راه اندازی کسب و کار, مشاوره کسب وکار

10 دلیل مهم برای استخدام مربی تجارت برای خودتان

10 دلیل مهم برای استخدام مربی تجارت برای خودتان

10 دلیل مهم برای استخدام مربی تجارت برای خودتان

برخی از کارآفرینانی که می‌خواهند شرکت‌های خود را توسعه دهند و رشد خود را تسریع کنند، یک مربی کسب و کار را استخدام می‌کنند تا به آنها در رسیدن به اهداف آنها کمک کند. این مربیان غالباً در کنار خود سال‌ها تجربه موفق و شکست در کارهای زیاد دارند و همین موضوعات و این تجارب به‌دست آمده در طی این سالیان می‌توانند به شما کمک کنند تجارت خود را به اوج خود برسانید.

اما آیا ارزش وقت و هزینه را دارد؟

اگر می‌خواهید مربی استخدام کنید، این را از آکادمی مواساتی به خاطر بسپارید: بیزینس کوچ ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. در زیر، 10 نکته طلایی که مدیران سازمان هریک یکی از بزرگ‌ترین مزایایی را که پس از استخدام یک مربی کسب و کار تجربه کرده‌اند و چرا آنها به دیگران پیشنهاد می‌دهند که همین کار را انجام دهند، به اشتراک گذاشته‌ایم.

به شما کمک می‌کنند نقاط کور را مشاهده کنید

کمک میکنند نقاط کور را شناسایی کنید

  1. به شما کمک می‌کنند نقاط کور را مشاهده کنید

مربیان تجاری خوبی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند نقاط کور خود را مشاهده کنید. ما به عنوان کارآفرین، غالباً وارد علف‌های هرز کار خود می‌شویم و دیدن جنگل درختان کار سختی است (به معنی پنهان بودن مسائل مهم برای رسیدن به اهداف سازمان). مربی کسب و کار نکات مفیدی را در مورد نام تجاری و فرآیندهای آن ارائه خواهد کرد که هرگز به آنها فکر نکرده بودیم. توصیه ما برای یافتن مربی تجاری: مشورت از کسانی که از خدمات بیزینس کوچ استفاده کرده‌اند.

  1.  می‌تواند به عنوان قطب نمای شما عمل کند

یک مربی تجاری می‌تواند قطب نمای شما باشد تا مطمئن شوید که در مسیر درست حرکت می‌کنید. در طول سال‌ها، حتی تغییرات کوچک در جهت شما می‌تواند به نتایج چشمگیری بهتر منجر شود. به‌راحتی درگیر کارهای روزانه خود می‌شوید. مربی کسب و کار به‌عنوان یک شخص ثالث مهم عمل می‌کند تا به‌طور مرتب حضور داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که شما در مستقیم‌ترین مسیر به مقصد ایده آل خود هستید. این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استخدام بیزینس کوچ هست. این مزیت استفاده از مربی کسب وکار بسیار در زندگی شخصی هم مؤثر واقع می‌شود.

به شما کمک می‌کند تا شکاف‌های دانش خود را پر کنید

درک مشکل و دانش افزایی

  1. کوچ به شما کمک می‌کند تا شکاف‌های دانش خود را پر کنید

اغلب، بزرگ‌ترین مانع موفقیت این است که شما آنچه را نمی‌دانید هیچ‌وقت هم نخواهید دانست. نمی‌توانید مشکلی را در گوگل جستجو و حل کنید، که مطمئن نیستید چگونه آن را بیان کنید. یا بدتر اینکه، چگونه آن را پیش‌بینی کنید. خیلی از کسب‌وکارها در طی سالیان چند بار بر روی مربیان تجارت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و می‌توانیم موفقیت زیادی را که مستقیماً به آنچه آنها به مدیران آموخته‌اند را مشاهده کنیم. من همیشه معتقد بودم که بهترین سرمایه‌گذاری این است که روی خود سرمایه‌گذاری کنید. مربیان تجاری شرکای پاسخگویی عالی برای کمک به اطمینان از یادگیری، رشد و توسعه هستند.

  1.  آنها محدودیت‌های خودخواسته شما را باز خواهند کرد

خیلی از افراد که در طول دوران حرفه‌ای خود مربی تجاری داشته‌اند و آنها در کمک به شکستن موانعی که بر خود تحمیل کرده بودند بسیار عالی دیده بوده‌اند. بزرگ‌ترین طرفدار داشتن یک مجرای خروجی برای شنیدن و داشتن شخصی است که می‌تواند به شما کمک کند یک شرایط یا احساس را به شکلی متفکرانه پردازش کنید. ما زمان زیادی را صرف ساختن قفسی در اطراف خود به عنوان کارآفرینانی کاملاً خودخواسته می‌کنیم. آیا این قفس مناسب است. قفسی که وقتی “نه” می‌گوییم “بله” می‌گوید. استانداردهای ما را به خطر می‌اندازد و سپس دیگران را مقصر می‌داند. داشتن مربی به شما کمک می‌کند تا قفس را ببینید و مهارت‌ها و ابزارهایی را برای مدیریت بهتر خود در اختیار شما قرار دهند.

    5. آنها بینش بی‌طرفی از شخص ثالث ارائه می‌دهند

یکی از مزایای استخدام مربی کسب و کار برای شما این است که به شما اجازه می‌دهد انتقادات سازنده‌ای را از شخصی دریافت کنید که لزوماً شما را نمی‌شناسد. اگر از همکاران، دوستان یا اعضای خانواده خود بپرسید که برای بهتر انجام دادن چه کاری باید انجام دهید، ممکن است نظرات آنها مغرضانه باشد و نقاط قوت و ضعف سازمان شما را درک نکند، جایی که شرکت شما با صنعت شما سازگار است، سبک مدیریت و رهبری شما، یا نحوه اداره مشاغل شما. با این حال، اگر یک مربی تجارت استخدام کنید، آنها می‌فهمند که خواسته‌ها، نیازها و اهداف شما چیست. آنها خواهند فهمید که چرا در شرایط خاص واکنش نشان می‌دهید. و اگر آنها در زمینه خاصی تجربه داشته باشند، می‌توانند بینشی را به شما ارائه دهند که دیگران در اطراف شما نتوانند آن نکات را ارائه دهند.

  1. آنها از شما هزینه می‌گیرند

مربی تجارت شباهت زیادی به شخصی دارد که مسئولیت آن را بر عهده دارید. مربی شما باعث می‌شود با چیزی روبرو شوید که گاهی از انجام آن می‌ترسید. داشتن یک مربی تجاری واقعاً شما را مجبور خواهد کرد که با برخی از اعضای تیم گفتگوهای سخت و شدید داشته باشید که مدت‌هاست آنها را به تعویق می‌اندازید. او شما را مسئول می‌داند و چون برای صحبت با او پول می‌دهید، اگر به آنچه گفته‌اید که انجام دهید عمل نکنید احساس ناامیدی خواهید کرد. شما وقت بیشتری دارید تا بر روی به اشتراک گذاشتن ذهن و بهبود خود برای پیشرفت بیشتر تمرکز کنید. اگر در حال حاضر شما یک مربی تجاری اجرایی دارید، دیگر انزوا و تنهایی وجود ندارد و در نهایت به شما کمک می‌کند از هر مانعی عبور کنید.

آنها ذهن شما را به روی عادات و ایده‌های جدید باز می‌کنند

ایده های جدید و کارآمد

  1. آنها ذهن شما را به روی عادات و ایده‌های جدید باز می‌کنند

صرف‌نظر از اینکه در چه سطحی از موفقیت بوده‌اید، این تمایل وجود دارد که در مسیر خود بمانید و عادات و الگوهایی را که برای دیگران مؤثر بوده است در نظر نگیرید. یک مربی تجاری قوی می‌تواند به افزایش آگاهی از روش‌ها و کلیدهای موفقیت که با افراد دیگر کار کرده است و ممکن است شبیه وضعیت خاص شما باشد، کمک کند. به طور مثال شما به عنوان یک وکیل دادگستری با یک مربی بازرگانی از زمینه فروش کار کرده‌اید تا جریان درامد خود را بهبود بخشید. این کار باعث می‌شود تا بتوانید ایده‌های زیادی را جمع‌آوری کنید که هرگز به آنها فکر نکرده‌اید. در پایان روز، فعالیت در خارج از حوزه کاری خود می‌تواند بینش قدرتمندی را ارائه دهد که می‌توانید آن را در برنامه روزمره خود قرار دهید.

  1. به شما کمک می‌کند تا بر چالش‌ها غلبه کرده و به اهداف برسید

این یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توانید در خود انجام دهید. اگر می‌بینید که در حرفه خود در تلاش هستید، می‌خواهید فروش خود را افزایش دهید یا روابط تجاری خود را بهبود ببخشید، یک مربی کسب و کار یک سرمایه ارزشمند است. یکی از مزایای اصلی داشتن مربی یا بیزینس کوچ این است که به شما کمک می‌کند تا چالش‌ها را پیش ببرید و از طریق بینش آنها به اهداف شخصی برسید. اگر بخواهیم در مورد تجربه آنها و نحوه به‌کارگیری آنها در کسب‌وکار شما صحبت کنیم به‌طور مثال شما مربی‌ای خواهید داشت که به آنچه می‌خواهید در آینده به‌دست آورید رسیده است و توانسته است با کاهش منحنی‌های یادگیری و جلوگیری از اشتباهاتی که در زندگی حرفه‌ای خود داشته است، رشد شما را سریع کند. گاهی اوقات تمام آنچه شما نیاز دارید یک متخصص برای از میان برداشتن چیزی است که در تمام مدت جلوی شما بوده است.

آنها می‌توانند راه موفقیت شما را هموار کنند

آنها می‌توانند راه موفقیت شما را هموار کنند

  1. آنها می‌توانند راه موفقیت شما را هموار کنند

استیو جابز یک‌بار گفت: “ما افراد باهوش را استخدام می‌کنیم تا آنها به ما بگویند چه کار کنیم.” اگر آموزش نباشد، در چه مواردی می‌تواند بیشتر اعمال شود؟ این فقط در مورد تجربه، شبکه، مربی خوب یا الهام‌بخش نیست. هرچه فرد باهوش‌تر بتواند قطعات را کنار هم قرار دهد و خود را برای عبور از جنگل آماده کند. با این حال، “هوش” در این مورد لزوماً فقط به ضریب هوشی فرد مربوط نمی‌شود، بلکه به شایستگی و دانش کلی وی در زمینه تخصص مربوط می‌شود.

  1.  آنها شما را در مسیر درست قرار می‌دهند

یکی از بزرگ‌ترین مزایای استخدام مربی تجارت این است که به شما کمک می‌کند در مسیر خود باشید. راه‌اندازی یک کسب و کار چالش‌برانگیز است، به خصوص اگر شما یک استارتاپ هستید. بسیاری از مردم از میزان آتش‌سوزی‌های متوقف‌شده غرق می‌شوند. همچنین منحرف شدن در تمام فرصت‌هایی که پیش روی شما قرار می‌گیرد بسیار آسان است، اما شما نمی‌توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید و فکر نمی‌کنم که هیچ‌وقت بتوانید این کار را به‌درستی انجام دهید. نکته اصلی تعیین اهداف، تدوین برنامه عملی در مورد چگونگی دستیابی به این اهداف و اجرای آنها برای دستیابی به آنها است. اگر می‌خواهید شخصی به شما کمک کند تا به برنامه خود پایبند باشید و آن را مؤثر سازد، یک مربی تجاری دقیقاً همان متخصصی است که در زندگی به آن نیاز دارید.

کمک گرفتن از کوچ کسب وکار برای کسانی که قصد دارند در رسیدن به اهداف خود مصمم باشند بسیار ضروری هست.

اما اگر توان مالی برای استخدام مربی کسب‌وکار ندارید. می‌توانید با آموزش بیزینس کوچینگ خودتان را 10 مرحله بالاتر از مدیران معمولی قرار دهید و در کسب‌وکار خودتان پیشرفت کنید.

اگر این ویژگی‌ها و مزیت‌های استفاده از مربی کسب‌وکار برای شما جالب بود. پیشنهاد می‌کنیم حتماً مطالب دیگر در مورد بیزینس کوچ را هم مطالعه بفرمایید.

 

1 نظر در “10 دلیل مهم برای استخدام مربی تجارت برای خودتان

دیدگاهتان را بنویسید