بیزینس و کوچینگ

اهداف مربیگری تجارت

اهداف مربیگری تجارت

با توجه به اهمیت بیزینس کوچینگ در کسب وکار که علاقمندان زیادی را در سرتاسر جهان دارد، شرکت های زیادی به دنبال استفاده از یک مربی کسب وکار حرفه ای برای پیشبرد سریعتر و دقیقتر اهداف سازمانی خود هستند. البته کسانی که قصد دارند کار مربیگری تجارت را انجام دهند، باید بدانند که بیزینس کوچینگ چه اهدافی را برای پیشرفت یک کسب وکار دنبال می کند. در این بین، دانستن اینکه بیزینس کوچینگ چه اهدافی را باید دنبال کند، نکته بسیار مهمی هست که برخی از صاحبان کسب وکار به آن توجه ودقت نمی کنند.

شما در این مطلب به اهمیت و اهدافی که بیزینس کوچینگ کسب وکار به دلیل آن بوجود آمده است را خواهید دید. اگر شما نتوانید در مورد اهداف بیزینس کوچینگ اطلاعات دقیق کسب کنید،مطمئنا در ادامه راه نمی توانید نتایج را به درستی ارزیابی کرده و نقاط ضعف و قوت مراحل این کار را در شرکت خود بررسی کنید. همچنین در مورد اینکه آموزش و توسعه حرفه ای مربیگری تجاری چه تاثیری در سازمان و کارمندان خواهد داشت به صورت مفصل صحبت خواهیم کرد. پس حتما این مقاله را کامل مطالعه کنید و اگر احساس کردید نیاز به مطالعه دوباره داشتید حتما این کار را انجام دهید.

اهداف بیزینس کوچینگ

اهداف خود را بشناسید

اهداف بیزینس کوچینگ

این موارد بسیار متفاوت است، اما بسیاری از مدیران و افراد به دنبال استفاده از مربیگری اجرایی برای دستیابی به موارد زیر هستند:

 • حضور رهبری قویتر – اطمینان بیشتر ، اقتدار بیشتر و راحتی بیشتر هنگام کار در سطوح بالاتر
 • تغییر از رهبری عملیاتی به رهبری استراتژیک
 • هوش هیجانی پیشرفته – خودآگاهی ، خود مدیریتی ، همدلی و ایجاد روابط
 • بهبود مهارت های بین فردی – مربیگری ، تأثیرگذاری ، ایجاد انگیزه ، برقراری ارتباط ، الهام بخش ، برخورد با تعارض و موارد دیگر
 • مدیریت روابط پیچیده مدیریت صعود
 • مهارت های تیم سازی – مربیگری ، نمایندگی موثر و مدیریت عملکرد
 • رهبری و مدیریت تغییر
 • مهارتهای بهتر شبکه و توسعه تجارت
 • مدیریت استرس ، افزایش انعطاف پذیری و رفاه کارکنان
 • برنامه ریزی شغلی و تمرکز مجدد روی اهداف

آموزش و توسعه حرفه ای بیزینس کوچینگ کسب وکار چیست؟

آموزش و توسعه به منظور بهبود تعامل کارکنان ، تقویت اعتماد ، افزایش قدرت حفظ ، تقویت روابط و بیشتر از همه به شما کمک می کند که بر روی کارمندان خود سرمایه گذاری کنید تا آنها بتوانند به بالاترین پتانسیل خود برسند. اهداف تجاری معمولاً صرفه جویی در هزینه ها و افزایش حاشیه را در اولویت قرار می دهند ، اما توسعه کارکنان نیز در نتیجه کار شما نقش دارد. با سرمایه گذاری در توسعه کارمندان و فراهم آوردن فضایی برای آنها که می توانند در آن موفق باشند ، محیطی را ایجاد می کنید که به معنای موفقیت برای شرکت است. در نهایت ، رهبران نه تنها باید خود را به عنوان مدیر یا رئیس بیان کنند ، بلکه باید خود را به عنوان مربی بیان کنند. این نوع ذهنیت هم برای شرکت و هم برای پیشرفت شغلی فردی ، موفقیت به همراه خواهد داشت.

خوب دقیقا چیست؟ این شامل دو جنبه اصلی است:

آموزش شغلی: نوعی پیشرفت است که در آن مربی با ارائه آموزش و راهنمایی ، از یادگیرنده در دستیابی به یک هدف شخصی یا شغلی خاص حمایت می کند. در نهایت ، این یک ذهنیت است که به شما امکان می دهد روابط برقرار کنید ، به حرف های کارمندان خود گوش فرا دهید و آنها را ترغیب کنید تا بهترین باشند.

پیشرفت حرفه ای: فراهم آوردن فرصت هایی برای فرد برای بهبود مهارت ها و توانایی های خود. هدف ایجاد روحیه کارمندان با سرمایه گذاری در زمینه رفاه حرفه ای ، اهداف شغلی و انگیزه واقعی آنهاست تا بتوانند به تمام پتانسیل خود برسند.

این دو جنبه اصلی مربیگری تجاری با هم به عنوان یک راننده قدرتمند عمل می کنند که فرهنگ پایدارتر و مهیج تری را ایجاد می کند که کارمندان مشتاقند بخشی از آن باشند. رهبران موثر گام هایی برمی دارند تا این طرز تفکر را در سبک رهبری خود بگنجانند و با این کار ، تقریباً بر همه قسمت های شرکت تأثیر مثبت بگذارند.

اهمیت آموزش حرفه ای چیست ؟

آموزش حرفه ای

اهمیت آموزش حرفه ای چیست؟

شرکت ها برای استخدام بهترین استعدادها بسیار سرمایه گذاری می کنند ، اما سوال این است که چگونه آنها را حفظ کرده ، آنها را مشغول خود نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که همه روزه از تمام توان خود برای پیشبرد اهداف سازمان استفاده می کنند؟ تحقیقات نشان می دهد که آموزش و توسعه کارکنان نتایج را در همه این زمینه ها افزایش می دهد. نه تنها به ماندگاری کمک می کند ، بلکه بسیاری از شرکت ها نیز شاهد 24٪ حاشیه سود بیشتر هستند.

موثرترین رهبران به ارزش آموزش اعتقاد دارند. فقط 33.7٪ از کارکنان احساس تعامل می کنند ، اما با آموزش می توان این تعداد را به میزان قابل توجهی افزایش داد. وقتی آموزش برای سوق دادن کارمندان به بالاترین پتانسیل آنها اجرا می شود ، احتمالاً آنها در مشاغل خود شرکت می کنند و عملکرد کلی خود را افزایش می دهند.

بنابراین ، اینکه چرا باید با یک ذهنیت مربیگری در پیشرفت حرفه ای تیم خود سرمایه گذاری کنید، به شما این اجازه را می دهد تا:

 • تیم های خود را از طریق رهبری موثر تعریف ، توسعه و تقویت کنید.
 • روی انگیزه های واقعی ، استعدادها ، خودآگاهی ، سبک کار ، شایستگی ها و سطح مقاومت ذهنی کارمندان خود سرمایه گذاری کنید.
 • تعامل را افزایش دهید ، اعتماد به نفس را افزایش دهید و حفظ آن را بهبود ببخشید.
 • با بازخورد صادقانه و موثرتر در بررسی عملکرد ، کارمندان خود را راهنمایی کنید.
 • بهبود ارتباطات و شفافیت با کارمندان ، همتایان و رهبران ارشد.
 • مهارت های حل مسئله قوی تر و خلاقانه تری ایجاد کنید.
 • مهارت های برنامه ریزی ، سازماندهی و مدیریت زمان خود را افزایش دهید.
 • با ذینفعان داخلی و خارجی روابط کاری معنادارتر و سازنده تری ایجاد کنید.

با نشان دادن اینکه کارفرما در موفقیت شغلی خود سرمایه گذاری می کند ، انگیزه خود را افزایش دهید.

مهارت های اساسی ، تکنیک ها و بهترین روش ها

خودآگاهی و درون نگری برای درک اطرافیان و اینکه چگونه می توانید به آنها در بهترین موقعیت ممکن برای موفقیت کمک کنید ، کلیدی است. به عنوان یک مربی ، باید نقاط قوت و ضعف خود را درک کنید. شما باید بدانید که چگونه انگیزه ، سبک کار ، میزان مقاومت ذهنی خود را تعریف کنید ، قبل از اینکه بتوانید دیگران را تحلیل و توسعه دهید. گذر از این فرایند به شما امکان می دهد که یک منبع بسیار مفید برای سایر رهبران شرکت خود و همچنین کارمندان خود باشید.

یک مربی کارآمد دارای این مهارت های اساسی برای کمک به رشد روابط رهبر و کارمند از طریق موانع و همچنین موفقیت های خود است:

 • کنجکاوانه گوش کنید
 • با نشان دادن درک نیازهای آنها ، در تفکر دقیق باشید
 • پشتیبان باشید
 • بازخورد سازنده و صادقانه بدهید
 • به وضوح ارتباط برقرار کنید

هنگامی که مهارت های لازم برای مربیگری عالی را ایجاد و دریافت کردید ، باید یک روش استراتژیک در مورد چگونگی پیاده سازی آنها در تمرین مربیگری خود داشته باشید. بهترین روش ها برای آموزش کارمندان عبارتند از:

 • تنظیم انتظارات
 • یک برنامه ایجاد کنید
 • اندازه گیری تأثیر
 • ایجاد یک رابطه مداوم
 • به طور مداوم موارد کار را بررسی کنید
 • آنها را به چالش بکشید ، اما به یافتن راه حل نیز کمک کنید
 • مربیگری و رهبری ، نه “مدیریت”

قبل از شروع روند آموزش ، باید وضعیت موجود را ارزیابی کنید ، هدف خود را مشخص کنید و یک برنامه اقدام استراتژیک برای حمایت از تغییرات مورد نیاز ایجاد کنید. هدف تسهیل تغییرات سازمانی و رفتاری در طول زمان به سوی یک هدف مشترک است. با تمرکز بر توسعه ، کارمندان شما این فرصت را خواهند داشت که در گفتگوهای صادقانه ای شرکت کنند که در آن آنها رویکرد فعلی خود را تعریف می کنند ، بازخورد سازنده می گیرند ، مهارت های جدیدی را تمرین می کنند ، نتایج را منعکس می کنند و تنظیماتی انجام می دهند.


بیشتر بخوانید !!!!

طراحی برنامه های کوچ کسب وکار برای موفقیت


آماری در مورد اهمیت بیزینس کوچینگ تجارت در شرکت شما

مطالعات زیادی در مورد آموزش و توسعه و چگونگی تأثیر آن بر شرکت ها انجام شده است. در اینجا برخی از آمار نشان دهنده مزایای قابل اندازه گیری است:

فروشندگان معمولاً مثبت اندیش ، خوش بین و مشتاق علاقه به محصول یا خدمتی هستند که می فروشند. آنها قاطعانه به اهداف شرکت اعتقاد دارند و مشتاق علاقه مشتری به کار با آنها هستند. برای اینکه یک فروشنده خوب باشید ، ویژگی های زیادی وجود دارد. از جمله ویژگی هایی که مقاومت ذهنی را تشکیل می دهند و مهارت های لازم برای موفقیت آمیز بودن انجام کار ، بنابراین داشتن یک برنامه توسعه موثر مهم است.

کمتر از 10٪ از فروشندگان برتر دارای ناامیدی و غمگین بودن بالا هستند.

نامزدی یک کارمند

یک مشکل مشترک برای اکثر شرکت ها، افزایش تعامل کارکنان است. سرمایه گذاری در مشاغل فردی به تقویت روحیه کارمندان کمک می کند و کارمندان را در مکانی مثبت که احساس تعامل و انگیزه دارند ، برمی گرداند.

طبق گفته گالوپ ، فقط 33.7٪ از کارکنان در محل کار احساس ارتباط می کنند.

85٪ افراد در دوره ای از زندگی خود از عدم اعتماد به نفس رنج می برند.

 

حفظ کارمنده

حفظ کارمندان ارزشمند

حفظ کارمند

بیشتر شرکت ها اهمیت حفظ کارمندان را درک می کنند. زیرا می تواند در هزینه های زیادی صرفه جویی کند و حاشیه سود را افزایش دهد. سازمان هایی که به طور موثر آموزش هایی را در استراتژی های مدیریت استعداد خود به کار می گیرند ، بهبود کلی 21 درصدی را شاهد هستند.

87٪ از رهبران استعدادها معتقدند که حفظ کارکنان برای استراتژی آنها حیاتی است.

سازمانهایی با رهبران ارشد که کارکنان خود را آموزش می دهند ، می توانند به طور موثر و مکرر نتایج کسب و کار را 21 درصد در مقایسه با کسانی که هرگز آموزش ندیده اند ، بهبود بخشند.

آموزش

مربیگری تجاری نوعی پیشرفت است که در آن فردی با ارائه مربیگری و راهنمایی در دستیابی به هدفی خاص حمایت می کند. درست مثل ورزش ، در محل کار نیز به مربیان نیاز است تا سازمان ها بتوانند موفق باشند.

45٪ از متخصصان منابع انسانی معتقدند که آموزش در سازمان های آنها ضروری است.

93٪ مدیران نیاز به اطلاعاتی در مورد نحوه آموزش کارکنان دارند.

حقایق

کارمندان بزرگترین سرمایه شما هستند. 93٪ می گویند اگر احساس کنند سرمایه گذاری در توسعه حرفه آنها وجود داشته باشد، مدت طولانی تری در شرکت خود می مانند. هدف اصلی آموزش و توسعه حرفه ای ، ارتقا مهارت ها و شایستگی های کارکنان شما است که باعث افزایش بهره وری تیم و رضایت کلی کارکنان می شود.

68٪ کارمندان یادگیری در شغل را ترجیح می دهند.

58٪ از کارکنان ترجیح می دهند با سرعت خودشان یاد بگیرند.

همه این آمارها یک چیز را می گویند: برای موفقیت شرکت شما ضروری است که روش های آموزش و توسعه حرفه ای را در استراتژی های مدیریت استعداد خود پیاده کنید.

روش های آموزش فروش موثر

آموزش فروش موثر

روش های آموزش فروش موثر

فروش یک زمینه منحصر به فرد و چالش برانگیز است ، اما ویژگی های اصلی شخصیتی وجود دارد که می توانید در تیم خود ایجاد کنید تا میزان موفقیت آنها را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. کالیپر در مورد سختی ذهنی تحقیق کرده است (ویژگی های شخصیتی که ورزشکاران سطح بالا را از بقیه متمایز می کند). تحقیقات نشان داد که همین صفات در ورزشکاران سطح حرفه ای نیز در متخصصین فروش موفق یافت می شود.

کارشناسان این حوزه شش ویژگی اصلی شخصیتی را تشکیل داده اند که مقاومت ذهنی را تشکیل می دهد و اینکه چگونه می توانید آنها را در تیم خود رشد دهید:

سطح ذهن

توجه به سطح ، کنترل احساسات شما حتی در شرایط بسیار استرس زا است. این برای موفقیت هر سازمانی ضروری است. اما از کجا می دانید اعضای تیم شما مالک آن هستند؟ هنگامی که روند کار دشوار شود ، آنها در تلاش برای حل مشکلات موجود در طرف مقابل، قدرتمند و ثابت قدم ظاهر می شوند.

هرکسی کنترل کاملی بر احساسات خود نخواهد داشت ، اما می تواند از طریق آموزش موثر ایجاد شود. با نشان دادن اینکه چگونه آرام ماندن در شرایط استرس زا می تواند به رشد شغلی آنها کمک کند ، آنها شروع به کار در ایجاد عادت ها و روش های خوب می کنند که به آنها امکان می دهد احساسات خود را تثبیت کنند.

تحمل استرس

همه کارمندان در دوره ای از زندگی خود دچار استرس می شوند. این موضوع اجتناب ناپذیر است. اما کسانی که می توانند به جلو حرکت کنند ، روی وظیفه خود متمرکز شوند و مثبت بمانند ، بیشترین موفقیت را خواهند داشت.

این سه مورد به تیم شما کمک می کند تا در هنگام استرس سطح بالاتری از تحمل را حفظ کنید:

1) به نکات مثبت نگاه کنید.

2) به عنوان مثال مربی باشید.

3) به فرصت ها نگاه کنید.

با آموزش کارمندان خود ، به آنها کمک خواهید کرد تا سطح استرس خود را مدیریت کنند و از طریق تمرین ، انعطاف پذیری لازم برای مقابله با استرس منفی را تجربه می کنند.

انعطاف پذیری / قدرت خود

انعطاف پذیری هیجانی شما را در مکان هایی با تغییرات زیاد ، سازگارتر می کند و می توانید پس از عقب نشینی ها بهبود یابید. این به شما کمک می کند تا حجم کار خود را به طور موثرتری مدیریت کرده و به ایجاد روابط بهتر کمک کنید.

برای بهبود انعطاف پذیری ، کارکنان باید در نقش خود احساس امنیت کنند. یک راه عالی برای این کار آموزش مهارت ها و دادن بستری به آنها برای به اشتراک گذاشتن ایده هایشان است. با ارائه راهی برای بهبود تکنیک های ارتباطی ، مهارت های فنی یا مهارت های بین فردی ، احساس اطمینان و حمایت بیشتری از طرف شرکت خواهند داشت.

انرژی / پایداری

انرژی و پشتکار، اندازه گیری توانایی فرد در حفظ سطح بالای فعالیت در دوره های طولانی است. امتیازات بالا با فعالیت و پشتکار در غلبه بر موانع مرتبط است. افرادی که نمره کمتری دارند تمایل به انجام وظایف کمتری دارند و ممکن است همیشه برای رسیدن به یک هدف ، به تلاش ادامه ندهند.

پشتکار حتی در مواقعی که استرس زیاد است یا انگیزه کم است، حس کارکنان را برای دستیابی به اهداف برمی انگیزد و این کلید موفقیت در انجام کارها بدون در نظر گرفتن عوامل منفی موقعیت است. اگرچه ، همه کارمندان وقتی برنامه ها فشرده هستند ، استقامت نشان نمی دهند. بهترین راه برای کمک به کارمندان برای پشتکار داشتن ، تعیین اهداف مشخص و اندازه گیری نقاط عطف است.

ساختار خودکار

خودساختاری به معنای اندازه گیری اولویت فرد برای تعیین مستقل روشهای عمل است. نمره بالا انگیزه کار مستقل را نشان می دهد. نمره پایین نشان می دهد که بعید است فرد عادات و روش های کاری خود را شناسایی کند.

بسیاری از کارمندان فاقد خودساختاری هستند و با مدیریت زمان و مهارتهای سازمانی درگیر نیستند. آنها ممکن است در تعیین اهداف خود یا تصمیم گیری های استراتژیک موفق نشوند. اما با انجام برخی آموزش های مدیریت پروژه ، حرفه ای و آماده هر کاری می شوند. به آنها بیاموزید که چگونه لیست وظایف را اولویت بندی کنند ، مهلت ها را مدیریت کنند و چگونه مهارت های سازمانی ارزشمندی را در بار کاری خود اعمال کنند.

دقت، درستی

دقت کردن به معنای دقیق بودن فرآیند از ابتدا تا انتها است. بهترین راه برای کمک به کارکنان در ایجاد این ویژگی از طریق آموزش اولویت بندی و انتقال اهمیت هر کار است. عامل کلیدی دیگر در شمول سازگاری و قابلیت اطمینان است. بنابراین نشان دهید که مهم است این موارد را بخشی از برنامه روزمره خود قرار دهید تا شمول به یک محصول فرعی استاندارد تبدیل شود.

وظایف اصلی را در اولویت قرار دهید و آنها را در مورد چگونگی رتبه بندی اهمیت هر قسمت به عنوان مربوط به كل آموزش دهید. این به کارمندان شما کمک خواهد کرد تا بفهمند چه وظایفی نیاز به مراقبت ویژه دارند و کیفیت هر بخش چگونه می تواند روی پروژه بزرگتر تأثیر بگذارد.

پرسش و پاسخ برای همه چیز توسعه حرفه ای و آموزش

آموزش و توسعه حرفه ای تأثیر زیادی بر عملکرد و بهره وری دارد ، بنابراین اطمینان از اینکه شما درک کاملی از روند کار و چگونگی تأثیر آن بر اهداف تجاری خود دارید ، برای یک برنامه آموزشی موفق بسیار مهم است. در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد آموزش و توسعه مطرح شده است.

چرا باید کارمندان خود را آموزش دهیم؟

کارمندان خود را آموزش دهید

چرا باید کارمندان خود را آموزش دهیم؟

آموزش و توسعه کارمندان به نفع همه افراد است. از جمله رهبران ، مدیران و کارمندان شما شاهد افزایش تعامل ، افزایش اعتماد به نفس و بهبود بهره وری کلی خواهید بود که منجر به افزایش ماندگاری و سود بیشتر سازمان شما می شود. روحیه در اطراف بهبود می یابد و انعکاس آن در کل کار خود خواهید دید.

فرآیند آموزش و توسعه از چه زمانی باید آغاز شود؟

از همان ابتدا! شما باید روی رشد مداوم کارمندان خود از روزی که آنها را استخدام کردید تا آخرین روز کاری آنها تمرکز کنید. توسعه یک فرآیند طولانی مدت است و نمی توانید خیلی زود شروع کنید. در حقیقت هرچه سریعتر ، بهتر است. هرچه توضیح مسیر به کارمندان واضح تر باشد ، احتمال دستیابی آنها به نقاط عطف خود بیشتر است.

چگنه می توانم بفهمم که کارمندان من به توانایی های بالقوه خود رسیده اند؟

تجربه خود را از طریق بازخورد سازنده و گفتگوی صادقانه بسنجید. اما همچنین ببینید که آنها چگونه می توانند مسئولیت های شغلی خود را به طور موثر انجام دهند. برای اطمینان از اینکه آنها از کار خود لذت می برند ، احساس خستگی نمی کنند و یا کارهای رهبری را ایجاد می کنند که خودشان به آنها افتخار می کنند ، مرتباً باید زیر ذره بین قرار گیرند. اما ، به خاطر داشته باشید که سطح و مهارت های هر فرد متفاوت است ، بنابراین مهم است که درک کنیم هر فردی در کجای این روند قرار دارد و برای چه کاری تلاش می کند.

از چه ابزاری می توان برای کمک به آموزش و توسعه کارمندان استفاده کرد؟

طیف گسترده ای از ابزارها وجود دارد که می تواند شما را از طریق آموزش و توسعه کارمندان راهنمایی کند. با یک نمایه کولیس ، می توانید استعدادهای برتر را بیابید ، تعیین کنید که آیا آنها برای شرکت مناسب هستند یا خیر. و حتی بعداً در مراحل کمک گرفتن از آنها استفاده کنید و بازخورد مستقیم و پشتیبانی آموزشی را ارائه دهید. ما همچنین راه حل های آموزشی برای شناسایی رفتار بازدارنده شرکت و توسعه روش های جدید برای بهبود عملکرد ارائه می دهیم.

کارکنان من بسیار آگاه و باتجربه هستند اما با تیم ما ارتباط برقرار نمی کنند ، چه کاری باید انجام دهم؟

آموزش و توسعه حرفه ای نه تنها به عملکرد بالا ، بلکه به کارمندان باتجربه و سخت کوش نیز کمک می کند تا جایگاه خود را در شرکت پیدا کنند. برای تعیین علت اصلی با تیم خود مشورت کنید:

 • با کارمند صحبت کنید آیا آنها نقشی اشتباه دارند؟
 • برای شناسایی نقاط قوت ، انگیزه ها و محدودیت های نقش آنها ، از ارزیابی علمی معتبر قبل از استخدام استفاده کنید. بر اساس نتایج ، شما می توانید یک استراتژی آموزشی و یک برنامه عملیاتی برای کمک به کارمند در رسیدن به مکان مناسب تنظیم کنید.
 • تیم را درگیر کنید. پویایی کار آنها چگونه است؟
 • سطح بهره وری تیم را بررسی کنید تا مشخص کنید آیا این مشکل در عملکرد فردی است یا نتیجه یک مشکل اساسی در گروه بزرگتر است.
 • اندازه گیری خودآگاهی. درک کارمندان چیست و تفاوت آن با دیگران در تیم چیست؟
 • تعیین کنید که آیا این کارمند نامناسب است یا نه؟ زیرا احساس نمی کند عضوی از گروه است یا اینکه از وجود مشکلی اصلاً بی اطلاع است. برای پر کردن شکاف درک در بین همکاران خود چه اقداماتی می توانید انجام دهید؟

چگونه کارمند می تواند در معرفی این روش به تیم رهبری خود کمک کند؟

با آنها گفتگوی صادقانه داشته باشد. با تغییر فرهنگ شرکت در کل صنایع ، شفافیت به طور فزاینده ای ارزشمند می شود. ثابت شده است که آموزش و توسعه در شرکت های سراسر دنیا موفقیت آمیز است. بنابراین ارائه راهکارهای بالقوه برای تیم رهبری شما برای گردش مالی بالا ، مشارکت کم و حاشیه کم ، به آنها اثبات می کند که نتیجه خوبی دارد.

آموزش و توسعه برای موفقیت شرکت شما حیاتی است ، زیرا به کارکنان شما کمک می کند نسبت به کارهایی که انجام می دهند بیشتر درگیر و اشتیاق داشته باشند. این روند مداوم است ، بنابراین باید زمان را به طور ثابت سرمایه گذاری کرد. اما بازگشت سرمایه ارزش آن را دارد.

اهداف آموزش اجرایی

اهداف آموزش اجرایی

چگونه اهداف آموزش اجرایی را تعریف کنیم

تعیین اهداف یکی از مولفه های مهم هر فرآیند آموزشی است. بدون اهداف مشخص و منطبق با ارزش ها ، اهداف سازمانی شما ، تقریباً غیرممکن است که بدانید کجا تلاش خود را برای دستیابی به حداکثر تأثیر متمرکز کنید. اگر نمی دانید می خواهید به کدام سمت بروید ، نمی توانید جلو بروید.

چه شما در مربیگری حرفه ای ، آموزش رهبری یا مربیگری اجرایی شرکت کنید ، یکی از اولین فرایندهایی که یک مربی ماهر در زمینه مربیگری مشتریان انجام می دهد ، تعیین اهداف و همچنین برنامه توسعه مشخص برای دستیابی به آنها است.

این امکان وجود دارد که شما یک هدف یا مجموعه ای از اهداف مشخص را قبل از شروع آموزش در ذهن داشته باشید. اما ممکن است متوجه شوید که مربیان اجرایی که تجربه ارزیابی و برنامه ریزی توسعه را تجربه می کنند ، پیشنهادهای دیگری دارند که نتایج بیشتر و پیشرفت سریعتر به سمت موفقیت شما را تسهیل می کند . دید کلی بنابراین گرچه داشتن اهدافی در ذهن خوب است ، اما ایده خوبی است که به خود اجازه دهید کاملاً درگیر فرآیند شوید.

اهداف را با بینشی روشن تعیین کنید

در اوایل رابطه مربیگری ، باید انتظار داشته باشید که مربی شما مکان شما را ارزیابی کند و بداند که می خواهید کجا باشید. یک چشم انداز روشن برای آینده ایجاد کنید تا به عنوان یک نقطه کانونی عمل کند ، و همچنین اهداف کاملاً مشخصی را تعریف کنید تا بتواند نتایج قابل اندازه گیری باشد که از طریق آن می توان پیشرفت را نظارت کرد.

رهبران ارشد اگر بخواهند به طور مداوم به دیگران الهام بخشند و بر تغییر در سازمان تأثیر بگذارند ، نیاز به دید روشنی دارند. چشم انداز یک هدف نیست ، وسیعتر از آن است و باید انگیزه و الهام بخشی به مردم باشد ، اما مکان خوبی است که می توان اهداف را به طور قابل اندازه گیری و به طور مداوم نسبت به مکانی که می خواهید تعیین کرد.

رویکردی مبتنی بر چشم انداز و اهداف همچنین می تواند در حفظ انگیزه شما در کل مراحل آموزش و بهبود تجربه و نتایج شما کمک کند. تعریف آینده ای به وضوح مطلوب ، نه تنها در کسب وضوح و تمرکز بر روی اهداف ، بلکه در تأمین الهام ، انرژی و پشتکار لازم برای دستیابی به اهداف ، یکی از مولفه های مهم تعیین هدف است.

اهداف توسعه شما هرچه باشد ، داشتن آینده ای روشن و مطلوب برای ایجاد انگیزه حیاتی است. خواه در زمینه توسعه رهبری ، توسعه سازمانی یا توسعه شخصی کار کنید ، یک چشم انداز روشن که به شما انگیزه و الهام می دهد به شما کمک می کند با روشی مثبت و سازگار پیش بروید.

نمونه هایی از اهداف آموزش

با نمونه هایی از اهداف آموزش آشنا شوید

نمونه هایی از اهداف آموزش

اهدافی که تعیین می کنید باید با ارزشهای شما همسو باشد و شما را به سمت چشم انداز نهایی سوق دهد. زیرا این امر هم هدف و هم انگیزه می دهد. اهداف ممکن است توسط دستگاههای اجرایی یا سازمان یا هر دو هدایت شوند. اما به هر روشی باید متمرکز ، قابل دستیابی باشند (تجزیه اهداف به اهداف کوچکتر و واقع بینانه می تواند در ایجاد اعتماد به نفس و انگیزه بسیار مفید باشد) و قابل اجرا هستند (اینجا جایی است که استراتژی وارد می شود).

نمونه هایی از اهداف مربیگری تجاری در آموزش عبارتند از:

 • اهداف تجاری خاص شامل اهداف توسعه برای سازمان است. این می تواند افزایش سود ، بهبود حفظ کارکنان ، گسترش یا مدیریت تغییر باشد.
 • بهبود عملکرد در زمینه های خاص مانند رهبری ، مدیریت تعارض یا پیشرفت شغلی.
 • مقابله با یک موقعیت خاص ، شاید دستیابی به یک ارتقا ، ایجاد یک تیم ، رفتن به یک نقش جدید یا بهبود روابط.
 • توسعه استعدادهای در حال ظهور یکی دیگر از اهداف معمول آموزش است و سازمان ها اغلب از مربیان نه تنها برای مدیران سطح بالا بلکه برای رهبران نوظهور برای توانمند سازی آنها ، اعتماد سازی و توسعه زمینه هایی که ممکن است برای نقش های آینده به آنها نیاز داشته باشند ، استفاده می کنند.

نتایج اضافی مشاغل آموزشی

در حالی که تعیین اهداف قابل اندازه گیری مانند اهداف SMART برای ارزیابی موفقیت و بازگشت سرمایه از طریق آموزش مهم است ، اما همه نتایج به اهداف قابل اندازه گیری تجاری وابسته نخواهند شد.

مشتریان آموزش اغلب مزایای گسترده را گزارش می کنند. در حالی که اهداف ممکن است به عنوان مثال بر توسعه سازمانی یا توسعه رهبری برای رهبران ارشد متمرکز باشد. نتایج می تواند شامل بهبود مهارت های بین فردی مانند هوش هیجانی ، ارتباطات ، مهارت های مدیریت تعارض و رویکردی نوآورانه برای حل مسئله باشد.

به عنوان مدیرعامل ، ممکن است بخواهید سودهای بیشتری برای گسترش کار کسب کنید. اما تعریف آنچه که شما از یک مربی می خواهید آسان نیست و نتایج قابل لمس نیست. یک مربی ماهر ، متخصص در زمینه ارائه بهترین ها در افراد و کمک به آنها در درک کامل توانایی های ذاتی خود و همچنین برجسته ساختن نقاط ضعف خود ، ارائه دیدگاه متفاوت به موقعیت ها و به عنوان یک هیئت مدیره صدا برای کشف نتایج جایگزین است.

این رویکرد بسیار متفاوت از آموزش و توسعه سنتی است و به نتایجی منجر می شود که فراتر از اهداف و انتظارات اولیه است. بنابراین هنگام کار با مربی کسب وکار از داشتن طیف وسیعی از اهداف و مقاصد نترسید.

یک فکر در مورد “اهداف مربیگری تجارت

دیدگاهتان را بنویسید