بیزینس و کوچینگ, دنیای مارکتینگ

بیزینس کوچینگ استراتژیک چیست؟

بیزینس کوچینگ استراتژیک

اگر من بخواهم به شما یک راز برای ارتقا استراتژی کسب‌وکارتان بدهم، که زمان کمتری را صرف می‌کند، درحالی‌که افراد برتر خود را مشغول می‌کنید و هزینه کمتری دارد؟

راز این کار با این باور آغاز می‌شود که جواب‌های ارتقا استراتژی بیزنس شما از قبل در تجارت شما وجود دارد. به‌طور خاص، در دانش و تجربه افراد خودتان وجود دارد.

وقتی به این باور رسیدید، چگونه می‌توانید استراتژی بهینه‌ای را انتخاب کنید؟

فقط یک بیزینس کوچ استخدام کنید و نه یک مشاور

بیزینس کوچینگ استراتژیک بازگشت فوق‌العاده بالایی از سرمایه دارد.

ازآنجاکه بیزینس کوچینگ استراتژییک می‌تواند چنین بازدهی بسیار بالایی از سرمایه را داشته باشد، چیست و چه تفاوتی با مشاوره استراتژیک دارد؟

تفاوت مشاوره و کوچینگ

مشاوره و کوچینگ

تفاوت مشاوره و کوچینگ

اول، به تمایز عمومی بین مشاوره کسب و کار و کوچینگ به‌طورکلی می‌پردازیم.

همان‌طور که زبان می‌گوید، “شما یک مشاور استخدام می‌کنید و به آن‌ها پول می‌دهید تا آنچه را از قبل می‌دانید به شما بگویند.” غیر صادقانه به مشاوران، اما منطقی است که به یک مشاور به‌عنوان یک متخصص پول بدهید تا چیزی را که نمی‌دانید به شما بگوید.

از طرف دیگر، کوچ آنجا است که به شما کمک می‌کند آنچه را که از قبل می‌دانید کارکنید.

مشاوران “می‌گویند“، بیزینس کوچ “می‌پرسند

مشاوران تجربه را برای تجارت شما به ارمغان می‌آورند، اما مهارت‌ها را منتقل نمی‌کنند، اگرچه ممکن است یک گزارش استراتژیک را با شما بگذارند. من بارها و بارها با رهبران مشاغل ملاقات می‌کنم که به من می‌گویند گزارش مشاوران را تهیه‌کرده‌اند. وقتی از آن‌ها می‌پرسم گزارش کجاست، آن‌ها به قفسه‌ای بلند درجایی از دفتر خود که گزارش نشسته است، اشاره می‌کنند و گردوغبار را جمع می‌کنند.

بیزینس کوچینگ استراتژیک در دسترس نیست، بیزینس کوچ ها به شما گوش می‌دهند، منعکس می‌کنند و از آن‌ها حمایت می‌کنند. مربیان از این اعتقاد ناشی می‌شوند که پاسخ‌ها قبلاً در مشتری بوده است، بنابراین آن‌ها برای آگاهی بخشی و کسب بهترین نتیجه توسط مشتری تلاش می‌کنند.

بیزینس کوچینگ استراتژیک چیست؟

مربیان زیادی وجود دارند که در زمینه‌های مختلف کار می‌کنند، بنابراین آنچه به‌طور خاص مربی خوبی در استراتژی‌های تجاری می‌کند.

اول و مهم‌ترین، درحالی‌که این به نظر می‌رسد، آن‌ها باید هر آنچه را که با ثروت کسب‌وکار، تجربه، مهارت مناسب و مناسب همراه باشد، در ابزار خود داشته باشند.

وقتی صحبت از بیزینس کوچینگ استراتژیک می‌شود. نمی‌توانم به‌اندازه کافی استرس داشته باشم. مربیان بسیار درخشان وجود دارد، اما کمتر با این مهارت کسب‌وکار و “اعتمادبه‌نفس اتاق هیئت‌مدیره”، که ابتدا می‌تواند به‌سرعت تجارت شمارا درک کند و سپس باتجربه خود درزمینهٔ توسعه و اجرای استراتژی‌های شغلی، در یک تجارت پیشرو ارزش‌افزوده ایجاد کند.

دوم، آن‌ها علاوه بر مهارت‌ها و تجارب تجاری، بدیهی است که باید مربی باتجربه‌ای باشند. به‌هرحال، این کافی نیست. دریافت مشاوره تخصصی از مشتری (به‌عنوان مشتری) برای کسی که دارای این مهارت است آسان است، اما مگر اینکه مشتری به‌صراحت و به‌طور واضح از او مشاوره بخواهد. همچنین باید این نظم را داشته باشد که تشخیص دهد نقش اصلی او مربیگری است. مشورت نکن نقش آن‌ها این است که آگاهی مشتری را از طریق گوش دادن و تأمل افزایش دهند. سپس به او کمک کنند تا استراتژی خود را بسازد، نه اینکه در مورد آنچه استراتژی باید باشد مشورت یا مشاوره دهد.

بنابراین، بیزینس کوچ استراتژیک باید ترکیبی از سال‌ها تجربه داشته باشد، اما به‌جای مشاوره با تواضع و حضور برای آموزش نیز همراه است. هیئت‌مدیره‌ای محکم و منعکس‌کننده ایده‌ها در مورد شما و تیم شما، ضمن آوردن ایده‌های خود و استفاده کامل از دانش تجارت و افراد آن.

چه چیزی باعث می‌شود بیزینس کوچینگ استراتژیک در مقایسه با مشاوره بسیار سریع، مؤثر و ارزان باشد؟

تصور کنید یک مشاور یا تیمی از آن‌ها از یکی از مشاوران بزرگ جهان استخدام‌شده‌اند تا به شما کمک کنند استراتژی خود را توسعه دهید. شما هم آن‌ها را به دلیل تجربه آن‌ها و هم به دلیل توانایی آن‌ها در ارائه دیدگاه خارجی و همچنین اغلب درواقع نوشتن گزارش استراتژیک خود جذب می‌کنید.

تخصص، دیدگاه خارجی و نوشتن گزارش خود.

هر سه ارزشمند هستند، اما همه آن‌ها وقت و هزینه دارد.

بیایید هر سه مورد را بررسی کنیم و اینکه در امر توسعه استراتژی کسب‌وکار شما، کوچینگ چه تفاوتی با مشاوره دارد.

بیزینس کوچ استراتژیک باید متخصص باشد

بیزینس کوچ استراتژیک

بیزینس کوچ استراتژیک باید متخصص باشد

اول اینکه، هرچقدر هم که متخصص باشند، هر شرکت مشاوره‌ای باید برای شناخت عمیق تجارت شما، مدتی وارد کار شما شود تا “حقیقت‌یابی” خود را عمیقاً انجام دهد. کاملاً قابل‌درک است، اما بسیاری از این‌ها ورودی است که افراد در مشاغل شما از قبل می‌دانند، به همین دلیل شما به مشاوران آموزش می‌دهید.

آه، و ازآنجاکه این سرمایه‌گذاری می‌تواند به‌ویژه در شرکت‌های بزرگ‌تر زیاد باشد، پس از استفاده از مشاوران برای اولین بار، یعنی “چسبناک” است. تمایل به استفاده مداوم از همان شرکت است همان‌طور که قبلاً این سرمایه‌گذاری را انجام داده‌اید تا به آن‌ها برای یادگیری تجارت خود بپردازید.

از طرف دیگر، مربی آموزش‌دیده است تا تجارت شمارا در سطح زمینه‌ای‌تر و بسیار سریع‌تر درک کند. آن‌ها به شما به‌عنوان متخصص پرداخت نمی‌کنند، به یاد داشته باشید، اما در عوض به شما کمک می‌کنند تا در خود و افراد در مشاغل خود تخصص پیدا کنید.

شما به یک بیزینس کوچ استراتژیک پرداخت نمی‌کنید تا در کسب‌وکار خود متخصص شوید و سپس (دوباره به شوخی قدیمی) آنچه را از قبل می‌دانید به شما می‌گوید. آن‌ها می‌دانند که چگونه می‌توانند تجارت شمارا در سطح زمینه (و سریع) تقویت کنند.

بیزینس کوچ شمارا به‌صورت متنی و سریع فرامی‌گیرند، بنابراین هزینه و وقت کمتری برای شما دارد.

استخراج دیدگاه خارجی

استخراج دیدگاه خارجی

استخراج دیدگاه خارجی

مشاوران به‌عنوان کارشناس (به یاد داشته باشید که یک قسمت اصلی از تعریف من از مشاور این است که آن‌ها تجربه به وجود می‌آورند)، اغلب از طریق داده‌های خارجی مربوطه، اطلاعات، جزئیات، معیارها و غیره یک دیدگاه خارجی را به دست می‌آورند. این‌یک تجربه ارزشمند است که آن‌ها در سطح جهانی از مشتریان خود و منابع دیگر به دست می‌آورند و درواقع هزینه شمارا از شما می‌گیرند تا به شما در توسعه استراتژی کسب‌وکار شما کمک کند.

بعضی‌اوقات چنین داده‌های خارجی (و تأییدشده خارجی) برای شما واقعی است، اما گاهی اوقات می‌توانید خودتان آن را پیدا کنید به‌جای اینکه به مشاوران (و پرداخت) برای آن‌ها اعتماد کنید. در اینجا هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد، اما اگر شما قادر به انجام تحقیقات خود در مورد ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید هستید، گاهی اوقات می‌توانید هم در وقت و هم در هزینه صرفه‌جویی کنید و سپس به‌جای اینکه به مشاوران بپردازید، از طریق این تحقیق تجربیات بیشتری را در تجارت خود ایجاد کنید. برای اطلاعات تخصصی بنابراین، مربیان دیدگاه خارجی را به روشی دیگر ارائه می‌دهند.

از طریق گوش دادن عمیق، آن‌ها می‌توانند در سطح زمینه به شما کمک کنند تا “هنگام بررسی استراتژی کسب‌وکار خود، معنی “افکار و ایده‌های خود را بررسی کنید.

دوم، و آوردن مسئله قبلی به مربیان استراتژی کسب‌وکار که پس از شنیدن آن‌ها نیاز به تجربه تجاری گسترده دارند، بخشی از نقش انعکاسی آن‌ها به‌عنوان تحقیق شما نیز آوردن تجربه خارجی خود به این سطح متنی است. شمارا در توسعه حمایت می‌کند. استراتژی شما در بالا اشاره کردم که شما در حال انجام تحقیقات خود هستید.

بیشتر بخوانید!!!

مقاله ای براتون تدارک دیدیم که در آن درمورد بیزینس کوچ و ارتباط آن با هوش هیجانی سخن گفتیم . کلیک کنید ! 

نوشتن گزارش استراتژیک

تقریباً همیشه برای افراد در یک تجارت بهتر است گزارش خود را بنویسند، اما اغلب اوقات وقتی مشاورانی را برای کمک به آن‌ها در یک استراتژی تجاری استخدام می‌کنند. مشاوران را مجبور می‌کنند که آن را بنویسند و دوباره، این منجر به کمبود می‌شود تعهد و همچنین عدم توانایی در افشای تخصصی که در حال حاضر در تیم شما وجود دارد.

با استفاده از یک قیاس ورزشی، مربی در زمین بازی بیرون نمی‌رود، آن‌ها در آنجا هستند تا به بازیکنان کمک کنند تا بهترین کار را انجام دهند و روش درست بازی را در زمان مناسب انتخاب کنند.

در پایان

مربیان موضوع را متناسب نگه می‌دارند، مشاوران جزئیات بیشتری دارند. بنابراین، بیزینس کوچینگ استراتژیک برای حمایت از شما و تیم شما هستند تا بهترین راهکارهای تجاری خود را ارائه دهند.

در همه سطوح، ماندن در متن به معنای این است که یک بیزینس کوچ می‌تواند به شما و تیم شما کمک کند تا استراتژی خود را با بازدهی بسیار بالا در مربیگری. توسعه دهید.

با این حال، یک نکته مهم این است که مربی دوباره برای انجام کار برای شما نیست. بلکه برای حمایت از شما در کشف بهترین شما هنگام توسعه استراتژی کسب‌وکار خود. ازجمله تحقیقات، ارائه‌ها، گزارش‌ها است. یک مربی استراتژی کسب‌وکار ممکن است برای شما ایده آل باشد، اما به خاطر داشته باشید که گاهی اوقات ممکن است نیاز به استفاده از مشاوران داشته باشید که این امر به منابع، مهارت‌ها و … بستگی دارد که از قبل در دسترس شماست.

یک فکر در مورد “بیزینس کوچینگ استراتژیک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید