دنیای مارکتینگ

چگونه می توان یک فروشنده حرفه ای شد

چگونه می توان یک فروشنده حرفه ای شد

همه فروشندگان حرفه ای نیستند. حرفه ای بودن به معنای سطح خاصی از توانایی است که هیچ کس نمی تواند ادعا کند ، همراه با نگرش و رفتار خاص.

 

از طرف دیگر ، حرفه ای بودن هیچ ارتباطی با آنچه در واقع می فروشید یا به چه كسی می فروشید ندارد. در اینجا برخی از ویژگی های فروشندگان حرفه ای ذکر شده است.

اولین ویژگی یک فروشنده حرفه‌ای چیست

صداقت یک ویژگی مهم برای افراد حرفه ای در هر زمینه ای است ، اما از اهمیت بیشتری برای فروشندگان برخوردار است. از آنجا که فروشندگان از شهرت ناخوشایندی برای رفتارهای سایه ای و غیراخلاقی برخوردارند ، یک فروشنده حرفه ای نباید حتی اجازه اشاره به چنین رفتاری را بدهد. حتی کوچکترین خمشی در رفتار وی ، اعتقاد دیگران به فروشنده کلیشه روغن مار را تأیید می کند.در عوض ، فروشندگان حرفه ای همیشه نیازهای مشتریان خود را در اولویت قرار می دهند. آنها سعی نمی کنند مشتریان بالقوه را فریب دهند یا آنها را وادار به خرید چیزی کنند که بهترین گزینه برای آنها نیست. در عوض ، آنها با مشتریان بالقوه کار می کنند تا بهترین راه حل ممکن را برای نیازهای آنها پیدا کنند ، حتی اگر این به معنای ارسال آنها به یک رقیب باشد.

افتخار از کار شما بعمل

افتخار از کار شما

افتخار از کار شما بعمل

غیر معمول نیست که فروشندگان آنچه را انجام می دهند در پشت عناوینی مانند مدیران حساب ، نمایندگان مشتری ، متخصصان محصولات و غیره پنهان می کنند. فروشندگان حرفه ای به داشتن در فروش افتخار می کنند.

آنها می دانند شغلی که انجام می دهند هم از کارفرمایان و هم از مشتری پشتیبانی می کند.

فروشندگان دقیقاً همانطور که پزشکان ، معلمان یا حتی آتش نشانان خدمت دیگران می کنند و فروشندگان حرفه ای این را می دانند. متخصصین فروش هر روز با ده ها یا حتی صدها نفر دیگر صحبت می کنند.

فروشنده حرفه ای می دانند که می توانند از هر یک از این افراد تجربه مثبتی را برای شخص مقابل رقم بزنند و از این فرصت استفاده می کنند و برای هر کسی که با آنها تعامل دارند کمی اوضاع را بهتر می کنند.

فروشندگان حرفه ای نیز می دانند که آنها چهره شرکتهایی هستند که آنها نمایندگی می کنند و مطابق آن رفتار می کنند.

بهبود مستمر خود

افراد حرفه ای در بسیاری از زمینه ها ملزم به یادگیری و آموزش بدون توجه به تجربه آنها هستند.

به ذکر چند نفر از پزشکان ، وکلا و حسابداران ، همه برای ادامه مدرک تحصیلی نیاز به ادامه تحصیل دارند.

فروشندگان حرفه ای می دانند که ادامه یادگیری و رشد برای آنها مهم است ، اگرچه هیچ قانونی وجود ندارد که به طور خاص این امر را الزام کند.

بسیاری از شرکت ها این نیاز را تشخیص داده و به طور مرتب فروشندگان خود را به کلاس ها می فرستند و یا مواد آموزشی را در اختیار آنها قرار می دهند.

با این حال ، فروشندگان حرفه ای که در شرکت هایی کار می کنند که چنین فرصت هایی را فراهم نمی کنند ، به ابتکار خود آموزش می بینند.

فروشندگان حرفه ای همچنین چیزهای جدید را امتحان می کنند ، خواه کانال فروش باشد که قبلاً از آن استفاده نکرده اند ، یا اسکریپت جدید تماس سرد یا روش دیگری برای بسته شدن.

زمانی که شخص علاقه به کار خود ندارد!

برخی از فروشندگان از شغل خود متنفر هستند. آنها به دلیل پرداخت اجاره بهای خود ادامه می دهند اما بدبخت هستند و فقط حداقل مطلق کاری را که باید در مشاغل خود حفظ کنند انجام می دهند.

از طرف دیگر فروشنده حرفه ای از حضور در فروش لذت می برند. آنها ممکن است هر جنبه ای از کار را دوست نداشته باشند ، اما کارهای روزمره فروش را دوست دارند.

یافتن چشم اندازهای جدید و ترغیب آنها به خرید هیجان انگیز و سرگرم کننده است. آنها موفق می شوند چالشهای موجود در فروش را برآورده کنند.

نکته مهمی که باید در خاطر داشته باشید این است که فروشندگان جدید اغلب در ابتدا از کار لذت نمی برند ، فقط به این دلیل که یادگیری همه چیز در یک زمان دشوار است.

این بدان معنا نیست که شما محکوم هستید که برای همیشه از فروش متنفر باشید ، فقط به این معنی است که برای عادت به کار و وظایف آن به مدتی زمان نیاز دارید.

با این حال ، اگر مدتی در فروش بوده اید و هنوز از آن متنفر هستید ، وقت آن است که فکر تغییر کار را شروع کنید.

چرا باید با انجام کاری که از بقیه زندگی خود متنفرید ، خود را بدبخت کنید؟

12 ویژگی یک فروشنده حرفه ای موفق

ویژگی های یک فروشنده حرفه ای موفق

12 ویژگی یک فروشنده حرفه ای موفق

آیا از فروش لذت می برید و می خواهید فروشنده بهتری شوید؟ تبدیل شدن به یک متخصص فروش با تجربه ، با تجربه و تحصیل کرده یک شبه اتفاق نمی افتد.

اما روش های زیادی برای بهبود مهارت های فروش شما وجود دارد ، صرف نظر از اینکه شما هیچ تجربه ای ندارید یا 10 سال تجربه.

این که آیا شما در یک جلسه پرتنش آخرین فن آوری را می فروشید ، یک سرویس روزانه از طریق تلفن یا یک محصول محلی را در بازار کشاورزان محلی خود دارید ، داشتن ویژگی های مناسب برای فروش موفقیت آمیز محصول خود مهم است.

 • محصول و مزایای آن را درک کنید.

اگر درباره کالایی که می فروشید اطلاعات زیادی ندارید ، احتمالاً مورد بازدید قرار می گیرد. برای جلوگیری از خجالت کشیدن هنگام تلاش برای فروش یک کالا ، مطمئن شوید که تقریباً همه چیز را در مورد آن می دانید.

نحوه استفاده از آن را بیاموزید ، بدانید که چرا می خواهید از آن استفاده کنید و سوالات دیگری را که مشتری بالقوه ممکن است در طول ارائه شما بپرسد ، پیش بینی کنید. این مورد مخصوصاً مفید است اگر به محصولی که می فروشید علاقه مند باشید.

داستانی در مورد چگونگی استفاده شما یا اعضای خانواده از این محصول ، آن را شخصی تر از خرید و فروش می کند.

 • قبل از اینکه مشتری را به او نشان دهید ، بشناسید.

اول از همه مخاطبان محصول شما چه کسانی هستند؟ بسیاری از محصولات برای همه مناسب نیستند ، چه به دلیل سن ، جنسیت یا موقعیت مکانی باشد. درک کنید که چه کسی از این محصول سود می برد و از آنجا شروع کنید.

در مرحله بعد ، اگر کالایی را برای یک شرکت خاص پیشنهاد می دهید ، مطمئن شوید که می خواهید کدام شرکت را تبلیغ کنید. این به شما کمک می کند تا دلیل خرید این محصول توسط شرکت را تعیین کنید.

آنها ممکن است تحت تأثیر تحقیقات شما قرار بگیرند ، اما اگر چیزی در این باره بدانید قطعاً نخواهد بود.

 • منافع مشتری را در نظر بگیرید.

هنگامی که مشتری خود را درک کردید ، با نیازهای او آشنا شوید. این به شما کمک می کند تا نیاز را با محصول یا خدمتی که می فروشید مرتبط کنید.

اگر می خواهید چیزی را به شخصی که از آن سود نمی برد بفروشید ، وقت خود را در جای دیگری می گذرانید ، با شخصی که واقعاً ممکن است از آنچه می خواهید بفروشید بهره مند شود.

زیرا حتی اگر درمورد محصول با آنها صحبت کنید ، آیا واقعاً خریدن کالایی که از آن استفاده نمی کنند ، اخلاقی است؟

 • خیلی فشار آور نباشید.

اگر یک شکایت مشترک درباره فروشندگان وجود دارد ، این است که برخی از آنها بسیار پافشاری می کنند. حتی اگر حقوق شما به فروش بستگی دارد ، به این معنی نیست که باید بیش از حد پرخاشگر باشید.

بسته به آموزش شرکت شما ، در صورت عدم علاقه مشتری بالقوه ، ممکن است چند نکته داشته باشید تا آنها را دنبال کنید.

اما اگر آنها واقعاً علاقه مند نیستند و شروع به آزار و عصبانیت می کنند ، وقت آن است که حرکت کنیم.

بهتر است زبان بدن و لحن افرادی را که سعی در ارتقا آنها دارید در نظر بگیرید.

 • سعی نکنید اعتماد به نفس عجله کنید.

بخش عمده ای از برقراری ارتباط با مشتری یا مشتری بالقوه ایجاد اعتماد با آنهاست ، به خصوص اگر این یک رابطه حرفه ای مداوم باشد یا یک محصول گران قیمت باشد.

اعتماد چیزی است که ساخت آن می تواند مدتی طول بکشد ، مخصوصاً وقتی شخصی پول خود را در دارایی شما سرمایه گذاری می کند ، بنابراین در این کار عجله نکنید.

اگر صبور باشید و این اعتماد به نفس را ایجاد کنید ، احتمالاً مقدار زیادی بدست خواهید آورد. اگر اینگونه نباشد و اگر رابطه ای برقرار نشود ، ممکن است آن فروش را از دست بدهید.


بیشتر بخوانید !!

26 عادت فورشندگان موفق


 • دوستانه باش

یک فروشنده حرفه ای موفق باید صمیمی باشد ، زیاده روی نکند و برای ایجاد اعتماد به نفس به او اعتماد به نفس بدهد.

دوستی می تواند بسیار طولانی باشد ، خصوصاً اگر می خواهید با کسی برای فروش فعلی و آتی اعتماد ایجاد کنید.

مکالمه را با شکستن یخ شروع کنید ، یا به سادگی خود را معرفی کنید. به جای اینکه فقط به پیشنهاد خود بپردازید ، حتماً از آنها سوال کنید.

 • کسب تجربه در فروش.

فروش چیزی نیست که اکثر مردم بتوانند به طور خودکار در آن جهش کنند و در آن موفق شوند. موفقیت در فروش نیاز به تجربه دارد. به هر حال فروش به شجاعت ، عزم راسخ و صبر نیاز دارد.

برای به دست آوردن تجربه فروش ، با کارآموزی فروش یا موقعیت فروش در سطح مقدماتی شروع کنید.

این فرصت ها معمولاً با آموزش عملی عملی همراه است که اگر می خواهید حرفه ای طولانی و موفق در فروش داشته باشید ، جمع آوری آن مهم است.

 • همیشه آسانسور استادیوم داشته باشید.

به عنوان یک فروشنده حرفه ای ، شما احتمالاً همیشه در جستجوی مشتری جدید هستید. شما هرگز نمی دانید چه زمانی با کسی آشنا می شوید که علاقه مند به خرید محصول یا خدمات شما باشد.

به همین دلیل ، تهیه تبلیغاتی غیررسمی در مورد محصول مهم است. اگر با کسی روبرو شدید که به دنبال یک ارائه دهنده خدمات جدید است و به طور اتفاقی آن سرویس را ارائه می دهید ، طبیعتاً می توانید یک مکالمه را شروع کرده و علاقه او را برانگیخته کنید.

خواه در صفوف فروشگاه مواد غذایی با شخصی در صف صحبت باشید ، در یک بازی توپ گپ بزنید ، یا در واقع یک آسانسور مشترک داشته باشید ، همه چیز آماده خواهد شد.

 • از اصول فروش آگاه باشید.

اگر می خواهید شغلی موفق در فروش ایجاد کنید ، برای رسیدن به آنجا نیاز به تجربه و آموزش با کیفیت دارید. بسیاری از برنامه های گواهی فروش آنلاین ، همراه با گواهینامه های فروش آنلاین وجود دارد.

دانشگاه مسیحی کلرادو کاردانی علوم در بازاریابی و فروش ، کارشناسی علوم در بازاریابی و فروش و گواهی بازاریابی و فروش را ارائه می دهد.

اگر قبلاً لیسانس گرفته اید ، می توانید از یک برنامه آنلاین MBA نیز بهره مند شوید که در حرفه فروش مفید خواهد بود.

 • اهداف حرفه ای تعیین کنید.

شما متخصص فروش در یک شرکت بزرگ یا تجارت شخصی خود باشید ، تعیین اهداف فروش ضروری است.

این باعث می شود شما با میزان محصول یا خدماتی که برای فروش نیاز دارید سازگار باشد. تعیین اهداف همچنین به شما کمک می کند در مسیر خود باشید و بر هدف نهایی خود تمرکز کنید.

 • قسمت را ببینید

مهم نیست که چه چیزی می فروشید ، ظاهر فروشنده حرفه ای بودن همیشه خوب است. بسته به محصول و محلی که آن را سرو می کنید ، حتماً لباس مناسب تری از لباس راحتی بپوشید.

اطمینان حاصل کنید که هرچی می پوشید تمیز ، اتو کشیده و باعث حواس پرتی نمی شود.

لزوماً نباید کت و شلوار یا کد لباس بپوشید ، مگر اینکه برای یک جلسه رسمی به اتاق هیئت مدیره بروید.

 • همیشه یک قدم جلوتر باشید

موفق بودن در یک فروش حرفه ای به این معنی است که شما باید سریع بایستید و یک قدم از شرکت یا شخصی که متقاضی آن هستید جلوتر باشد.

این بدان معنی است که شما همیشه باید آماده باشید ، اگر می توانید نمونه های آماده داشته باشید و مقداری CTA (تماس برای اقدام) آماده داشته باشید.

آیا اطلاعات خود را به آنها دادید؟ آیا مال آنها را دارید؟  برنامه ای برای پیگیری تدارک دیده اید ؟ قبل از پیشنهاد خود به این موارد فکر کنید.

 • چگونه می توان یک فروشنده موفق بود

اگرچه ممکن است شما از مهارت های لازم برای فروشنده خوب برخوردار باشید ، اما موفقیت نهایی شما با توجه به توانایی شما در عملی کردن این مهارت ها تعیین می شود.

 

ما چند نکته برای کمک به شما در راه خود ارائه می دهیم

کمک به شما در راه خود

ما چند نکته برای کمک به شما در راه خود ارائه می دهیم.

 • بلند مدت فکر کنید

بهترین فروشنده حرفه ای فقط به ایجاد فروش توجه نمی كنند ، آنها به دنبال ایجاد روابط طولانی مدت هستند. شما می خواهید مشتریان و مشتریان شما به شما اعتماد کنند و بارها و بارها به شما بازگردند.

بهترین کار خود را با مشتریان خود انجام دهید ، به عنوان مثال ، پس از فروش ، پیگیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها از محصول و خدماتی که دریافت کرده اند راضی هستند.

این نوعی از موارد است که بسیاری از فروشندگان به آن اهمیت نمی دهند ، بنابراین باعث برجسته شدن شما می شود.

هنگامی که یک متخصص شوید ، همچنین خواهید دید که مشتریان شما را به دیگران توصیه می کنند.

تفکر در مورد ایجاد روابط و تجارت خود از این طریق ، شما را در یک موفقیت طولانی مدت قرار می دهد.

 • وقت خود را هوشمندانه سرمایه گذاری کنید

بهره وری در فروش بسیار مهم است. بسیاری از متخصصان فروش وقت خود را صرف فعالیت هایی می کنند که در نهایت بازده کمی دارند یا هیچ بازدهی ندارند.

شما باید در ذهن داشته باشید که ارزش هر تماس یا جلسه را دقیقاً تجزیه و تحلیل کنید – وقت خود را صرف کارهایی کنید که چه در آینده ای نزدیک و چه در آینده چیز مفیدی به شما می گویند.

 • واقعاً باید توجه کنید

بهترین متخصصین فروش ، نقش آنها را چیزی فراتر از شغل تلقی می کنند. شما باید به رشد تجارت خود متعهد باشید و تمایل داشته باشید هر آنچه در مورد مشتریان فعلی و بالقوه خود می توانید یاد بگیرید.

شما همچنین باید برای رها کردن وقت آزاد خود آماده باشید – ارتباطات برای ایجاد روابط بسیار مهم است ، چه در مراسم عصر ، آخر هفته ها در زمین گلف ، یا مسابقات ورزشی پررنگ. هرگز دعوت را رد نکنید زیرا “بیش از حد مشغول هستید”.

 • محصول خود را بشناسید و به آن اعتماد کنید

فروشندگان حرفه ای باید به کالایی که می فروشند ایمان داشته باشند – اگر خودتان قانع نشده اید ، چگونه انتظار دارید دیگران را در مورد ارزش آن متقاعد کنید؟

عامل اصلی زیر بنای این دانش شماست. شما باید در مورد محصول – چه خوب و چه بد – آگاهی داشته باشید و از نظر س coverالاتی که احتمالاً از شما پرسیده می شود ، هر پایه را پوشش دهید.

به طور خاص ، شما باید نیازهای دقیق عناوین محصول را بدانید و بتوانید آنها را متناسب با مشتریان خود تنظیم کنید تا آنها را با آنها مرتبط سازد.

بهترین فروشندگان حرفه ای فقط به ایجاد فروش توجه نمی كنند ، آنها به دنبال ایجاد روابط طولانی مدت هستند.

 • بازار خود را از داخل وجود خود بشناسید

فکر نکنید که همه چیز راجع به بازار خود می دانید. همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

بهترین فروشنده حرفه ای نه تنها محصولات خود را از داخل و خارج می شناسند ، بلکه از همه چیز در مورد رقبا و آنچه که آنها ارائه می دهند اطلاع دارند.

با داشتن این دانش ، می توانید اطمینان حاصل کنید که برای هر گونه سوال سخت از مشتریان خود آماده هستید.

علاوه بر این ، شما همیشه باید از آخرین اخبار بازار مطلع باشید. آیا شرکتی نتایج مثبتی ارسال کرده است که ممکن است به محصول شما علاقه مند باشد؟

با شرایط دشوار اقتصادی و بسیاری از شرکت ها که با مشکل روبرو هستند ، باید منجر به این نوع طبیعت شود.

 • در عین حال ، هر تحول در بازار چه تاثیری بر تجارت شما دارد؟

آیا قانونی وضع شده است که کار را آسانتر یا دشوارتر کند؟ آیا رقبای شما محصول جدیدی را به روز کرده یا ایجاد کرده اند؟

شما باید اطمینان حاصل کنید که از بازی جلوتر هستید سریع و موثر به این تغییرات پاسخ دهید.

 • به شکست به عنوان یک فرصت فکر کنید

معاملات شکست خواهد خورد. به هیچ وجه. اما آنچه مهم است نحوه برخورد با این ناامیدی ها است. در واقع ، شما باید شکست در بستن یک معامله را به عنوان سرمایه گذاری برای آینده ببینید.

 • چه یاد می گیرید؟

چگونه می توانید این کار را انجام دهید تا احتمال موفقیت در دفعات بعدی افزایش یابد؟

آیا در آینده مشتری بیشتر به محصول شما علاقه مند است می توانید به مشتری برگردید؟ همه این پرسش‌ها و نکات شما را برای موفقیت درازمدت آماده می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید