از طریق عوامل محرک روانشناختی دچار تغییر قیمت در معاملات می گردند.

شناخت ارز دیجیتال و نحوه کار با آن

آشنایی با ارز دیجیتال

شناخت ارز دیجیتال و نحوه کار با آن

ارزهای دیجیتال، به نوعی ارز نامحسوس به شمار می‌آیند و تنها با استفاده از رایانه ها و یا کیف پول های الکترونیکی متصل به شبکه شتاب و اینترنت یا شبکه های طراحی شده متعلق به آنها، می توانند به دست آیند. همانند دیگر ارزهای استاندارد در دنیا ارزهای دیجیتالی نیز می‌توانند برای خرید کالا و همچنین پرداخت هزینه خدمات مورد استفاده قرار گیرند.

با این حال برخی از قابلیت ها را دارا نیستند. ارزهای سایبری و یا دیجیتالی دارای تمام خصوصیات ذاتی ارزهای رایج فیزیکی هستند و امکان انجام معاملات فوری را می توانید با آن ها تجربه و یا کسب کنید. همچنین این ارزها می توانند هنگام اتصال به دستگاه و شبکه‌های پشتیبانی شده، معاملات را به صورت یکپارچه و همگانی انجام دهند.

 

با مزایای ارزهای دیجیتال آشنا شوید

  • ارزهای دیجیتال، دارای مزایای زیادی هستند. معاملات انجام گرفته با این ارزها معمولاً فوری و سریع انجام میگردد. این روش در مقایسه با روش های پرداختی سنتی که شامل مراجعه به بانک ها یا ترخیص خانه‌ها می‌ باشد، بسیار بهتر و پرسرعت تر است. معاملات الکترونیکی مبتنی بر ارزهای دیجیتال نیز باعث حفظ سوابق لازم و شفافیت در معاملات می گردند.

 

  • فایده ی دیگر ارزهای دیجیتالی برای رمزنگاری این است که به اقتصاد هیچ یک از کشورها گره نمی خورد.  این ارز غیر متمرکز به حساب آمده و به هیچ یک از سازمان های نظارتی در کشورهای مختلف متکی و وابسته نیست.  این بدان معناست که اگر اقتصاد یک کشور خراب شده و یا دچار فروپاشی شود، ارز دیجیتالی شما یکسان و با همان ارزش اولیه باقی خواهد ماند.

 

  • معاملات انجام شده توسط ارزهای دیجیتالی نیز غیرقابل برگشت هستند. می دانید که اگر چک جعلی را واریز کنید، بانک پس از آن معامله را فسخ کرده و آن پول را از حساب شما بر میگرداند.  این امر در رمزنگاری ارزهای دیجیتال هرگز اتفاق نمی افتد. در این حوزه،  برای اشتباهات فضای کمی وجود دارد؛ زیرا همه تراکنش ها از طریق الگوریتم های پیچیده ای انجام می شوند و امکان بازگشت وجه دیجیتالی در صورت اشتباه کردن به حساب شما وجود نخواهد داشت.
چرا ارزهای دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند؟

علت محبوبیت زیاد ارز دیجیتال در سال های اخیر

چرا ارزهای دیجیتال محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند؟

برای دانستن این دلیل ، بایستی که در مورد انواع مختلف ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ، ریپل ، مونرو ، لیتکویین و همچنین اینکه یک کیف پول دیجیتال چیست ، تحقیق و مطالعه کرده باشید.

ارز دیجیتال کدی با ارزش پولی است و توسط نرم افزار مخصوص به خود پشتیبانی و استخراج می شود. به طور کلی ارزهای مجازی و دیجیتال در دو شکل عمده وجود دارند.

ارز مجازی ، ارزی دیجیتال است که در یک انجمن خاص استفاده می شود.  به عنوان مثال ، همه بازیکنان یک بازی مثل FarmVille به سکه های ارز مجازی درون بازی دسترسی دارند که با استفاده از آن می توانند اقلام مورد نیاز خود را برای مزرعه در درون محیط بازی خریداری کنند.  این ارز مجازی  فقط در انجمن و سایت بازی مشخص شده معتبر است.  به طور مثال شما نمی توانید سکه های FarmVille خود را گرفته و از آنها برای خرید همبرگر از مک دونالد استفاده کنید ، بنابراین هیچ ارزش جهانی ندارند.

از طرف دیگر Cryptocurrency ، از جمله ارز دیجیتالی است که مانند بیت کوین ارزش جهانی واقعی دارد.  این نوع ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم های ریاضی طراحی گشته است و نشانه ها به صورت الکترونیکی از طریق شبکه همتا به مصرف کنندگان منتقل می شود.

ارز دیجیتالی Cryptocurrency انجام معاملات بین المللی را آسان تر می کند.  همچنین می توان آن را با هر نوع ارز فیزیکی مبادله نمود. این ارز کاملا معتبر و شناخته شده به حساب می آید. گرچه معاملات ارز دیجیتالی Cryptocurrency به صورت الکترونیکی تایید و بررسی می شوند، اما در واقع ناشناس هستند. ارزهای دیجیتال به هیچ عنوان اطلاعات شخصی شما را به طرف دیگر معامله و قرارداد فاش نمی کنند و می توانید با خیالی آسوده و بدون وجود نگرانی به فعالیت در این حوزه و گسترش روابط اقتصادی مبنی بر ارز دیجیتالی ادامه دهید.

 تعدد ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال چه تعدادی هستند؟

 تعدد ارزهای دیجیتال

ارزهای الکترونیکی و دیجیتالی بسیار گسترده و وسیع هستند. در حقیقت به همان اندازه که جوامع گوناگون و مختلفی در دنیا وجود دارند، انواع متعددی ارزهای مجازی خلق، ابداع و ساخته شده اند.  ارزهای مجازی و دیجیتالی معمولاً نمی توانند با یکدیگر معامله و یا مبادله شوند.  شما نمی توانید ارز FarmVille را با ارز Diner Dash معامله یا مبادله کنید.  زیرا هر کدام از این ارزهای الکترونیکی، تنها در سرور بازی مختص به خود دارای اعتبار و ارزش هستند و در دیگر بازی ها، به رسمیت شناخته نشده و دارای ارزش نیستند.

بسیاری از ارزهای رمزنگاری دیجیتال وجود دارند که می توانید آنها را انتخاب کرده و به سپرده گذاری در این حوزه ی دیجیتالی مشغول گردید.  برخی از آنها در مکان های بیشتری پذیرفته می شوند و دارای اعتبار بالاتری هستند، اما محبوب ترین این ارزهای دیجیتالی در حال حاضر بیت کوین است. بیت کوین دارای اعتبار بین المللی زیادی می باشد و توسط بیشتر تجار و افرادی که در حوزه ی ارز دیجیتالی مشغول به فعالیت می باشند، شناخته شده و مشهور است.  هم اکنون می توانید از بیت کوین خود برای خرید در سایت های گوناگون در تمامی دنیا نظیر؛ Overstock.com Expedia ، eBay ، Shopify ، Etsy ، DISH Network و Microsoft استفاده کنید.

بیت کوین به عنوان برترین و پر استفاده ترین ارز دیجیتالی موجود در فضای مجازی شناخته میشود؛ در حال حاضر ارزش هر بیت کوین تقریبا برابر با 7 دلار است.

نتیجه گیری:

در این مقاله در مورد ارز دیجیتال و نحوه استفاده از آن صحبت شد. شما می توانید با مطالعه این مقاله و مزایای استفاده از آن، تعداد این ارزها اطلاعات مفیدی بدست آوربد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید