بیزینس و کوچینگ

چه مشاغلی از خدمات مربی کسب و کار استفاده می کنند؟

به بیان ساده ، پایگاه مشتری برای کوچینگ مشاغل، شامل مشاغل با هر اندازه و صنعت ، صاحبان آنها ، اپراتورها و کارکنان آنها و هرکسی که می خواهد خود را در حرفه خود پیشرفت بیشتری کند ، می شود. کسانی که از مربی کسب و کار استفاده می کنند از همه اقشار جامعه آمده اند و دلایل متفاوتی برای اینکه چرا به دنبال یک مربی تجاری هستند، دارند.

برای اینکه بتوانید یک مربی تجاری مؤثر شوید ، باید بدانید چه کسانی به خدمات شما نیاز دارند. و برای ارائه ی خدمات حرفه ای و با کیفیت، در دوره های تربیت کوچ و مربیگری حرفه ای شرکت کرده باشید. تا مهارت و تخصص لازم را در این زمینه کسب کرده باشید.

انواع مشاغلی که از خدمات کوچ کسب وکار بهرمند می شوند؟

شرکت هاو استخدام مربی کسب وکار

همکاری با مربی کسب وکار در شرکت

1.شرکت ها و استخدام مربی کسب وکار

شرکتهای بزرگ، به دنبال مربیان تجاری برای بخش های خاص کسب و کار خود هستند. بخش هایی که به اصلاح نیاز دارد. ممکن است از یک مربی کسب و کار که دارای دانش و تخصص مربوط به آن کارکنان است ، بهره مند شوند. آنها همچنین ممکن است از مربیان تجاری در یکی از مکان های خرده فروشی خود برای پیشرفت در آن فروشگاه استفاده کنند.

اما شرکتهای بزرگ ، در صورت استقبال از خدمات مربی کسب و کار، ممکن است ، آنها یک یا چندین مربی تجاری را به طور همزمان استخدام کنند ، به ویژه اگر از این خدمات برای نیچ مارکت ها و مناطق مختلف استفاده می کنند. ه این امکان وجود دارد که یک شرکت ممکن است یک مربی کسب و کار را حفظ کند یا آنها را به عنوان کارمند شرکت خود استخدام کند تا در مواقع نیاز به آن خدمات دسترسی داشته باشد.

در حالی که داشتن یک شرکت به عنوان مشتری برای مربیگری کسب و کار شما یک موفقیت کامل است ، انتظار نداشته باشید که آنها به راحتی به عنوان بخشی از مخاطبان شما در دسترس باشند. بسیاری از مربیان تجاری که مشتریان شرکتی دارند معمولاً دارای عملکرد بزرگتر ، مهارت بیشتری هستند و سابقه ی کاری حرفه ای می باشد. این بدان معنا نیست که شما هرگز نمی توانید برای یک مشتری شرکتی مربیگری کنید ، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا این اتفاق بیفتد.

مشاغل کوچک و انتخاب مربی کسب و کار 

حضور مربی کسب و کار در مشاغل کوچک

2.مشاغل کوچک و انتخاب مربی کسب و کار 

مشاغل کوچک، زمانی که با مشکل برخورد کنند به دنبال یک مربی کسب و کار می باشند. اما ممکن است با دیدن یکسری عوامل و نشانه متوجه بشیم که یک کسب و کار در روند خود دچار مشکل شده است. اما، علت دقیق آن معلوم نباشد. مشاغل کوچک برای انتخاب مربیان کسب  و استخدام آن ها، معمولاً شخصی محلی را انتخاب می کنند که، تجربه مربیگری مشاغل کوچک و مستقل را داشته باشد. آنها همچنین  به دنبال فردی هستند که با صنعت خود آشنایی داشته باشد. تا بتواند راه حل های مناسب و عملی را برای کسب و کار ارائه دهند.

در مورد مشاغل کوچک، مسئله هزینه و زمان وجود دارد که ممکن است مالکان و مجریان یک مشاغل کوچک مایل نباشند با مشارکت شخصی از خارج هرینه ای را صرف کنند. همینطور، این احتمال وجود دارد که یک کسب و کار کوچک احتمالاً مجدداً از خدمات یک مربی کسب و کار استفاده نکند ، اما ممکن است یک مربی را به دیگران ارجاع دهد.

صاحبان مشاغل و انتخاب مربی تجاری

استفاده از مربی تجاری توسط صاحبان مشاغل

3.صاحبان مشاغل و انتخاب مربی تجاری برای حرکت رو به جلوی تجارت

صاحبان مشاغلی که به دنبال مربی هستند اغلب این کار را با هدف تبدیل شدن به رهبران بهتر انجام می دهند. این می تواند به این معنا باشد که آنها می خواهند خود را در مشاغل خود ، بازار فردی یا صنعت خود به طور کلی بهبود بخشند. در برخی موارد هم یک صاحب مشاغل ممکن است هنگام ایجاد کسب و کار خود به دنبال یک مربی تجاری باشد و بخواهد تا آنجا که ممکن است به خود تقویت بیشتری دهد.

شرکت ها ، صاحبان مشاغل نیز ممکن است جزء مشتریان تکراری باشند. اگر صاحب یک کسب و کار از توصیه های  یک مربی کسب و کار راضی باشد و از آن بسیار سود می برد ، ممکن است مجدداً از کوچ کسب و کار برای توسعه فردی کارمندان خود و یا حرکت رو به جلوی کسب و کار استفاده کند. همچنین این احتمال وجود دارد که صاحبان مشاغل، اطلاعات شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند ، مانند نمایشگاه ها و کنفرانس ها ، و در نتیجه به گسترش پایگاه مشتری شما کمک کنند.

همکاری مربی کسب و کار با مشتریان فردی

مشتری فردی و مربی تجاری

4.همکاری مربی کسب و کار با مشتریان فردی

اکثر مواردی که یک مشتری فردی، مربی تجاری استخدام کرده است به خاطر حرفه خود است. اغلب مستقل از محل کار یا صنعت آن مشتری است و علت دوم، این است، آنها می خواهند خود را از نظر حرفه ای بهتر کنند. این مشتریان اغلب هدف خاصی دارند که می خواهند با کمک یک مربی به آن برسند. این اهداف ممکن است مواردی مانند ارتقاء در شرکت فعلی آنها یا واجد شرایط بودن برای شغل رویایی آنها باشد. در نتیجه ، آنها ممکن است به دنبال مربیان تجاری باشند که دانش و مهارت های مربوط به آن اهداف و حرفه خود را دارند.

برخی از مشتریان ممکن است قبلاً در موقعیت رهبری قرار داشته باشند و بخواهند مهارت های خود را تقویت کنند. مدیران عامل ، مدیران اجرایی و سایر موقعیت های مشابه ممکن است با افزایش مسئولیت های خود به دنبال یک مربی تجاری باشند. آنها همچنین ممکن است بخواهند از خدمات یک مربی استفاده کنند تا از رقبای خود جلوتر باشند. با گذشت زمان ، آنها ممکن است یک مربی تجاری را انتخاب کنند تا بتوانند مهارت ها و توانایی های خود را در بهترین حالت حفظ کنند.

نتیجه گیری:

در این مقاله همه ی تلاشمان بر این بود که در مورد صاحبان مشاغلی که نیاز به یک مربی کسب و کار دارند حرف بزنیم. تا از همان ابتدای کار راه اندازی تجارت و یا برای ادامه راه شرکت در مسیر درست بازار کاری قرار بگیرند.

1 نظر در “چه مشاغلی از خدمات مربی کسب و کار استفاده می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید